Raudoklė, kilęs iš Europos ir Azijos, yra daugiametis augalas, atvežtas į Šiaurės Ameriką. Jis užauga iki 2 metrų aukščio ir duoda daugybę gražių violetinių gėlių su šešiais žiedlapiais. Dėl violetinės žydėjimo tai yra populiarus pasirinkimas sodininkams, norintiems suteikti lauko erdvių spalvų. Tačiau Raudoklė gali būti invazinis ir greitai plisti, jei nekontroliuojamas. Šiame straipsnyje bus pateiktos gairės, kaip sode sodinti, prižiūrėti ir kontroliuoti Raudoklė augalus.
Turinys
Raudoklė purpuras (Lythrum salicaria) yra žolinis daugiametis augalas, augantis drėgnose vietose, pavyzdžiui, pelkėse, šlapžemėse, prie upių ir upelių. Jis turi plačią šaknų sistemą, leidžiančią greitai augti ir konkuruoti su kitais vietovės augalais. Deja, dėl tų pačių savybių sunku kontroliuoti soduose. Kad Raudoklė ir neužimtų jūsų sodo, prieš sodinant svarbu turėti planą, taip pat tinkamai prižiūrėti auginimo sezoną.
Kur ir kada Raudoklė
Idealiu atveju Raudoklė reikėtų sodinti vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje, kai temperatūra yra švelnesnė, o dirvožemis yra daug drėgmės. Jis mėgsta saulėtą aplinką ir drėgną, maistingų medžiagų turintį dirvą, todėl turėtų būti sodinamas tose vietose, kuriose nėra intensyvaus pėsčiųjų srauto. Venkite sodinti šalia vejos, daržovių lopų ar takų, nes Raudoklė lengvai plinta.
Pasiruošimas sodinti Raudoklė
Ruošiantis sodinti pirmiausia reikia užtikrinti, kad dirva būtų tinkama augti. Naudokite pH testerį, kad patikrintumėte dirvožemio rūgštingumą, kuris turi būti nuo 6 iki 8. Jei dirvožemis yra per rūgštus, naudokite kalkę, kad nustatytumėte pH iki optimalaus diapazono. Tada pašalinkite visas piktžoles ir įpilkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas arba pasenęs mėšlas, viršutiniame 10–15 cm dirvos plote. Tai padės pagerinti drenažą ir aprūpinti augalus būtinomis maistinėmis medžiagomis.
Sodinimo ir tarpų gairės
Raudoklė, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už konteinerį arba šaknų kamuoliuką. Padėkite augalus bent 50 cm atstumu vienas nuo kito, kad būtų išvengta perpildymo ir būtų vietos šaknims plisti. Užpildykite skylę dirvožemiu ir gerai laistykite, kad šaknys nusistovėtų. Įsitikinkite, kad žemė yra tolygiai drėgna, bet nusausinkite vandens perteklių, kad šaknys neužmirktų.
Raudoklė priežiūra ir priežiūra
Raudoklė reikia reguliariai laistyti, kad išliktų sveika. Kartą per savaitę laistykite giliai, užtikrindami, kad per savaitę būtų apie 5 cm vandens, kad augimas būtų optimalus. Trąšos nėra būtinos sveikam augimui, tačiau kas 4–6 savaites įterpiant lengvai subalansuotų trąšų, bus skatinama vešli lapija ir gausus žydėjimas. Taip pat svarbi piktžolių kontrolė; rankiniu būdu pašalinkite visas piktžoles, kurios pradeda pasirodyti, kad pašalintumėte konkurenciją dėl maistinių medžiagų ir vandens.
Derliaus nuėmimas ir saugojimas
Kai baigia žydėti Raudoklė , jį galima nuskinti ir naudoti džiovintų gėlių kompozicijoms ar vainikams. Nupjaukite stiebą 3-4 cm žemiau žiedo galvutės ir pakabinkite stiebus aukštyn kojomis tamsioje, sausoje vietoje, kol visiškai išdžius. Išdžiūvusias galvutes galima laikyti sandariame inde, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kad išlaikytų jų spalvą.
Išvada
Norint išlaikyti sveiką ir subalansuotą ekosistemą, labai svarbu kontroliuoti Raudoklė sode. Kruopščiai planuodami, tinkamai sodindami ir akylai prižiūrėdami, galėsite mėgautis Raudoklė grožiu, nesijaudindami, kad ji užvaldys jūsų sodą. Šios potencialiai invazinės rūšies kontrolės nauda yra daug; sveikesnis sodas ir aplinka – tai tik dalis jų.