Pridėkite spalvų savo sodui Purpurinis sukutis

Pridėkite spalvų savo sodui Purpurinis sukutis

Purpurinis sukutis yra gražus, gyvybingas augalas, galintis suteikti spalvų ir gyvybės bet kuriam sodui. Ši vynmedžių rūšis sparčiai auga nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens ir būna įvairių spalvų. Augantis Purpurinis sukutis yra ne tik estetiškas, bet ir puikus būdas uždengti negražias tvoras ir sienas. Šiame straipsnyje aptarsime žingsnius, kaip su Purpurinis sukutis galite suteikti savo sodui gyvybės ir spalvų.

Purpurinis sukutis (Ipomoea purpurea) priklauso Convolvulaceae šeimai ir yra viena iš labiausiai paplitusių soduose žydinčių vynmedžių rūšių. Jo širdies formos lapai ir trimito formos gėlės gali būti įvairių spalvų, įskaitant baltą, Gvazdikas, mėlyną ir violetinę. Jis greitai auga ir turi ūselių, padedančių lengvai užlipti ant tokių objektų kaip grotelės, medžiai ar laidai.

Purpurinis sukutis auginimo pranašumai apima pavėsį, tankų ploto dangą, gerą foną kitiems augalams ir apdulkintojų pritraukimą. Svarbu, kad Ipomėja būtų pasodintas tinkamoje vietoje ir tinkamai pasirūpintas, kad būtų užtikrintas geriausias jos augimas ir ilgaamžiškumas.

Planuojate suteikti sodui spalvų Purpurinis sukutis

Pirmasis žingsnis, norint suteikti sodui spalvų Purpurinis sukutis , yra tinkamos sodinimo vietos pasirinkimas. Ipomėja mėgsta gerai nusausintą dirvą ir geriausiai sekasi pasodinti saulėtoje vietoje, kur kasdien gauna šešias valandas saulės. Jei planuojate leisti Ipomėja užauginti sienas ar tvoras, atminkite, kad vietoje neturėtų būti kliūčių ir daug vietos vynmedžiui išsiskleisti.

Prieš sodindami savo Purpurinis sukutis, patikrinkite dirvą ir įsitikinkite, kad jos pH lygis yra tinkamas optimaliam augimui. Graikinis riešutmedis Purpurinis sukutis pH lygis svyruoja nuo 6,0 iki 7,5. Jei dirvožemis yra per rūgštus arba šarminis, gali tekti reguliuoti pH lygį trąšomis arba kompostu.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti sodinant Purpurinis sukutis , yra laisvos vietos kiekis. Vienas vynmedis gali užaugti iki 6 metrų ilgio, todėl prieš sodinant svarbu žinoti, kiek vietos turite. Kad išvengtumėte perpildymo, tarp skirtingų augalų turėtumėte palikti bent 50 cm atstumą.

Rūpinimasis Purpurinis sukutis

Pasodinus Purpurinis sukutis , svarbu ja tinkamai pasirūpinti. Laistykite vynmedį du ar tris kartus per savaitę maždaug 4 litrais vandens, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas. Kas keturias savaites tręškite subalansuotas trąšas, kad augalas gautų reikalingų maistinių medžiagų.

Kenkėjų kontrolė taip pat svarbi rūpinantis Purpurinis sukutis. Reguliariai tikrinkite, ar nėra kenkėjų, pvz., amarų ar vikšrų, požymių, kad greitai pašalintumėte bet kokius užkrėtimus. Jei reikia, naudokite insekticidinį muilą arba natūralius plėšrūnus, kad atsikratytumėte kenkėjų.

Galiausiai, Purpurinis sukutis vynmedžių genėjimas ir treniravimas gali padėti paskatinti pilnesnį augimą ir geresnę aprėptį. Genėkite vynmedį nupjaudami perteklinį augimą ir nupjaudami negyvas gėles. Taip pat galite išmokyti vynmedžius aplink grotelę ar panašią konstrukciją, kad būtų geresnė atrama.

Baigiamos pastabos

Apibendrinant galima pasakyti, kad suteikti sodui šiek tiek spalvų ir gyvumo su Purpurinis sukutis yra gana lengva ir naudinga. Pradėkite nuo tinkamos sodinimo vietos pasirinkimo; įsitikinkite, kad dirva tinkama optimaliam augimui ir ar yra pakankamai vietos vynmedžiui išsiskleisti. Po pasodinimo pasirūpinkite Purpurinis sukutis reguliariai laistydami ir tręšdami, prireikus kontroliuodami kenkėjus, genėdami ir dresuodami vynmedį. Tinkamai prižiūrint, jūsų Purpurinis sukutis visą sezoną suteiks jūsų sodui grožio ir gyvybingumo.