Kaip sodinti ir Purpurinis Eleboras: tobula žiemos sodo gėlė

Kaip sodinti ir Purpurinis Eleboras: tobula žiemos sodo gėlė

Purpurinis Eleboras dažnai vadinama žiemos Rožė, kurios giliai violetiniai žiedai žydi ankstyvą pavasarį. Įtraukę į savo sodą šią gražią gėlę suteiksite lauko erdvei spalvų pliūpsnį ir suteiksite daug naudos jūsų sodui. Šiame straipsnyje bus pateikti žingsniai, kaip sodinti ir prižiūrėti Purpurinis Eleboras, todėl skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Purpurinis Eleboras yra amžinai žaliuojantis daugiametis žydintis augalas, užaugantis 15–45 cm (6–18 colių) aukščio. Jis kilęs iš Vakarų Azijos, tačiau dabar jį galima rasti daugelyje Europos dalių. Jo violetinės spalvos žydi nuo gruodžio pabaigos iki balandžio, todėl jis puikiai papildys bet kurį sodą.

Pridedant Purpurinis Eleboras į savo sodą yra daug privalumų. Jie ne tik suteikia jūsų sodui gyvybingumo žiemos mėnesiais, bet ir pritraukia paukščius bei drugelius, taip pat padeda atitolinti elnius. Jie taip pat yra atsparūs sausrai, atsparūs kenkėjams ir yra lengvai prižiūrimi.

Pasodinkite Purpurinis Eleboras

Geriausias laikas sodinti Purpurinis Eleboras yra vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį. Pirkdami augalus įsitikinkite, kad jie yra sveiki ir be ligų. Pasirinkite savo sodo vietą, kurioje būtų dalinis pavėsis, nes per daug saulės spindulių gali nudeginti lapiją. Iškaskite du kartus didesnę duobę nei šaknies rutulys, atlaisvinkite dirvą aplink sodinimo vietą ir padėkite augalą duobės centre, švelniai užpildydami dirvą aplink ją. Naujai pasodintą Eleboras gausiai laistykite ir mulčiuokite gerai perpuvusiu mėšlu ar kompostu.

Priežiūra jūsų Purpurinis Eleboras

Prižiūrėti savo Purpurinis Eleboras reikia reguliariai laistyti, tręšti, ravėti ir genėti. Laistykite juos vieną ar du kartus per savaitę sausros metu, o pavasarį ir vasarą tręškite kas mėnesį subalansuotomis trąšomis. Pašalinkite visas šalia Eleboras augančias piktžoles ir lengvai mulčiuokite, kad išvengtumėte piktžolių augimo ir išsaugotumėte drėgmę. Nuvytusius žiedus nugenėkite ir nuskabykite, kad paskatintumėte naują augimą ir žydėjimą.

Dažniausios problemos, susijusios su Purpurinis Eleboras

Pagrindiniai kenkėjai ir ligos, susijusios su Purple Hellebores, yra šliužai, amarai, rūdys ir miltligė. Kad išvengtumėte šių problemų, reguliariai tikrinkite augalus, pašalinkite visas paveiktas augalo dalis ir, jei reikia, patepkite insekticidu. Būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Galiausiai pasistenkite apsaugoti savo helebores nuo šalčio padarytos žalos uždengdami juos, kai temperatūra nukrenta žemiau 5 laipsnių Celsijaus.

Išvada

Į savo žiemos sodą įtraukę Purpurinis Eleboras suteiksite nuostabų purpurinį žydėjimą ir mėgausis daugelį metų. Tinkamai sodindami ir prižiūrėdami čemerus, užtikrinsite sveikus, klestinčius augalus, kurie tarnaus ilgus metus. Būtinai reguliariai laistykite, pašalinkite piktžoles, mulčiuokite ir uždenkite šaltomis naktimis, kad išvengtumėte šalčio žalos. Naudojant tam tikrą TLC, jūsų Purpurinis Eleboras klestės ir suteiks grožio jūsų sode ištisus metus!