Kaip sodinti ir Puskiparisis savo sode

Kaip sodinti ir Puskiparisis savo sode

Nedaug augalų suteikia tokį patį sodrų grožį, struktūrą ir tekstūros kontrastą kaip Puskiparisis. Visžaliais lapais ir grakščia kūgio forma, Puskiparisis augalai suteikia unikalią nuotaiką bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui, o jiems nereikia priežiūros. Vis dėlto, kad galėtumėte gauti naudos iš šių įvairių sezonų grožybių, turėsite išmokti tinkamai jas sodinti ir prižiūrėti. Štai kur šis vadovas ateina! Štai žingsniai, kurių turite imtis, kad ilgus metus mėgautumėte savo Puskiparisis .

Puskiparisis yra įprastas kelių rūšių medžių ir krūmų, priklausančių Cupressaceae šeimai, pavadinimas, įskaitant Chamaecyparis lawsoniana, Chamaecyparis nootkatensis ir x Cuprocyparis leylandii. Jie dažnai auginami konteineriuose, gyvatvorėse ir gėlių lovose. Dėl sodrios žalios lapijos jie puikiai papildo bet kurį namų sodą. Be to, jie yra lengvai prižiūrimi, atsparūs ligoms ir atsparūs šaltam orui.

Šiame vadove aptarsime Puskiparisis medžio ar krūmo sodinimą ir priežiūrą jūsų lauko sode. Paaiškinsime, kaip pasirinkti tinkamą vietą Puskiparisis, kokių dirvožemio sąlygų jam reikia, kaip geriausia iškasti duobę jo šaknų sistemai ir kt. Taip pat aptarsime, kaip tinkamai laistyti ir tręšti Puskiparisis , kad jis išliktų sveikas ir gražus visus metus.

Žingsniai, kaip Puskiparisis

Puskiparisis, turite atlikti tam tikrus veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmę. Štai ką turėtumėte daryti:

  1. Pasirinkite vietą savo sode augalui. Svarbu pasirinkti vietą, kurioje gausu saulės šviesos (mažiausiai 6 valandas per dieną) ir atokiau nuo stipraus vėjo ar atšiaurių elementų. Graikinis riešutmedis dirvožemio pH lygis būtų nuo 5,8 iki 7,0.

  2. Paruoškite dirvą sodinti. Sodinimo metu būtinai atlaisvinkite dirvą, į sodinimo vietą įmaišydami 2–3 colius komposto. Norėdami toliau paruošti dirvą, aplink sodinimo vietą paskleiskite 1 colio mulčio sluoksnį.

  3. Iškaskite duobę, kuri būtų pakankamai gili ir plati šaknims. Dauguma Puskiparisis turi plačią šaknų sistemą ir reikalauja bent 8–10 colių gylio ir dvigubai platesnės skylės.

  4. Įdėkite Puskiparisis į skylę. Puskiparisis į skylę, įsitikinkite, kad šaknies rutulio viršus yra lygus supančios žemės paviršiumi.

  5. Užpildykite skylę dirvožemiu ir kompostu. Kai tik įmanoma, užpildydami naudokite iš skylės pašalintą dirvą. Užpildydami skylę, būtinai lengvai sutrinkite dirvą.

  6. Palaistykite augalą. Iškart po pasodinimo giliai palaistykite Puskiparisis , kad nusistovėtų dirva ir paskatintumėte šaknų augimą.

Rūpinimasis Puskiparisis

Puskiparisis kiparisą, norėsite jį tinkamai prižiūrėti, kad atrodytų kuo puikiausiai. Štai keletas patarimų:

  1. Kai reikia, laistykite augalą. Būtinai reguliariai tikrinkite dirvožemį ir, jei reikia, suteikite papildomos drėgmės sausros ar didelio karščio laikotarpiais.

  2. Reguliariai genėkite augalą. Pašalinkite negyvas ar ligotas šakas, taip pat visas perpildytas galūnes. Tai padės pagerinti oro cirkuliaciją ir užkirsti kelią ligoms.

  3. Tręškite pavasarį. Paprastai kiekvieną pavasarį reikia naudoti lėtai atpalaiduojančias trąšas, specialiai sukurtas Puskiparisis . Visada atidžiai laikykitės etiketės nurodymų.

  4. Kenkėjų stebėjimas. Kartkartėmis apžiūrėkite savo Puskiparisis , ar nėra erkių, žvynų ir kitų vabzdžių požymių. Jei aptinkate užkrėtimą, nedelsdami imkitės veiksmų kenkėjams kontroliuoti, kol jie netaps didesne problema.

  5. Apsaugokite nuo žiemos šalčio. Nors dauguma Puskiparisis gali atlaikyti lengvą šalną, vis tiek svarbu juos apsaugoti esant stipriam šalčiui. Galite apvynioti augalą šluoste arba sukrauti sausus lapus aplink augalo pagrindą.

Išvada

Puskiparisis augalai gali suteikti gyvybės ir ryškių spalvų bet kuriam sodui, o priežiūros reikalauja minimalios. Norint gauti kuo daugiau naudos iš savo Puskiparisis, svarbu rasti tinkamą vietą, paruošti dirvą ir tinkamai iškasti duobę bei tinkamai ja rūpintis ištisus metus. Nors jums gali prireikti šiek tiek pastangų, atlygis to vertas!