Pūslenis yra populiarus dekoratyvinis krūmas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Tai Rožė šeimos dalis ir turi patrauklią lapiją, baltas gėles ir iškilias raudonai rudas šakas. „Pūslenis “ yra lengva prižiūrėti ir dėl savo populiarumo jį galima rasti daugelyje sodų. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip sodinti ir prižiūrėti Pūslenis , kad ji sėkmingai augtų jūsų sode.
Turinys
Pūslenis
Sodinant Pūslenis, svarbu pasirinkti vietą, kuri atitiktų visus jo poreikius. Augalas mėgaujasi visa saule arba daliniu pavėsiu, todėl jo negalima sodinti į prastai nusausintą dirvą. Be to, jums reikės pakankamai vietos, kad tilptų subrendęs Pūslenis dydis, nes jis gali pasiekti iki 3 metrų (9 pėdų) aukštį ir 2,4–3 metrų (8–10 pėdų) pločio.
Kitas žingsnis sodinant Pūslenis – paruošti dirvą. Kastuvu arba armatūra atlaisvinkite dirvą iki maždaug 30 centimetrų (12 colių) gylio. Į dirvą įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto, mėšlo ar durpių samanų, kad padidintumėte vandens sulaikymą ir oro srautą.
Paruošę dirvą, iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai platesnis nei jūsų Pūslenis šaknies rutulys. Norėsite užtikrinti, kad augalo vainikas būtų šiek tiek aukštesnis už aplinkinį dirvožemį, kai Pūslenis į žemę. Užpildykite dirvą aplink augalą ir lengvai sutvirtinkite rankomis. Kruopščiai laistykite vietą ir pridėkite mulčio aplink augalo pagrindą.
Pūslenis priežiūra
Palyginti su kitais augalais, rūpintis Pūslenis yra gana paprasta. Reguliariai Pūslenis padėsite išlaikyti formą ir paskatinsite augimą. Jei reikia, stiebų galus galite nukirpti genėjimo įrankiais. Genėjimas taip pat gali pagerinti kai kurių veislių žydėjimą.
Trąšų pridėjimas taip pat naudingas Pūslenis , nes tai padės išlaikyti sveiką ir gyvybingą. Pūslenis anksti pavasarį, prieš pasirodant naujiems augalams. Turėtų pakakti bendrosios paskirties trąšų, naudojamų etiketėje rekomenduojamu kiekiu. Būtinai venkite pertręšti, nes per daug trąšų gali pažeisti šaknis.
Stebėti kenkėjus ir ligas būtina norint, kad jūsų Pūslenis būtų sveika. Patikrinkite, ar nėra užkrėtimo ar ligos požymių ir, jei reikia, greitai imkitės priemonių. Stebėkite, ar neatsiranda maistinių medžiagų trūkumo požymių, ypač geležies chlorozės, dėl kurios pagelsta lapai.
Galiausiai stebėkite dirvožemio drėgmės lygį, kad įsitikintumėte, jog jūsų Pūslenis gauna pakankamai vandens, bet ne per daug. Dirva turėtų jaustis drėgna, bet neprisotinta. Sausais laikotarpiais stenkitės giliai laistyti kartą per savaitę.
Išvada
Apibendrinant galima pasakyti, kad „ Pūslenis “ yra lengvai prižiūrimas ir patrauklus bet kurio sodo priedas. Vykdykite šiame straipsnyje aprašytus veiksmus sodindami ir prižiūrėdami Pūslenis ir būsite apdovanoti nuostabiais žydėjimais ir žalumynais visą sezoną. Jis ne tik puikiai atrodys jūsų sode, bet ir būsite ramus, žinodami, kad jūsų Pūslenis laikui bėgant išliks sveika ir klestės.