Gražios Raudminas sodinimas ir priežiūra

Gražios Raudminas sodinimas ir priežiūra

Raudminas yra nuostabi dekoratyvinė gėlė, suteikianti bet kurio sodo grožio elementą. Tai gilios, raudonomis dėmėmis išmargintos gėlės yra turtingumo ir elegancijos simboliai, tačiau reikia šiek tiek pastangų, kad jos žydėtų ir klestėtų. Šiame vadove rasite visą reikalingą informaciją, kaip tinkamai pasodinti ir prižiūrėti savo kraujo lelijas!

A. Raudminas apibrėžimas: Botaninis šios gražios gėlės pavadinimas yra Scadoxus puniceus, taip pat žinomas kaip „kraujinė Raudminas” arba „paintbrush Lelija”. Šis daugiametis svogūninis augalas auga lauke kai kuriose Afrikos dalyse ir dėl savo įspūdingo grožio išpopuliarėjo visame pasaulyje. Paprastai jis pasiekia 20–35 centimetrų (cm) aukštį, o kiekvienas žiedkotelis gali žydėti iki 10.

B. Raudminas sodinimo ir priežiūros apžvalga: prieš sodinant kraujo lelijas, svarbu suprasti, kokių sąlygų joms reikia, kad jos išnaudotų visas savo galimybes. Labai svarbu tinkamai paruošti dirvą ir pasirinkti tinkamą vietą svogūnėliams sodinti. Išauginus kraujo lelijas, reikia atlikti keletą veiksmų, kad būtų užtikrinta jų sveikata ir sėkmė, įskaitant laistymą, tręšimą, genėjimą ir apipjaustymą, kenkėjų ir ligų nustatymą ir kt.

Kraujo lelijų auginimo privalumai

A. Dekoratyviniai ir estetiniai privalumai: Akivaizdžiausias šių gražių gėlių auginimo pranašumas yra jų patrauklumas ir galimybė sodams suteikti spalvų, intrigos ir grožio. Be to, jie į jūsų namus pritraukia daugybę paukščių ir drugelių rūšių. Šių gėlių veislės būna oranžinės, geltonos, Gvazdikas ir baltos spalvos.

B. Nauda aplinkai: Kaip vienmečiai augalai, kraujo lelijos padeda pagerinti oro kokybę, sugerdamos atmosferos anglies dioksidą ir išskirdamos deguonį į aplinką.

Kur sodinti kraujo lelijas

A. Sąlygos, reikalingos kraujo lelijų sodinimui: Kad lelijos klestėtų, joms reikia šiltos temperatūros; tačiau žydėjimo ir sėklų vystymosi tarpsniais vėsesnis oras padeda jiems išlikti sveikiems ir produktyviems. Norint augti, dirvožemio pH turi būti nuo 6,0 iki 7,5 ir gerai nusausinti. Jie mėgsta dalinį pavėsį ir ryškią, netiesioginę saulės šviesą, nes tiesioginiai saulės spinduliai gali nudeginti lapus.

B. Dirvos paruošimas kraujo lelijų sodinimui: Prieš sodindami lelijas, į viršutinį dirvožemio sluoksnį įpilkite organinio komposto. Norint tinkamai nusausinti, rekomenduojama į dirvą įmaišyti 2 cm rupaus smėlio arba vermikulito. Trąšos turėtų būti dedamos sodinimo metu, pavyzdžiui, 5-10-10.

C. Tinkamos vietos pasirinkimas kraujinėms lelijai sodinti: Norėdami gauti geriausius rezultatus, pasirinkite vietą, kurioje būtų pakankamai apsaugota nuo vėjo, ir rinkitės vietą su ryškia, netiesiogine saulės šviesa. Įsitikinkite, kad pasirinktoje žemėje nėra piktžolių, lazdelių ir akmenų.

Kraujo lelijų sodinimas

A. Kraujo lelijų gavimas: Vasaros mėnesiais kraujo lelijų galima įsigyti darželiuose ir vietinėse techninės įrangos parduotuvėse. Pirkdami įsitikinkite, kad lemputės yra tvirtos, putlios ir sunkios, be dėmių.

B. Kraujinių lelijų sodinimas į žemę: Paruoštoje dirvoje iškaskite ne daugiau kaip 4 cm gylio duobę. Įdėkite svogūnėlį į apačią šaknimis žemyn ir uždenkite svogūnėlį žeme. Nedelsdami laistykite pasodintą svogūnėlį ir laikykite dirvą drėgną, kol išdygs nauji lapai.

C. Kraujinių lelijų sodinimas vazone: Užpildykite vazoną ar konteinerį trečdaliu komposto ir dviejų trečdalių vazoninio dirvožemio mišinio. Įdėkite svogūnėlius į vazono vidurį šaknimis žemyn. Uždenkite svogūnėlius vienodais kiekiais komposto ir dirvožemio. Reguliariai laistykite ir padėkite saulėtoje patalpoje.

Kraujinių lelijų priežiūra

A. Reikalavimai vandeniui: auginimo sezono metu vandens lelijos dažnai palaiko tolygiai drėgną dirvą, bet neperlaistykite, nes gali pūti svogūnėliai. Žiemą žymiai sumažinkite laistymą.

B. Trąšų reikalavimai: auginimo sezono metu lelijas kartą per mėnesį maitinkite lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis, tokiomis kaip 10-10-10. Venkite naudoti produktus, kuriuose yra daug azoto.

C. Genėjimas & Apipjaustymo reikalavimai: žirklėmis arba žirklėmis nužydėjo negyvas. Nupjaukite lapiją, kai vėlyvą rudenį ji pradeda nykti.

D. Įprasti kenkėjai ir amp; Ligos: saugokitės amarų, sraigių, šliužų, vikšrų ir erkių. Grybelinės infekcijos simptomai yra pageltę lapai, rudos dėmės ir lapijos vytimas. Jei aptinkamas grybelis, gydykite purškalu fungicidu.

Išvada

A. Santrauka: Šiame vadove pateikiama išsami informacija apie tai, kaip tinkamai sodinti ir prižiūrėti kraujo lelijas. Šie patarimai ir gudrybės gali užtikrinti, kad jūsų kraujo lelijos žydės iki galo ir išliks sveikos ištisus metus.

B. Patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti kraujo lelijas: Visada patikrinkite dirvožemio pH ir atitinkamai paruoškite dirvą organinėmis medžiagomis ir trąšomis. Laikykite dirvą tolygiai drėgną, ypač auginimo sezono metu. Stebėkite svogūnėlius, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių, ir, jei tokių atsirastų, nedelsdami imkitės veiksmų. Galiausiai nepamirškite sunaikinti nužydėjusių žiedų, nukirpti išblukusią lapiją ir mėgautis žydinčių kraujo lelijų grožiu!