Rūpinkitės savo Puansetija augalu šį atostogų sezoną

Rūpinkitės savo Puansetija augalu šį atostogų sezoną

Ryškios ir linksmos Puansetija gėlės spalvos suteikia šventiškumo bet kuriam kambariui šventiniu laikotarpiu. Tačiau norėdami užtikrinti, kad jūsų Puansetija augalas išliktų gražus per visas šventes, turite užtikrinti, kad jis būtų tinkamai prižiūrimas ir dėmesingas. Štai keletas gairių, kaip pasirinkti ir prižiūrėti savo Puansetija augalą šį atostogų sezoną.

A. Puansetija apibrėžimas
Puansetija yra Euphorbiaceae šeimos narys ir kilęs iš Centrinės Amerikos. Tai visžalis krūmas, kuris savo vietinėje atogrąžų buveinėje gali pasiekti 1–3 metrų aukštį. Spalvingos pažiedės (lapai), supančios mažas geltonas gėles, suteikia Puansetija augalui šventinę išvaizdą.

B. Puansetija augalo priežiūros šį atostogų sezoną privalumai
Puansetija augalų priežiūra atostogų sezono metu gali suteikti daug naudos. Jie ne tik tarnauja kaip gražios dekoracijos, bet ir gali padėti išvalyti orą patalpoje, pašalindami tokius teršalus kaip dulkes, dūmus ir formaldehidą. Be to, šių augalų priežiūra gali padėti sumažinti streso lygį ir suteikti žmonėms pasisekimo jausmą.

Kaip išsirinkti ir Puansetija

A. Kur nusipirkti Puansetija
Rinkdamiesi Puansetija augalą, būtinai išsirinkite jį iš gerbiamo mažmenininko ar darželio. Šios vietos paprastai užtikrins, kad augalai būtų tinkamai prižiūrimi prieš parduodant, taip pat gali patarti, kaip juos prižiūrėti. Kruopščiai išsirinkę Puansetija augalą, būtinai parneškite jį namo originaliame vazonėlyje ir talpykloje.

B. Į ką reikia atsižvelgti renkantis Puansetija
1. Augalo sveikata: būtinai atidžiai apžiūrėkite augalą ir stebėkite, ar nėra ligos ar kenkėjų užkrėtimo požymių. Patikrinkite, ar ant stiebų ir lapų nepakitusi spalva, ar nėra vytančių ar rudų dėmių. Taip pat reikėtų atidžiai apžiūrėti naują augimą, nes tai rodo, kad augalas buvo gerai prižiūrimas.

  1. Vazono dydis: atsižvelgiant į tai, kur planuojate dėti Puansetija, svarbu atsižvelgti į puodo dydį. Didesniam puodui reikia daugiau vietos, taigi, jei planuojate pastatyti Puansetija mažesnėje vietoje, rinkitės mažesnį puodą.

  2. Gėlių / lapų spalva: puansetijos būna įvairių spalvų, įskaitant baltą, Gvazdikas, raudoną, kreminę ir net marmurinius derinius. Taigi tikrai rasite tokį, kuris tiks jūsų šventiniam interjerui.

Kaip Puansetija

A. Reikalavimai šviesai: puansetijai reikia daug šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių. Padėkite augalą prie lango, bet įsitikinkite, kad jo neveikia atšiaurūs saulės spinduliai, dėl kurių lapai gali nudegti. Kiekvieną dieną jie turėtų gauti 6–8 valandas netiesioginių saulės spindulių. Žiemos mėnesiais daugumoje namų nėra pakankamai saulės, todėl galbūt norėsite papildyti jų apšvietimo reikalavimus naudodami dirbtinį apšvietimą.

B. Laistymo reikalavimai: Kad išvengtumėte šaknų puvinio, Puansetija saikingai. Prieš laistydami dar kartą, leiskite žemei išdžiūti. Naudokite šiltą vandenį ir kruopščiai sudrėkinkite visą dirvos paviršių, kol pamatysite vandens perteklių, tekantį iš vazono dugne esančių drenažo angų. Iš dėklo, esančio po puodu, būtinai išpilkite stovintį vandenį.

C. Reikalavimai temperatūrai ir drėgmei: Paprastai puansetijos mėgsta 15–21 laipsnio Celsijaus temperatūrą ir didelę drėgmę (apie 80%). Venkite staigių temperatūros pokyčių ir skersvėjų, nes dėl to lapai gali nukristi arba pageltonuoti.

D. Šėrimo / trąšų reikalavimai: Puansetijai nereikia daug trąšų, todėl kartą per mėnesį naudokite subalansuotas skystas trąšas, praskiestas iki pusės rekomenduojamo stiprumo. Žydėjimo laikotarpiu netręšti.

E. Genėjimo ir apipjaustymo reikalavimai: Pasibaigus žydėjimo laikotarpiui, galite genėti šakas ir žalumynus, kad būtų skatinamas tankesnis augimas. Nupjaukite stiebą maždaug 10 cm virš dirvožemio lygio ir nuimkite likusius lapus.

Bendrosios problemos ir sprendimai

A. Lapų praradimas: jei Puansetija pradeda mesti lapus, patikrinkite aplinką, kurioje ji laikoma. Tai gali sukelti per daug saulės, per mažai vandens arba per didelis šaltis. Laikykite juos toliau nuo radiatorių ir kitų šilumos šaltinių.

B. Gėlių / lapų išblukimas arba spalvos pakitimas: tai dažnai sukelia prastas apšvietimas, aukšta temperatūra ir (arba) skersvėjis. Laikykite augalą toliau nuo patalpų, kuriose greitai įkaista, pavyzdžiui, virtuvės ir vonios kambariai.

C. Vytimas: jei puansetijos šaknys per daug sušlapo dėl perlaistymo, ji pradės nykti. Perkelkite augalą į vėsesnę vietą ir leiskite viršutinei žemei išdžiūti, prieš vėl laistydami.

Išvada

A. Apibendrinimas apie apibrėžimą, naudą, atranką ir priežiūros reikalavimus: Šiame tinklaraščio įraše apžvelgtas Puansetija apibrėžimas, aprašyti Puansetija augalo priežiūros per šį atostogų sezoną pranašumai, aptarta, kur nusipirkti Puansetija ir ką reikia apsvarstyti renkantis vieną ir kaip prižiūrėti Puansetija augalą.

B. Bendrieji patarimai, kaip sėkmingai prižiūrėti Puansetija : Puansetija augalus reikia laikyti ne žemesnėje kaip 15 laipsnių Celsijaus temperatūroje ir ne mažiau kaip 6 valandas netiesioginių saulės spindulių kasdien. Juos reikia laistyti šiek tiek, kad žemė visiškai neišdžiūtų. Po žydėjimo stiebus genėkite atgal, kad paskatintumėte jų augimą. Galiausiai, atkreipkite dėmesį į įprastas problemas, tokias kaip lapų nykimas, išblukimas ar gėlės / lapų spalvos pasikeitimas arba vytimas, ir atitinkamai gydykite.

Naudojant kai kuriuos TLC, jūsų Puansetija augalas gali išlikti gražus per visą atostogų sezoną. Vadovaudamiesi šiais patarimais, jūsų Puansetija augalas išliks sveikas ir kasmet džiugins jūsų namus.