Viskas, ką reikia žinoti apie Pūkenis ir priežiūrą

Viskas, ką reikia žinoti apie Pūkenis ir priežiūrą

A. Santrauka

Pūkenis yra dekoratyvinis augalas, gerai augantis šilto klimato sąlygomis, lapija, kuri keičia spalvą ištisus metus, o kvapnių gėlių sankaupos vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje. Pūkenis sodinimas ir priežiūra gali būti sudėtinga, tačiau naudinga patirtis, nes už tai atsilyginsite nuostabiu kraštovaizdžio priedu, kuris turi daug privalumų, įskaitant maisto ir prieglobsčio teikimą vietiniams paukščiams ir laukinei gamtai.

A. Pūkenis apibrėžimas

Pūkenis yra lapuočių krūmų rūšis, kilusi iš kai kurių Pietryčių Europos ir Vakarų Azijos dalių. Jis užauga iki 6 metrų (20 pėdų) aukščio ir pasižymi patrauklia pilkai žalia žieve, tamsiai žaliais lapais, švelniomis baltų žiedų grupelėmis ir purpuriškai mėlynais vaisiais. Lapų ir vaisių forma primena dūmų debesis, todėl augalas gavo savo pavadinimą.

B. Pūkenis sodinimo privalumai

Pūkenis sodinimas ir priežiūra gali suteikti daug naudos, pavyzdžiui:

  • Padidėjęs laukinės gamtos aktyvumas – Smoketree maži purpurinės ir mėlynos spalvos vaisiai yra mėgstami vietinių paukščių ir kitų laukinių gyvūnų. Tai padeda padidinti jūsų sodo biologinę įvairovę.

  • Ilgalaikė spalva – tamsiai žali lapai rudenį pagelsta, oranžiniai ir raudoni, o žiemą žievė įgauna sidabrinį blizgesį.

  • Minimali priežiūra – reikalaujanti mažai priežiūros ir minimalaus genėjimo

Kur Pūkenis

A. Graikinis riešutmedis klimatas

Pūkenis geriausiai tinka klimatui su šiltomis vasaromis ir šaltomis žiemomis, kur temperatūra nenukrenta žemiau -12°C (10°F).

B. Reikalavimai dirvožemiui

Pūkenis sodinimui tinkamiausia dirva turi būti gerai nusausinta, bet išlaikanti drėgmę. Graikinis riešutmedis pH lygis yra 5,5–7,5, o dirvožemis turi būti praturtintas organinėmis medžiagomis.

C. Saulės šviesos reikalavimai

Pūkenis reikalauja visiško saulės poveikio ir turi būti atokiau nuo gilaus pavėsio.

D. Galimos formos

„Pūkenis “ yra įvairių formų ir dydžių, nuo 2–6 m (7–20 pėdų) aukščio. Jį galima įsigyti kaip konteineriuose auginamą krūmą, sodinuką ar medį.

Pūkenis pasirinkimas

A. Dydžio svarstymai

Rinkdamiesi Pūkenis atsižvelkite į galutinį medžio aukštį ir išplitimą jam subrendus. Būtinai palikite savo sode pakankamai vietos, kad tilptų subrendusio medžio dydis.

B. Augimo modeliai

Dūmų medžiai auga vertikaliai arba plinta / verkia. Pasirinkite pagal norimą sodo efektą.

C. Gėlių ir lapų spalva

Dūmų medžiai turi šviesiai žalią lapiją, kuri rudenį tampa geltona, oranžinė ir raudona. Gėlės dažniausiai būna baltos arba šviesiai Gvazdikas.

Dirvožemio paruošimas

A. Dirvožemio pataisų rūšys

Pakeitimai, tokie kaip kompostuotas mėšlas, durpių samanos, smėlis ir perlitas, gali padėti pagerinti dirvožemio struktūrą ir drenažą. Norėdami nustatyti dirvožemio pH lygį, naudokite dirvožemio tyrimo rinkinį.

B. Grunto paruošimas

Paruoškite žemę aplink sodinimo vietą pašalindami žolę ir piktžoles bei atlaisvindami dirvą. Sumaišykite dirvožemio pataisas į viršutinį 12 colių (30 cm) dirvožemį, kad sukurtumėte turtingą aplinką Pūkenis.

Pūkenis sodinimas

A. Skylės kasimas

Iškaskite skylę, kurios plotis ir gylis yra maždaug dvigubai didesnis nei šaknies rutulys. Dideliam Pūkenis platesnę ir gilesnę duobę, kad šaknims būtų pakankamai vietos.

B. Šaknų kamuoliuko įdėjimas

Atsargiai įdėkite šaknies kamuolį į skylės centrą ir išskleiskite šaknis į išorę. Padėkite Pūkenis tame pačiame gylyje, kaip ir buvo puode.

C. Skylės užpildymas

Užpildykite skylę iš anksto paruoštu dirvožemio mišiniu ir tvirtai sutrinkite. Kruopščiai laistykite naujai pasodintą Pūkenis ir mulčiuokite aplinką.

Pūkenis priežiūra

A. Reikalavimai vandeniui

Pirmuosius kelis mėnesius du kartus per savaitę giliai laistykite naujai pasodintus Smoketrees. Medžiui bręstant laistykite rečiau, tačiau periodiškai tikrinkite dirvožemį, kad išlaikytumėte pakankamai drėgmės.

B. Viršutinio dirvožemio tvarkymas

Dirvožemio tvarkymas yra svarbus norint, kad jūsų „ Pūkenis “ būtų sveikas. Būtinai pridėkite mulčio sluoksnį, kad išvengtumėte piktžolių ir išlaikytumėte tinkamą dirvožemio drėgmę.

C. Genėjimas

Dūmų medžių genėjimas turėtų būti atliekamas tik tada, kai tai absoliučiai būtina. Nupjaukite visas negyvas, sergančias ar kertančias šakas. Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį lengvai nupjaukite vandens ūglius, kad išlaikytumėte norimą formą.

Išvada

A. Santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad sodinti ir prižiūrėti „ Pūkenis “ reikia šiek tiek pasiruošimo ir pastangų, tačiau atlygis, kad jūsų sode yra gražus, tvirtas krūmas, vertas to. Pasodintas tinkamo klimato sąlygomis, tinkamomis dirvožemio sąlygomis ir pakankamai vandens bei saulės šviesos, jūsų „ Pūkenis “ klestės ir kiekvieną sezoną apdovanos jus nuostabiais žalumynais ir spalvingomis gėlėmis.