Kaip pasodinti ir Rasakila savo sode
Rasakila (Alchemilla mollis) yra patrauklus daugiametis augalas su nėriniuota, šukuota lapija. Jo žalios spalvos lapai populiariai naudojami gėlių kompozicijoms ir išlieka spalvingi visą vasarą. Pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje Rasakila augalų lapiją gali puošti mažytės geltonos gėlės. Gėlėmis geriausia grožėtis iš arti, kur galima įvertinti jų grožį. Išmokę sodinti ir prižiūrėti Rasakila , daugelį metų galėsite gražiai papuošti savo sodą.
Turinys
Rasakila yra lengvai auginamas daugiametis žolinis augalas, galintis pasiekti iki 60 cm aukščio ir iki 80 cm pločio. Jis teikia pirmenybę pilnai saulei, o ne daliniam pavėsiui, tačiau toleruoja šviesų šešėlį, ypač karščiausią dienos dalį. Rasakila reikalauja gerai nusausinto dirvožemio ir paprastai yra tolerantiška įvairiems dirvožemio tipams. Šis atsparus augalas beveik nėra kenkėjų ir ligų, tačiau elniai gali kelti problemų naršydami.
Pasodinti Rasakila
Sodinant Rasakila, svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų gera oro cirkuliacija, kad išvengtumėte ligų, tokių kaip miltligė. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, sode pasirinkite vietą, kurioje bent keturias valandas per dieną patektų tiesioginiai saulės spinduliai. Graikinis riešutmedis dirvožemio pH lygis Rasakila svyruoja nuo 6,0 iki 7,5 ir turi būti drėgnas, bet gerai nusausintas. Prieš sodindami smėlingas dirvas pataisykite kompostu, kad būtų lengviau nusausinti; sunkūs molingi dirvožemiai tuo pačiu tikslu turėtų būti pataisyti smėliu.
Prieš sodindami kastuvu apdirbkite viršutinę 2–3 colių (5–8 cm) žemę, kad ją atlaisvintumėte ir pašalintumėte didelius gumulėlius. Įsitikinkite, kad tarp augalų yra pakankamai vietos, kad oras tinkamai cirkuliuotų – idealiu atveju tarp kiekvieno augalo būtų 15–20 cm. Sodindami iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknų kamuoliuką, ir įdėkite ją į dirvą taip, kad vainikas liktų virš dirvos paviršiaus. Pasodinę giliai laistykite, kad augalas įsitvirtintų naujoje aplinkoje.
Padauginti Rasakila yra gana paprasta. Dalyti galima anksti pavasarį arba rudenį, o augalui įsitvirtinus galima ir stiebo auginius. Spygliuočių stiebų auginius galima imti liepos ir rugpjūčio mėnesiais ir dauginti vermikulite arba vazoniniame komposte. Auginiai turėtų būti įsišakniję 21–24 °C temperatūroje ir paprastai užtrunka nuo penkių iki septynių savaičių.
Priežiūra Rasakila
Pasodinus, išlaikyti sveiką Rasakila ir atrodyti kuo puikiausiai yra gana paprasta. Rasakila nereikia dažnai laistyti ir, atsižvelgiant į oro sąlygas, paprastai tereikia laistyti vieną ar du kartus per mėnesį; augalas niekada neturėtų visiškai išdžiūti. Jei įmanoma, laistykite lietaus vandeniu arba laistykite, o ne vandentiekio vandenį, nes tai geriau augalams ir aplinkai.
Tręšti Rasakila nėra būtina, tačiau pavasarį ir vėl vidurvasarį įpylus lėtai atpalaiduojančių trąšų, bus skatinamas vešlus augimas ir gyvybinga lapija. Apkarpę žalumynus po žydėjimo, augalai bus tvarkingi ir paskatins daugiau žydėjimo visą sezoną.
Nors paprastai manoma, kad sraigės, amarai ir vikšrai nėra kenkėjų ir ligų, jų nekontroliuojant gali kilti problemų. Be to, dėl prastos oro cirkuliacijos arba pernelyg drėgnų sąlygų gali atsirasti pelėsių, grybelinių lapų dėmių ir miltligės. Greitai pastebėjus šias problemas dažnai galima lengvai pašalinti insekticidais, fungicidais arba gerinant vėdinimą aplink pažeistas vietas.
Išvada
Išmokę tinkamai sodinti ir prižiūrėti Rasakila, daugelį metų galėsite džiaugtis subtiliu jos grožiu. Norėdami išnaudoti visas savo augalų galimybes, būtinai sodinkite į gerai nusausintą dirvą, kurioje daug saulės ir pakankamai atstumo tarp augalų. Laistykite saikingai, reguliariai tręškite ir prireikus genėkite, kad išlaikytumėte augalų formą. Stebėkite savo augalus, ar nėra kenkėjų ir ligų, ir iš anksto imkitės veiksmų, jei kiltų kokių nors problemų. Tinkamai prižiūrint, kiekvienais metais galite tikėtis gausaus savo Rasakila žydėjimo. Norėdami gauti papildomų patarimų, pasikonsultuokite su vietiniu sodininkystės ekspertu.