Raganė sodinimas: šio gražaus vijoklinio augalo auginimo savo sode vadovas

Raganė sodinimas: šio gražaus vijoklinio augalo auginimo savo sode vadovas

Raganė yra gražus, tvirtas vijoklinis augalas, puikiai papildantis bet kurį sodą. Iš jo auga žavios baltos gėlės, kurios kabo ant vynmedžio, o kadangi greitai auga, puikiai dengia jūsų namo tvorą ar sienas. Šiame vadove sužinosite apie Raganė sodinimo naudą ir kaip sėkmingai jį auginti savo sode.

Raganė (Clematis vitalba) yra žydinčių augalų rūšis, priklausanti Vėdrynas šeimai Ranunculaceae. Gimtoji Europoje ir Vakarų Azijoje, bet plačiai natūralizuota kitose pasaulio vietose, jų galima rasti viržynuose, gyvatvorių krantuose, dykvietėse, pakelėse ir pievose. Jie turi kvepiančias gėles su keturių taurėlapių žiedlapiais, žvaigždžių formos. Jie geriausiai žydi vasarą ir rudenį, kai užaugina mažus vaisius, užpildytus sėklomis.

Raganė sodinimas savo sode turi daug privalumų. Jis ne tik atrodo estetiškai, bet ir padeda atbaidyti kenkėjus, suteikia kraštovaizdžiui tekstūros, reikalauja mažai priežiūros ir yra maisto šaltinis laukinei gamtai, pavyzdžiui, paukščiams ir bitėms.

Žingsniai prieš sodinimą

Vietos pasirinkimas

Prieš sodindami Raganė savo sode, būtinai atsižvelkite į saulės poreikį, dirvožemio kokybę ir pasirinktos vietos prieinamumą. Idealiu atveju jis turėtų gauti 8 valandas tiesioginių ar netiesioginių saulės spindulių per dieną ir būti sodinamas gerai nusausintoje rūgštinėje dirvoje, kurios pH balansas yra nuo 5,5 iki 7,0. Įsitikinkite, kad vieta yra lengvai pasiekiama ir prižiūrima.

Kai pasirinksite Graikinis riešutmedis vietą savo Raganė, galėsite pirkti arba rinkti sėklas. Pirkdami stenkitės pirkti tik šviežias, gyvybingas sėklas iš patikimų šaltinių, kurios yra paženklintos pagal jų rūšies pavadinimą. Jei nuspręsite jas rinkti patys, darykite tai po to, kai augalai pradės formuoti sėklų galvutes ir bus beveik visiškai išdžiūvę. Surinkę laikykite juos sausoje, vėsioje vietoje sandariuose induose.

Sodinimo instrukcijos

Dirvožemio paruošimas

Kad jūsų Raganė suteiktų geriausią galimybę klestėti, prieš sodinant svarbu paruošti dirvą. Pradėkite nuo 10–30 gramų į kvadratinį metrą organinių medžiagų, pvz., organinio komposto, ir įmaišykite į viršutinius 25 centimetrus dirvožemio. Tai užtikrins, kad jūsų dirvožemis būtų gerai vėdinamas ir pilnas maistinių medžiagų. Taip pat galite pridėti lėtai atpalaiduojančių trąšų arba mėšlo, kad padėtumėte šaknų vystymuisi. Be to, prieš sėjant sėklas laistykite dirvą, kol sudrėkins.

Sėklų arba auginių sodinimas

Sodydami Raganė sėkite sėklas tiesiai į lauką arba paimkite augalo auginius. Sėjai lauke sėklas išbarstykite ant paruoštos žemės ir lengvai uždenkite. Rekomenduojamas atstumas yra 90 centimetrų. Sėklos turi būti sodinamos tiesiai po dirvos paviršiumi, ne daugiau kaip 12 milimetrų gylyje. Galiausiai uždėkite mulčio sluoksnį, kad išsaugotumėte drėgmę ir slopintumėte piktžoles.

Jei skinate auginius, atrinkite du energingus jaunus 45–60 centimetrų ilgio ūglius ir nulupkite apatinius lapus. Auginius reguliariai įdėkite į puodą, pripildytą smėliu komposto ir vandens. Padėkite vazoną daliniame pavėsyje ir laikykite žemę šiek tiek drėgną. Po šešių savaičių perkelkite į didesnius vazonus ir galiausiai į savo sodo lysvę.

Augalų priežiūra

Pasodinus Raganė reikia reguliariai genėti ir skirti dėmesio. Genėkite augalą pavasarį arba vasaros pradžioje, kad paskatintumėte augimą, o vėlyvą rudenį, kad apsaugotumėte nuo šalto žiemos oro. Laistykite reguliariai, bet venkite perlaistyti ir nuskandinti šaknų. Be to, tręšimas du kartus per metus paskatins augalo augimą.

Išvada

Raganė yra žinomas dėl to, kad yra gana atsparus ir lengvai prižiūrimas, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Jis suteikia jūsų sodui grožio ir tekstūros, kartu suteikdamas maisto šaltinį laukinei gamtai. Norėdami sėkmingai auginti šiuos alpinistus, pasirinkite saulėtą vietą su gerai vėdinama žeme, įsigykite / surinkite gyvybingas sėklas, tinkamai paruoškite dirvą, pasodinkite sėklas į rekomenduojamą gylį, reguliariai genėkite ir tręškite. Tinkamai rūpindamiesi savo sode galėsite mėgautis nuostabiais Raganė žiedais daugelį metų!