Kaip auginti Ramunė savo sode: žingsnis po žingsnio vadovas

Kaip auginti Ramunė savo sode: žingsnis po žingsnio vadovas

Ramunė, dar vadinamos ramunėlėmis, yra ramunėlių šeimos žolė ir dėl savo gydomųjų savybių buvo naudojamos šimtmečius. Ramunė auginimas patiems gali būti labai naudingas, nes iš jų gaunamas raminantis aromatas ir arbata. Be to, bet kokį lapų ar gėlių derlių galima nuimti nesijaudinant dėl cheminių pesticidų. Šis žingsnis po žingsnio vadovas išmokys jus auginti Ramunė savo sode.

Ramunė (Matricaria recutita) gali būti auginamos daugumoje vidutinio klimato regionų, kuriuose yra saulėtas ir sausas klimatas bei saulė. Ta pati rūšis suteikia tiek vokiškų, tiek romėniškų Ramunė veislių ir yra labai panašios išvaizdos. Pagrindinis jų pranašumas yra jų priešuždegiminės, antispazminės, raminančios ir karminacinės savybės. Ramunė auginimas ir naudojimas suteikia daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, palengvina nemigą, mažina menstruacijų skausmus, gerina virškinimą, nuramina skrandžio sutrikimus ir kt.

Planavimas Ramunė

Prieš sodinant Ramunė, reikia atsižvelgti į kai kuriuos planavimo aspektus. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje yra saulėta ir gerai nusausinantis, šiek tiek rūgštus dirvožemis, kurio pH yra 6–7. Tada patikrinkite temperatūros diapazoną savo regione, nes ramunėlės netoleruoja žemesnės nei 7 °C (45 ºF) temperatūros. Galiausiai įsigykite ekologiškų sėklų arba iš anksto užaugintus augalus iš geros reputacijos medelyno.

Ramunėlių sodinimas ir priežiūra

Norėdami pradėti sodinti Ramunė, apverskite dirvą, pašalinkite piktžoles ir akmenis, kad turėtumėte geros kokybės dirvą, paruoštą sodinti. Jei įsigijote iš anksto užaugintus Ramunė augalus, juos reikia sodinti 15-20 cm atstumu vienas nuo kito eilėmis, kurios yra 40-50 cm atstumu. Jei pasirinkote sėti sėklas, lengvai išbarstykite jas per paruoštą lysvę ir užberkite nedideliu žemės sluoksniu. Būtinai dažnai laistykite dirvą; tačiau stenkitės nepersotinti dirvožemio, nes per daug drėgmės gali sukelti puvimą. Visą auginimo sezoną stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų, tokių kaip amarai, voratinklinės erkės ir miltligė. Jei reikia, su šiais užkrėtimais elkitės ekologiškai.

Naminių Ramunė derliaus nuėmimas

Kai gėlės pradės žydėti, žinosite, kad jūsų sodas yra paruoštas derliaus nuėmimui! Ieškokite visiškai subrendusių augalų, turinčių aromatingą žalumyną ir ryškiai baltais žiedlapiais. Tuo metu svarbu kuo anksčiau ryte kruopščiai nuskinti žiedus nuo stiebo. Nuėmus derlių, laikykite Ramunė vėsioje, sausoje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių. Galite naudoti šviežią arba džiovintą arbatoms ir vaistažolių preparatams ruošti.

Išvada

Ramunė auginimas savo sode gali turėti daug naudos, įskaitant naudą sveikatai tiems, kurie geria Ramunė arbatą. Tiesiog vadovaudamiesi šiuo paprastu vadovu ir aukščiau išvardytais veiksmais galėsite mėgautis savo pačių užaugintų ramunėlių aromatu ir skoniu!

Nuorodos:
– Niutonas, DW (2020). Ramunė auginimo vadovas pradedantiesiems . Almanac.com. https://www.almanac.com/plant/ Ramunė
– Hynes, G. ir amp; O’dowd, M. (2019). Vaistažolės: Ramunė. Eglė. https://www.thespruce.com/growing-charmomile-herb-gardeners-4144530