Kaip Pupūnas: 5 paprasti patarimai, kaip sėkmingai dirbti sode

Kaip Pupūnas: 5 paprasti patarimai, kaip sėkmingai dirbti sode

Orchidėjų sodas yra nuostabus vaizdas. Šie gražūs ir egzotiški augalai bet kuriam kiemui gali suteikti ryškių spalvų, intriguojančių tekstūrų ir žavių kvapų. Dėl savo subtilaus žydėjimo, dažnai randamo Gvazdikas, violetinės ir baltos spalvos atspalvių, orchidėjų medžiai yra patrauklus bet kurios lauko zonos židinys. Norint užtikrinti, kad šie augalai klestėtų, svarbu suprasti kai kuriuos pagrindinius Pupūnas priežiūros patarimus ir metodus. Šiame vadove apžvelgiama, kaip sodinti ir prižiūrėti Pupūnas , kad sodininkystė būtų sėkminga.

Pupūnas, moksliškai žinomas kaip Bauhinia variegata, yra į krūmą panašus augalas, kilęs iš atogrąžų vietovių su ryškiu klimatu, įskaitant Pietryčių Aziją, Kiniją ir Havajų salas. Labai populiarūs kraštovaizdžio kūrime, orchidėjų medžiai greitai auga ir ištisus metus duoda gražių gėlių. Orchidėjų medžiai ne tik suteikia stulbinamą estetiką, bet ir teikia naudą aplinkai, pavyzdžiui, erozijos kontrolę ir vėsinantį šešėlį.

Pupūnas sodo planavimas

Prieš pradedant sodinti Pupūnas sodą, svarbu turėti planą. Štai keli žingsniai, padėsiantys pradėti.

Pasirinkite vietą

Pirmiausia pasirinkite kiemo dalį, kurioje gausu saulės šviesos ir kurioje yra geras drenažas. Graikinis riešutmedis vietoje kiekvieną dieną turėtų būti šešios valandos saulės. Orchidėjų medžiai teikia pirmenybę apsaugai nuo stipraus vėjo ir bet kokio intensyvaus vidurdienio karščio.

Įsigykite tinkamą dirvą ir konteinerį

Pasirinkę vietą, eikite į darželį ir įsigykite vazoninio dirvožemio, kuriame yra organinių medžiagų, mineralų ir durpių samanų. Norėdami gauti geriausius rezultatus, įsigykite žemę, specialiai sukurtą orchidėjoms. Kalbant apie konteinerius, naudokite biologiškai skaidomus vazonus, nes jie skatina aeraciją ir tinkamą drenažą.

Planuokite sodinti augalus tinkamose zonose

Perkant naujus orchidėjų medžius iš medelyno, patikrinkite kiekvieno augalo etiketes, kad nustatytumėte jo Graikinis riešutmedis augimo sąlygas. Patikrinkite temperatūrą regione, kuriame jis geriausiai auga, taip pat šviesos reikalavimus. Net jei nuspręsite įsigyti kelias veisles, pasirūpinkite, kad panašios rūšys būtų pasodintos kartu, kad sukurtumėte tinkamiausią aplinką.

Pupūnas sodinimas ir auginimas

Dabar, kai nusprendėte, kur dėti naujus augalus, laikas juos paruošti optimaliam augimui.

Dirvos ir konteinerio paruošimas

Naudodami specialiai orchidėjoms skirtą vazonų mišinį, į biologiškai skaidų vazoną užpildykite pakankamai dirvožemio, kad uždengtumėte šaknis. Tvirtai prispauskite dirvą, kad ji išlaikytų konteinerio formą ir užtikrintų tolygų drenažą. Pripildę puodą laistykite, kol drėgmė pasieks apatinį sluoksnį. Atlikę šį veiksmą taip pat galite pridėti perlito šaknies hormono pjūvius, kad paskatintumėte papildomą įsišaknijimą.

Žinojimas, kada ir kaip sodinti

Orchidėjų medžius reikia sodinti anksti pavasarį. Prieš sodindami auginius, nuimkite apatinius lapus ir pamerkite auginį į įsišaknijimo hormono miltelius. Įkiškite auginį 1–2 colių gyliu į vazono dirvą, nepamirškite, kad mazgai (maži iškilimai stiebų galuose) neįkastų. Po pasodinimo gerai laistykite, o tada dar kartą, kai dirvos viršus atrodo sausas.

