Kaip savo sode užsiauginti gražią Puikioji Valotė

Kaip savo sode užsiauginti gražią Puikioji Valotė

Puikioji Valotė arba dar žinoma kaip Lilium philadelphicum yra graži gėlė, kuri žydi vasaros mėnesiais. Jis turi oranžinį centrą su baltais žiedlapiais ir daugelį metų buvo laikomas sodo mėgstamiausiu. Auginant šį daugiametį augalą, jis gali suteikti ryškių spalvų bet kuriam sodui, kai jis tinkamai prižiūrimas. Štai kaip galite užsiauginti savo Puikioji Valotė.

Kai reikia auginti Scarborough lelijas, prieš sodinant reikia atsižvelgti į kelis svarbius veiksnius. Scarborough lelijos mėgsta drėgną, gerai nusausintą dirvą ir gerą saulės poveikį. Jiems reikia bent 6 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną ir apsaugos nuo stipraus vėjo. Reikėtų atlikti tinkamus tyrimus, kad įsitikintumėte, jog sąlygos yra tinkamos gėlėms klestėti.

Puikioji Valotė planavimas

Tinkamas augimo sąlygų tyrimas
Prieš sodindami nustatykite, ar klimatas ir sąlygos atitinka Puikioji Valotė poreikius. Atlikite keletą tyrimų, kad sužinotumėte pageidaujamą dirvožemio tipą, pH lygį, saulės reikalavimus ir kitą reikalingą informaciją.

Vieta
Graikinis riešutmedis vieta Puikioji Valotė yra ta, kurioje yra dalinis pavėsis ir daug saulės. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas (ne šlapias), gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus, kurio pH yra nuo 5,6 iki 7,0. Venkite vietų, kur vanduo telkiasi nuo stipraus lietaus, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

Augalo dydis
Priklausomai nuo svogūnėlio dydžio, augalai turi būti išdėstyti 18–24 cm atstumu. Kiekvienas augalas išaugins 3-5 ūglius, o kiekvienas ūglis turės 1-3 žiedus.

Dirvožemio kokybė
Įsitikinkite, kad dirvožemyje yra daug organinių medžiagų, įskaitant kompostą ar pasenusį mėšlą. Dirvą apdirbkite 12 colių gyliu ir sodindami įpilkite trąšų į viršutinį trijų colių dirvožemio sluoksnį.

Klimatas
Skarboro lelijos geriausiai laikosi aukštesnėje nei 0 °C ir žemesnėje nei 30 °C temperatūroje. Jei temperatūra nukrenta žemiau –4°C, augalus uždenkite mulčiu arba plastikine plėvele.

Puikioji Valotė sodinimas

Lempučių įsigijimas
Scarborough lelijų galima įsigyti vietiniuose darželiuose ramybės metu, paprastai nuo vėlyvo rudens iki žiemos pabaigos. Lemputės greitai dega, todėl įsigykite jas kuo greičiau.

Dirvožemio paruošimas
Iškaskite maždaug 10 cm gylio ir pakankamai pločio skylę, kad tilptų lemputė. Įdėkite lemputę į skylę ir švelniai užpildykite aplink ją esantį plotą dirvožemiu, kol lemputė visiškai uždengs. Tvirtai paspauskite žemę aplink lemputę.

Mulčas arba kitos dangos
Aplink pasodintus svogūnėlius paskleiskite 2-3 cm mulčio sluoksnį. Laikykite jį toliau nuo stiebų, kad nepritrauktumėte kenkėjų. Be to, apsodintos vietos padengimas plastikiniais lakštais arba maišeliais su maišeliais padeda apsaugoti svogūnėlius nuo šalčio.

Puikioji Valotė priežiūra

Laistymas
Laistymas yra būtinas norint išlaikyti sveikus Puikioji Valotė augalus. Kartą per savaitę augalus laistykite giliai ir laikykite žemę tolygiai drėgną. Būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

Trąšos
Tręšimas kartą per mėnesį skatina stiprų augimą. Kai augalai pradeda žydėti, patepkite lėto išsiskyrimo subalansuotas trąšas, skirtas gėlių svogūnėliams.

Apkarpymas ir šalinimas
Deadhead nuvyto gėlės, pašalindamos stiebą ir pumpurus šalia gėlės pagrindo. Kai augalai baigia žydėti, nupjaukite visus peraugusius lapus ar stiebus, kad išvengtumėte ligų plitimo.

Išvada

Jei bus tinkamai prižiūrimos, Scarborough lelijos vasaros mėnesiais suteiks ryškių spalvų pliūpsnį. Vykdydami aukščiau aprašytus veiksmus galite lengvai užsiauginti šiuos nuostabius žiedus savo kieme ar sode. Tinkama aplinka ir reguliari priežiūra galėsite mėgautis šių žavių gėlių grožiu ir ryškiais atspalviais.