Kaip Pražangialapė viksvuolė : vadovas pradedančiajam

Kaip Pražangialapė viksvuolė : vadovas pradedančiajam

Pražangialapė viksvuolė augalo priežiūros vadovas pradedantiesiems

A. Tikslas
Šio vadovo tikslas – padėti pradedantiesiems sužinoti apie Pražangialapė viksvuolė augalo priežiūros pagrindus, taip pat kaip daugintis ir užkirsti kelią kenkėjams.

B. Pražangialapė viksvuolė augalo apibrėžimas
Skėtinis Pražangialapė viksvuolė (cyperus alternifolius) yra universalus ir elegantiškas vandens augalas, kilęs iš Afrikos, Azijos ir Europos. Sėdėdami ant plonų žalių stiebelių, plunksniški lapai auga skėtį primenančiu rozetės pavidalu, taip suteikiant jam pavadinimą.

Augalų priežiūros pagrindai

A. Reikalavimai šviesai
1. Natūrali saulės šviesa
Pražangialapė viksvuolė geriausia auginti lauke, kur jis turėtų būti dedamas vietoje, kuri visą dieną gauna dalinės saulės.

  1. Dirbtinis apšvietimas
    Jei augalas laikomas patalpose, pastatykite jį prie lango, į kurį patenka ryški šviesa, bet ne tiesioginiai saulės spinduliai. Taip pat gali prireikti papildomo dirbtinio apšvietimo, jei turimos natūralios šviesos nepakanka.

B. Reikalavimai dirvožemiui
1. Dirvožemio kokybė
Pražangialapė viksvuolė dirvožemis turi būti akytas, turtingas maistinėmis medžiagomis ir geras drenažas. Geriausiai tinka vazoninio dirvožemio ir smėlio arba perlito mišinys.

  1. PH lygis
    Idealiu atveju dirvožemio pH lygis turėtų būti šiek tiek rūgštus (5,5–6,5).

C. Reikalavimai vandeniui
1. Dažnis
Augimo laikotarpiais reguliariai Pražangialapė viksvuolė . Vis dėlto stenkitės neperlaistyti, nes permirkęs dirvožemis gali sukelti šaknų puvinį.

  1. Suma
    Laistykite augalą, kol dirva bus gerai sudrėkinta, tada leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui aplink augalo pagrindą visiškai išdžiūti, prieš vėl laistydami. Reikalingas vandens kiekis priklausys nuo dirvožemio sudėties, temperatūros ir drėgmės.

D. Maistinių medžiagų reikalavimai
Subalansuotas skystas trąšas galite tręšti vegetacijos metu kartą per keturias savaites. Arba persodinant ar persodinant naudokite lėtai atpalaiduojančias granules arba organinį kompostą, įmaišydami juos į dirvą.

Pasodinimas ir dauginimas

A. Persodinimas
1. Persodinimas
Persodinti skėčių papirusus reikėtų pavasarį. Perkelkite į indą, kuris yra vienu dydžiu didesnis nei ankstesnis, ir užpildykite iš anksto sudrėkintu vazoniniu dirvožemiu.

  1. Padalijimas
    Dalijant Pražangialapė viksvuolė, aštriu peiliu reikia perpjauti kotą į dvi dalis. Kiekvienoje dalyje turi būti bent trys stiebai, o po to kiekvieną sekciją persodinkite į atskirus vazonus, užpildytus vazonine žeme.

B. Paplitimas
1. Sėklos
Norėdami daugintis iš sėklų, pasėkite sėklas į iš anksto sudrėkintą vazoninę žemę ir lengvai uždenkite plonu dirvožemio sluoksniu. Padėkite vazoną šiltoje vietoje ir palaukite 4-6 savaites, kol sudygs.

  1. Stiebas & Šaknų auginiai
    Pražangialapė viksvuolė taip pat gali būti dauginamas stiebo ir šaknų auginiais. Norėdami tai padaryti, paimkite auginį, kuriame yra 2–4 lapai ir keli coliai stiebo. Pamerkite jį į įsišaknijimo hormono miltelius ir nusausinkite perteklių. Tada įdėkite auginį į iš anksto sudrėkintą vazoninę žemę ir tvirtai prispauskite. Laikykite dirvą drėgną, o auginiai turėtų įsišaknyti per 8-10 savaičių.

  2. Sluoksniavimas
    Norėdami sluoksniuoti, uždėkite Pražangialapė viksvuolė stiebą ant drėgnos dirvos ir pritvirtinkite. Stiebus uždenkite plonu žemės sluoksniu ir laikykite drėgną. Šaknys turėtų pradėti formuotis po 3–8 savaičių, o po to galite persodinti į naują vazoną su iš anksto sudrėkinta vazonine žeme.

Kenkėjų prevencija

A. Vabzdžiai
1. Tipai
Įprasti vabzdžių kenkėjai, galintys paveikti Pražangialapė viksvuolė , yra amarai, miltai, žvyneliai ir voratinklinės erkės.

  1. Prevencija
    Galite neleisti vabzdžiams paveikti jūsų Pražangialapė viksvuolė , pasodinę vietą švarią ir be šiukšlių. Be to, užkrėstoms vietoms gydyti galite naudoti neemo aliejų, sodininkystės muilą arba insekticidinį muilą.

B. Grybelis
1. Tipai
Grybelinės ligos, tokios kaip miltligė, rūdys ir lapų dėmėtumas, gali paveikti Pražangialapė viksvuolė lapus.

  1. Prevencija
    Galite padėti užkirsti kelią grybeliui paveikti jūsų Pražangialapė viksvuolė , vengdami per daug laistyti, užtikrindami gerą oro cirkuliaciją aplink augalą ir vengdami drėgnų sąlygų. Jei jūsų augalas nukentėjo, galite jį apdoroti fungicidais ar kitomis cheminėmis priemonėmis.

Išvada

A. Santrauka / Takeaways
Apibendrinant galima teigti, kad rūpinantis Pražangialapė viksvuolė augalu reikia aprūpinti jį reikiamu saulės šviesos, dirvožemio, vandens ir maistinių medžiagų kiekiu. Be to, persodinimas ir dauginimas sėklomis, stiebu ir amp; šaknų auginiai ir sluoksniavimas yra svarbūs augalų priežiūros aspektai. Galiausiai, imantis priemonių užkirsti kelią įprastoms vabzdžių ir grybelių problemoms, jūsų augalas gali išlikti sveikas ir atrodyti geriausiai.

B. Pražangialapė viksvuolė augalo priežiūros privalumai
Tinkama Pražangialapė viksvuolė augalo priežiūra turi savo naudą. Tai ne tik estetiška, bet ir padeda išvalyti orą, kuriuo kvėpuojame, ir pagerina patalpų oro kokybę. Tinkamai prižiūrimi augalai mums taip pat suteikia psichinės ir emocinės naudos, pavyzdžiui, sumažina streso lygį ir skatina atsipalaiduoti.