Kaip prižiūrėti savo Radasta: išsamus vadovas sodininkams

Kaip prižiūrėti savo Radasta: išsamus vadovas sodininkams

Kaip Radasta: išsamus vadovas sodininkams

Neaiškios deutzijos, taip pat žinomos kaip Deutzia scabra, yra žydinčių krūmų rūšis, kilusi iš Japonijos. Ši lapuočių veislė auga stačios, suapvalintos formos, o pavasarį išdygsta Gvazdikas arba baltų gėlių kekės. Šie augalai turi keletą privalumų ir puikiai papildo sodus, balkonus ir terasas. Šiame vadove sužinosime, kaip planuoti, sodinti ir prižiūrėti savo Radasta , kad galėtumėte patirti jos grožį ištisus metus!

Fuzzy Deutzias apibrėžimas ir apžvalga

Neryškios deutzijos yra į krūmus panašūs lapuočių krūmai, paprastai 1–2 metrų (3,3–6,6 pėdos) aukščio. Jo sumedėję stiebai turi blizgius žalius 8 cm ilgio ir 5 cm pločio lapus. Pagrindinis šių amžinai žaliuojančių krūmų patrauklumas kyla dėl jų kvapnių gėlių. Priklausomai nuo veislės, vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje jie gali būti balti, Gvazdikas arba violetiniai.

Priežiūros ir auginimo neryškios deutzios privalumai

Neaiškios deutzijos yra greitai augantys ir palyginti mažai priežiūros reikalaujantys augalai, todėl puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams. Jie reikalauja minimalaus genėjimo ir šiltesniais mėnesiais sukuria gausius gėlių eksponatus. Dėl kompaktiško dydžio juos galima auginti net mažuose plotuose, pavyzdžiui, vazonuose ir kituose konteineriuose. Be to, jie pritraukia naudingus apdulkintojus, pvz., bites ir drugelius, ir atbaido kenksmingus kenkėjus.

Planavimas Fuzzy Deutzias

Vietos svarstymai

Renkantis vietą savo Radasta, svarbu žinoti, kad šie krūmai teikia pirmenybę tokioms vietoms, kur jie kasdien gaus bent 4–5 valandas tiesioginių saulės spindulių. Pasodinus pavėsingoje vietoje, jie netinkamai žydės. Be to, jie turi būti atokiau nuo nekontroliuojamo vėjo, kuris gali pažeisti jų trapias šakas. Nors šie augalai gali toleruoti tam tikrą sausrą, jie geriausiai veikia reguliariai laistydami.

Dirvos paruošimo ir sodinimo instrukcijos

Neaiškios deutzijos klesti gerai drenuojančiose dirvose, kurių pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5. Prieš sodinimą praturtinkite dirvą organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kompostas ar mėšlas. Iškaskite duobę, kuri yra dvigubai platesnė už šaknies gumulėlį ir pakankamai gilią, kad ją tilptų. Įdėkite šaknies gumulėlį į skylę ir užpildykite erdvę aplink ją dirvožemiu. Tvirtai nuspauskite nešvarumus ir vandenį.

Rūpinimasis Fuzzy Deutzias

Vandens reikalavimai

Nors neryškios deutzios yra atsparios kai kurioms sausroms, rekomenduojama reguliariai laistyti, kad jos būtų sveikos ir paskatintų žydėjimą. Stenkitės, kad dirvožemis būtų drėgnas, per savaitę sunaudodami apie 2–4 litrus (0,5–1 galono) vandens. Sausų periodų metu galite padidinti dažnį, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad per daug vandens gali pūti šaknis, todėl venkite perlaistyti.

Saulės šviesos poreikis

Kaip minėta, šiems augalams klestėti reikia daug šviesos. Pirmenybė teikiama tiesioginiams saulės spinduliams, tačiau jie taip pat gali toleruoti ryškią, netiesioginę šviesą. Jei jie yra visiškai pavėsyje, jie nežydės.

Grpimas ir karpymas

Neryškios deutzios gerai reaguoja į selektyvų kirpimą, kuris padeda išlaikyti formą ir skatina augimą. Norėdami paskatinti žydėjimą, pašalinkite negyvus žiedus, kai tik jie išnyks. Metų senumo augimą galima retinti žiemą arba pavasarį, kad atsirastų vietos naujam augimui. Reguliarus apipjaustymas taip pat neleidžia jiems tapti itin sunkūs ar nepaklusnūs.

Tręšimas

Neaiškios deutzios reikalauja mažai tręšimo ir paprastai puikiai laikosi be jokių papildomų maistinių medžiagų. Tačiau jei augalai atrodo sustingę, galite juos šerti lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis, skirtomis krūmams. Subrendusiems augalams naudokite subalansuotas 10-10-10 trąšas ankstyvą pavasarį, kai pasirodo naujas ataugas. Užtepkite pagal etiketės instrukcijas ir po to laistykite.

Dažnos problemos

Kenkėjai ir ligos

Kaip ir dauguma kitų augalų, neryškios deutzijos gali nukentėti nuo retkarčiais užkrėstų kenkėjų, pvz., amarų, miltų, žvynuotų vabzdžių ir voratinklinių erkių. Norėdami jų atsikratyti, pabandykite nuplauti lapiją vandeniu arba į sodą įnešti naudingų vabzdžių, pavyzdžiui, vabalų ar raištelių. Jei šie metodai neveikia, galite naudoti insekticidinį muilą arba neem aliejaus purškalus. Kalbant apie ligas, šie krūmai yra gana atsparūs, nors jie gali nukentėti nuo rūdžių ar grybelinių infekcijų, jei paliekami drėgnoje aplinkoje.

Aplinkos veiksniai

Per didelis vėjas ar šaltis gali smarkiai pakenkti neryškioms deutzijoms. Vėjas gali lengvai nuplėšti žievę ir užkrėsti vidinius audinius, todėl apsvarstykite galimybę pastatyti tvorą arba ekraną, jei įmanoma. Kai temperatūra nukrenta žemiau nulio laipsnių Celsijaus (32 °F), uždenkite augalus audeklu arba paklode, kad apsaugotumėte juos nuo šalčio padarytos žalos.

Išvada

Pagrindinių punktų santrauka

Apskritai neryškios deutzios yra lengvai prižiūrimi krūmai, kurie pavasarį skleidžia gausius, kvapnius Gvazdikas arba baltus žiedus. Planuodami savo sodą, pasirinkite vietą, kurioje būtų daug tiesioginių saulės spindulių ir gerai nusausinantis dirvožemis. Šiuos augalus reikia reguliariai laistyti ir retkarčiais genėti bei tręšti. Norėdami užtikrinti gerą sveikatą, atkreipkite dėmesį į kenkėjų požymius ir stebėkite aplinkos veiksnius, tokius kaip vėjas ir šaltis.

Kodėl Radasta verta įsivaikinti

Neaiškios deutzios ne tik suteikia jūsų lauko erdvėms spalvų ir tekstūros, bet ir pritraukia naudingus apdulkintojus, pvz., bites ir drugelius. Tinkamai prižiūrint, jie gali džiaugtis ilgus metus, pripildydami jūsų sodą linksmais žydėjimais per visą auginimo sezoną.