Teisingas laistymas ir tręšimas

Kartą per savaitę giliai laistykite orchidėjų medžius, kol vazone nėra stovinčio vandens. Priklausomai nuo klimato ir temperatūros, atitinkamai pakoreguokite laistymo grafiką. Auginimo sezono metu tręškite kas antrą savaitę, naudodami subalansuotas trąšas su mažu azoto kiekiu. Per daug tręšiant gali nudegti žalumynai ir pažeisti augalą.

Temperatūros, šviesos ir drėgmės supratimas

Norint išgyventi ir klestėti, orchidėjų medžiai dieną turi būti 15–30 laipsnių šilumos, o naktį – 13–25 laipsnių Celsijaus. Kalbant apie Pupūnas apšvietimą, atkreipkite dėmesį, kad šie augalai žydėjimui skiria daugiau energijos nei lapai, todėl kuo šviesesnis atspalvis, tuo geriau. Jie taip pat klesti didelės drėgmės aplinkoje – siekkite 60 procentų ir daugiau.

Apkarpymas, persodinimas ir karpymas

Genėjimas, persodinimas ir genėjimas taip pat atlieka svarbų vaidmenį prižiūrint Pupūnas .

Nustatymas, kada ir kaip genėti, persodinti ar kirpti

Nukirpkite pagrindinį medžio stiebą, jei jis tampa neproporcingai aukštas, palyginti su jo pločiu. Taip pat genėkite kojuotas šakas, pašalindami senas sumedėjusias medžio dalis. Orchidėjų medžius persodinkite žiemos pabaigoje arba pavasario viduryje, kad jie galėtų priprasti prie naujos dirvos prieš vasarą.

Žinojimas, ką daryti su auginiais

Iš Pupūnas paimtus auginius galima lengvai įsišaknyti ir suformuoti naujus augalus. Paimkite 4–6 colių spygliuočių medžių auginius, įklijuokite juos į vermikulito ir perlito mišinį, palaikykite 18–21 laipsnio Celsijaus temperatūrą ir du kartus per dieną purškite auginius.

Bendrieji iššūkiai

Orchidėjų medžių auginimas reikalauja atsidavimo ir ryžto įveikti tam tikrus bendrus iššūkius.

Gėlių gamybos trūkumo nustatymas ir sprendimas

Jei augalai nežydi, patikrinkite, kiek šviesos jie gauna. Nepakankamas apšvietimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl orchidėjų medžiai nežydi. Be to, atkreipkite dėmesį į laistymo įpročius ir venkite perlaistyti. Galiausiai sureguliuokite trąšų režimą ir žydėjimui skatinti naudokite produktą su didesniu fosforo kiekiu.

Kova su ligomis ir kenkėjais

Orchidėjų medžiai yra linkę į ligas ir kenkėjus, įskaitant grybus, uodus, amarus ir žvynus. Kad išvengtumėte šių problemų, laikykitės geros kultūros higienos, nedelsdami išmeskite šiukšles, venkite perlaistyti, tinkamai tręškite ir niekada nemaišykite sveikų augalų su užkrėstais. Jei Pupūnas užklupo kenkėjas ar liga, greitai ir natūraliai gydykite jį tinkamu insekticidiniu muilu arba neemo aliejumi.

Išvada

Prižiūrėti orchidėjų medžius reikia šiek tiek pastangų, tačiau tinkamai atlikus tai naudinga patirtis, kuri gali išryškinti bet kurio kiemo grožį. Norėdami užtikrinti, kad sodas pilnas klestinčių augalų, pradėkite nuo tinkamos vietos parinkimo, dirvos ir konteinerio paruošimo, žinojimo, kada ir kaip sodinti, suprasdami temperatūrą, šviesą ir drėgmę, tinkamai genėkite ir persodinkite bei žinodami apie ligas ir kenkėjus. Vadovaudamiesi šiais paprastais patarimais, galite auginti sėkmingą orchidėjų sodą.