Kaip pasodinti ir prižiūrėti gražų Puošnioji kolkvicija sodą

Kaip pasodinti ir prižiūrėti gražų Puošnioji kolkvicija sodą

Puošnioji kolkvicija yra lengvai prižiūrimas žydintis krūmas, populiarus visame pasaulyje. Vėlyvą pavasarį jie ne tik kupini kvapnių Gvazdikas ar baltų gėlių žiedų, bet ir rudenį bei žiemą gali pasigirti sodriai raudona lapija. Pasodinus sodo aplinkoje, šie mažai priežiūros reikalaujantys krūmai gali būti naudojami kaip kitų augalų fonas arba sukurti natūralų privatumo ekraną. Tinkamai prižiūrint, vienas Puošnioji kolkvicija gali išsilaikyti iki 15 metų, todėl jis bus puikus ilgalaikis bet kurio sodo priedas.

Puošnioji kolkvicija yra nedidelis lapuočių krūmas su išlenktomis arba piliakalnius formuojančiomis šakomis. Paprastai jo aukštis ir plotis yra 1–2 metrai (3–6 pėdos). Labiausiai paplitęs Puošnioji kolkvicija tipas pasižymi kvapniais, varpelio formos baltos arba Gvazdikas atspalviais žiedais, kurie žydi pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje. Lapai yra tamsiai žali ir ovalios formos, o žievė pilkšvai ruda ir išvagota.

Puošnioji kolkvicija Garden pranašumai:
1. Akimirksniu pridėkite spalvų ir tekstūros savo kraštovaizdžiui
2. Ilgalaikis jūsų sodo papildymas
3. Natūralaus privatumo ekranas
4. Lengva prižiūrėti

Puošnioji kolkvicija sodo planavimas

Prieš pradėdami sodinti Puošnioji kolkvicija sodą, svarbu atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia nustatykite savo sodo plotą – tai turėtų būti vieta, kurioje augalai bent pusę dienos gaus pilną saulės spindulių. Jei neturite daug vietos, galite pasirinkti įvairių tipų grožio krūmus, kurie auga kompaktiškai.

Toliau nuspręskite, kokią krūmo veislę ir kiek augalų norėtumėte turėti savo sode. Dauguma gražių krūmų pasiekia maksimalų 2 metrų (6 pėdų) aukštį, tačiau verta išsiaiškinti, ar juos reikia reguliariai genėti, kad neviršytų šio dydžio.

Rinkdamiesi sodo plotą įsitikinkite, kad jis yra gerai nusausintas ir nėra linkęs į potvynį. Jei reikia, paruoškite dirvą, įpilkite komposto, mėšlo ar trąšų, kad užtikrintumėte tinkamą maistinių medžiagų derinį augalams.

Puošnioji kolkvicija sodo sodinimas

Prieš pradėdami sodinti surinkite visas reikalingas medžiagas, pvz., žarnas, kastuvus, mulčią ir pirštines. Pradėkite kasdami atskiras skylutes kiekvienam augalui, užtikrindami, kad jos būtų pakankamai plačios ir pakankamai gilios, kad tilptų į šaknų sistemą. Prieš dėdami į naujus namus, kiekvieną augalą kruopščiai sudrėkinkite, nes išdžiūvusios šaknys yra labiau pažeidžiamos. Įdėjus, sutvirtinkite dirvą aplink jų pagrindą, tada užpildykite skylę vandeniu.

Kai visi augalai yra vietoje, aplink juos padėkite organinį mulčią, kad išlaikytumėte drėgmę. Tai taip pat neskatins piktžolių augti ir ilgainiui bus lengviau prižiūrėti.

Puošnioji kolkvicija sodo priežiūra

Kaip ir kitus augalus, grožio krūmus reikia reguliariai laistyti ir prižiūrėti, kad jie būtų sveiki. Paprastai karštais mėnesiais juos reikia giliai laistyti kartą per savaitę, o vėsesniu metų laiku – du kartus per mėnesį. Sausros laikotarpiais didinkite laistymo dažnumą, kol dirvoje bus pakankamai drėgmės.

Geriausia gražius krūmus genėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol neprasideda naujas augimas. Genėjimas padeda išlaikyti jų dydį, formą ir bendrą sveikatą laikui bėgant. Taip pat galite tręšti krūmus kartą per metus ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį.

Jei kenkėjai ar ligos kelia problemų jūsų Puošnioji kolkvicija sode, problemai išspręsti galima naudoti insekticidus arba fungicidus. Tačiau stenkitės nenaudoti per daug cheminių medžiagų, nes per daug jų gali susikaupti dirvožemyje ir galiausiai pakenkti aplinkai.

Išvada

Turėti Puošnioji kolkvicija sodą yra paprastas būdas akimirksniu padidinti kraštovaizdžio estetinį patrauklumą. Jie ne tik puikūs dekoratyviniai augalai, bet ir naudingi atranka, apsauga nuo vėjo ir buveinė laukinei gamtai. Tinkamai planuojant, sodinant ir prižiūrint, grožio krūmai soduose gali klestėti iki 15 metų.

Apibendrinant galima teigti, kad sodinant ir prižiūrint gražų Puošnioji kolkvicija sodą reikia atsižvelgti į turimą plotą, parinkti tinkamą augalų veislę ir skaičių, sukurti gerai nusausintą plotą, tinkamą sodinti, surinkti reikalingus išteklius ir, galiausiai, aprūpinti tinkamais. vandens, genėjimo, tręšimo ir kenkėjų kontrolės priemonės. Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, garantuosite nuostabų Puošnioji kolkvicija sodą, kuris gali tęstis daugelį metų!