Kaip pasodinti ir prižiūrėti Pupmedis savo sode

Kaip pasodinti ir prižiūrėti Pupmedis savo sode

Pupmedis (Laburnum anagyroides) yra lapuočių, žydintis medis, kuris pavasarį suteikia grožį bet kokiam sodui savo kvapniais geltonais žiedų kekės. Tai taip pat puikus pasirinkimas norint suteikti pavėsį vasaros mėnesiais, nes gali pasigirti atviru stogeliu, kuris suteikia platesnę aprėptį. Prieš sodindami savo sode Pupmedis , turėtumėte susipažinti su optimaliomis dirvožemio ir klimato sąlygomis, kaip jį sodinti ir prižiūrėti, taip pat apie jo naudą.

Tinkama vieta ir amp; Klimatas

Auksinės grandinės medžiai geriausiai derės, kai bus pasodinti saulėtoje vietoje arba šviesiame popietės pavėsyje ir gerai nusausintoje dirvoje. Medžiai nėra labai tolerantiški ekstremaliems orams, ypač šaltai temperatūrai. Todėl, jei gyvenate vietovėje, kurioje žiemos šaltos, galbūt norėsite pasirinkti kitą variantą. Jei tai nekelia rūpesčių, Pupmedis tiktų daugelyje Australijos dalių.

Pupmedis sodinimas

Dirvos paruošimas

Prieš sodindami Pupmedis, įdirbkite dirvą maždaug 30 cm gyliu. Arba iškasti duobę, kurios plotis bent du kartus didesnis, o gylis – pusantro karto didesnis už puodą, kuriame buvo pirktas. Tai užtikrins, kad dirva pakankamai sulaikys vandenį ir aprūpins reikiamomis maistinėmis medžiagomis.

Sodinimo žingsniai

Pasirinkite vietą

Pasirinkite vietą, kurioje yra pakankamai vietos, kad auksinė grandinėlė pasiektų brandų dydį – paprastai 4–6 m aukščio ir pločio. Norint papildomai išlaikyti drėgmę ir naikinti piktžoles, skylės dugną patartina iškloti laikraščiu arba kartonu.

Skylės kasimas

Skylutė turi būti šiek tiek platesnė už šaknų sistemą, bet ne gilesnė. Būtinai atkreipkite dėmesį į šaknis ir įsitikinkite, kad jos tolygiai pasiskirsto skylėje.

Augalo pastatymas

Atsargiai išimkite Pupmedis iš vazono. Įdėkite medį į skylę taip, kad šaknies rutulio viršus būtų žemės paviršiaus lygyje. Jei augalas yra per gilus, pakelkite jį į pagrindą įpildami daugiau žemės. Švelniai užpildykite žemę rankomis, nepadidindami skylės gylio. Užpildę, tvirtai paspauskite žemyn, kad paremtumėte medį ir išvengtumėte oro kišenių.

Laistymas ir užpildymas

Pasodinę gausiai laistykite. Prie pagrindo paskleiskite mulčią, kad dirva būtų drėgna ir šilta. Mulčią laikykite toliau nuo kamieno, nes jis gali sukelti puvinį ar grybelines ligas.

Medžio priežiūra

Auksinių grandinių medžiai nereikalauja daug priežiūros. Štai keletas patarimų, kaip padėti jiems klestėti:

Vandens reikalavimai

Auksinių grandinių medžius reikia reguliariai laistyti visą sezoną. Pirmiausia patikrinkite, ar žemė nėra sausa, ir jei taip, laistykite, kol žemė bus drėgna. Karštais vasaros mėnesiais stenkitės laistyti kas porą dienų. Tiesiog venkite prisotinti dirvą, kitaip šaknys ir apatinė medžio dalis gali susirgti puviniu ar kitomis ligomis.

Apkarpymas

Retkarčiais per visą žydėjimo laikotarpį pašalinus nudžiūvusius žiedus (išnykusių gėlių kekių pašalinimas) užtikrina sveikesnį ir gausesnį žydėjimą kitą sezoną. Išskyrus nukirpimą, genėjimas turėtų būti atliekamas tik saikingai, siekiant išlaikyti formą ar dydį. Jauniems medžiams naudinga retkarčiais genėti, kad būtų skatinamas šakų augimas, o senesnius egzempliorius galima išlaikyti kuo puikiausiai, selektyviai pašalinus susikertančias šakas.

Mulčiavimas

Mulčas padeda išlaikyti dirvožemio drėgmę, nes sumažina garavimą. Jie sukuria mikroklimatą, skatinantį biologinį aktyvumą, o tai savo ruožtu padeda aprūpinti dirvą naudingomis maistinėmis medžiagomis. Norėdami papildomai apsaugoti nuo žiemos šalčio ir sausros, aplink medžio pagrindą uždėkite 5–7 cm mulčio sluoksnį. Nedėkite jo tiesiai prie kamieno, nes taip sulaikoma per daug drėgmės ir gali atsirasti kenkėjų bei ligų.

Trąšos

Siekiant optimalaus augimo ir sveikatos, trąšų galima įberti kartą per metus. Naudokite lėtai atpalaiduojančius preparatus, tokius kaip mėšlas arba kompostuoti lapai. Arba naudokite subalansuotas NPK trąšas, specialiai sukurtas medžiams, kurios aprūpina visomis jūsų augalui reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Atidžiai laikykitės pakuotės nurodymų ir nepertręškite.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Siekdami sumažinti vabzdžių ar kitų kenkėjų užkrėtimo riziką, laikykitės geros higienos praktikos. Pašalinkite nukritusius lapus ir ankštis nuo žemės ir kuo greičiau išmeskite. Taip pat stebėkite, ar nėra miltligės, lapų dėmių ir amarų, kurie dažniausiai atsiranda, kai drėgmės lygis yra per didelis. Kad išvengtumėte šių problemų, apipurkškite medį sodininkystės aliejaus purškalu arba neem aliejaus tirpalu.

Augimo kontrolė

Nors Pupmedis turi plačią šaknų sistemą, reguliarus genėjimas padeda išlaikyti norimą dydį ir formą. Kartą per mėnesį pavasarį ir vasaros pradžioje švelniai genėkite, kad vainikas būtų atviras ir nebūtų kenkėjų bei ligų. Kai pasirodys žalumynai, nupjaukite visus šoninius ūglius iki trijų lapų, kad paskatintumėte šoninį augimą.

Išvada

Auksinės grandinėlės medžiai gali suteikti jūsų sodui vizualinį patrauklumą, kvapą ir net šešėlį. Tinkamai pasodinus ir nuolat prižiūrint, šiuos medžius lengva prižiūrėti ir džiaugtis. Nuo tinkamos vietos parinkimo iki dirvožemio paruošimo ir pagaliau priežiūros medžiu, tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums vertingos įžvalgos apie Pupmedis sodinimą ir priežiūrą.