Ramonda auginimas savo sode: vadovas pradedantiesiems

Ramonda auginimas savo sode: vadovas pradedantiesiems

Ramonda, taip pat žinoma kaip Aguona orientale, yra vienmetė gėlių rūšis, kilusi iš Vidurio ir Rytų Europos su ryškiai geltonais arba oranžiniais žiedlapiais, kurių galai yra kutais. Jis turi unikalią žvaigždės formos žydėjimo formą ir išsiskiria savo unikaliu grožiu. Turėdami tinkamus patarimus ir metodus, sodininkams, net pradedantiesiems, gana lengva auginti šią gražią gėlę savo sode.

Ramonda auginimo privalumai

Ramonda auginimas gali turėti daug naudos, pavyzdžiui, suteikti sodui išskirtinę išvaizdą su nuostabiais žydėjimais, suteikti gydomųjų savybių, pritraukti naudingų vabzdžių, pvz., bites ir drugelius, suteikti sodui malonų kvapą ir parodyti dinamiškumą bei atsinaujinimą.

Planavimas

Prieš pradedant sodinti Ramonda, pirmiausia reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų.

Gėlei tinkamos vietos pasirinkimas

Siekdami geriausių rezultatų, turite pasirinkti vietą, kurioje yra geras drenažas ir saulės šviesa maždaug 4–8 valandas per dieną. Graikinis riešutmedis dirvožemio pH lygis turi būti nuo 6 iki 7,5 ir praturtintas organinėmis medžiagomis.

Pagrindinių medžiagų sodinimui ir augalų priežiūrai įsigijimas

Be sėklų ir dirvožemio, turite įsitikinti, kad turite pakankamai medžiagų, kad galėtumėte pasodinti augalą. Tai apima apsauginius skydus nuo saulės, laistytuvus, genėjimo žirkles, vazonų mišinį, trąšas, insekticidus ir įrankius, reikalingus duobėms kasti.

Graikinis riešutmedis sodinimo laiko nustatymas

Graikinis riešutmedis laikas sodinti Ramonda paprastai yra pavasaris. Vietose, kur žiemą temperatūra nukrenta iki -10 °C (14 °F), gėles reikia sodinti viduje, kol oras bus pakankamai šiltas sodinti lauke.

Sodinimas

Nustačius tinkamą vietą, įsigijus svarbiausias medžiagas ir tinkamai paskyrus sodinimo laiką, laikas pradėti sodinti.

Dirvožemio paruošimas

Naudodami dirvos įdirbtuvą, kaskite viršutinį dirvožemio sluoksnį apie 10–15 cm (4–6 colių). Norėdami užtikrinti optimalų gėlių augimą, įpilkite komposto, mėšlo ar kitų organinių medžiagų, kad praturtintumėte dirvą maistinėmis medžiagomis.

Gėlių sodinimas ir pakavimas į dirvą

Pabarstykite Ramonda sėklomis vietą, kurią norite uždengti, ir lengvai įspauskite į dirvą. Nepasodinkite jų per giliai. Kai jie bus nuspausti, užpilkite sėklas daugiau dirvožemio. Sandariai sutankinus dirvą, galima paskatinti sveiką sėklų daigumą.

Teisingas laistymas, kad būtų užtikrintas optimalus augimas

Laistykite tik tada, kai dirva jaučiasi sausa. Per didelis laistymas pakenks augalams ir gali sulėtinti jų augimą. Kad augtų optimaliai, laikykite dirvą drėgną, bet neleiskite jai permirkti.

Ramonda priežiūra

Kai gėlės išdygs, turite pasirūpinti tinkama priežiūra, kad augalai išnaudotų visas savo galimybes ir gražiai žydėtų.

Pakankamos saulės šviesos ir vandens užtikrinimas

Pakankama saulės šviesa ir vanduo yra būtini Ramonda augti. Jei reikia, apsaugokite gėles naudodami skydus nuo saulės arba skėčius, kad jos neiškeptų esant dideliam karščiui. Neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti ir, jei reikia, reguliariai laistykite, kaip minėta anksčiau.

Stiebų, lapų ir pumpurų genėjimas, kad būtų skatinamas sveikas augimas

Siekdami skatinti sveiką augimą ir sustiprinti žydėjimą, sezono metu pašalinkite negyvus stiebus, lapus ir pumpurus. Genėjimas padeda gėlėms atkreipti dėmesį į vešlius ir didelius žiedus.

Trąšų ir insekticidų davimas pagal poreikį

Duokite trąšų kas mėnesį pagal instrukcijas, pateiktas ant pakuotės. Būkite atsargūs ir nepertręškite, nes tai gali nužudyti augalą. Be to, jei gėles užpuolė kenksmingi kenkėjai ar vabzdžiai, naudokite švelnios koncentracijos insekticidus.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad Ramonda auginimas ir priežiūra yra gana paprasta ir be galo naudinga. Prieš pradėdami juos sodinti savo sode, paruoškite dirvą, įsigykite būtinų medžiagų ir nustatykite Graikinis riešutmedis sodinimo laiką. Sėkmingai sudygus, pasirūpinkite pakankamai saulės ir vandens, reguliariai genėkite stiebus, lapus ir pumpurus ir, jei reikia, duokite trąšų ir insekticidų. Įdėję šiek tiek pastangų ir kantrybės, netrukus jūsų sode pražys nuostabi Ramonda !