Pritraukite kolibrius į savo sodą su Raudonoji monarda

Pritraukite kolibrius į savo sodą su Raudonoji monarda

Kolibriai yra vieni gražiausių ir įdomiausių gamtos paukščių. Stebėti juos plazdančius aplink jūsų sodą yra nuostabi patirtis, kurią galima sustiprinti keliais pagrindiniais žingsniais. Puikus būdas pritraukti kolibrius – savo sode pasodinti Raudonoji monarda (Monarda didyma).

Raudonoji monarda yra daugiametis žydintis augalas iš mėtų šeimos, užaugantis iki 90 cm (3 pėdų) aukščio. Jame yra ryškiai raudonai raudonos gėlės, kurios žydi vasaros mėnesiais, todėl jis yra akį traukiantis bet kurio sodo priedas. Raudonoji monarda turi būti saulėje, kad klestėtų ir geriausiai žydėtų drėgnoje, gerai nusausintoje dirvoje.

Raudonoji monarda į sodą privalumai

Raudonoji monarda pridėjus sodą privalumai yra ne tik kolibrių pritraukimas. Raudonoji monarda yra atsparus augalas ir gana lengva jį prižiūrėti. Augalui reikės minimalių pastangų ir nereikės jokio specialaus apdorojimo, kad išaugintų puikią raudonų gėlių išvaizdą. Be to, „ Raudonoji monarda“ tiekia nektarą kitiems naudingiems sodo padarams, pvz., drugeliams ir bitėms.

Raudonoji monarda planavimas ir sodinimas sode

Norint sėkmingai auginti Raudonoji monarda savo sode, svarbu turėti planą. Pradėkite pasirinkdami tinkamą augalo vietą. Raskite vietą sode, kur saulė šviečia mažiausiai 6 valandas per dieną. Įsitikinkite, kad tarp atskirų augalų yra 30–60 cm (1–2 pėdų) tarpas, kad jie galėtų vystytis neperpildyti.

Dirvos paruošimas Raudonoji monarda

Raudonoji monarda, norite užtikrinti, kad dirvožemis būtų drėgnas ir gerai nusausintas. Norėdami tai padaryti, į purvą įkaskite šiek tiek komposto ir maišykite, kol žemė taps minkšta. Jei reikia, įpilkite šiek tiek smėlio, kad paskatintumėte drenažą ir išvengtumėte vandens užsikimšimo.

Raudonoji monarda

Dabar esate pasiruošę sodinti! Iškaskite pakankamai gilias skyles, kad tilptų Raudonoji monarda šaknų sistema. Padėkite augalus į žemę ir uždenkite jų šaknis žeme. Užpildykite skylės šonus mulčiu, kad suslopintumėte piktžoles ir išlaikytumėte drėgmę. Raudonoji monarda , gerai laistykite vietą ir pirmąją ar dvi savaites palaikykite drėgną dirvą.

Raudonoji monarda priežiūra

Raudonoji monarda, turite ir toliau juo rūpintis. Tai apima reguliarų laistymą, genėjimą, tręšimą ir pažeistų augalo dalių pašalinimą.

Laistymo Raudonoji monarda

Water Raudonoji monarda kas 2–3 dienas, kai iškrenta mažai kritulių. Prieš laistydami būtinai patikrinkite dirvą – jei ji vis dar drėgna, palaukite dar vieną ar dvi dienas prieš laistydami. Karštomis vasaros savaitėmis gali tekti laistyti dažniau.

Raudonoji monarda genėjimas

Siekdami paskatinti gaivų augimą, pasibaigus žydėjimui, Raudonoji monarda stiebus nukirpkite maždaug 1/3. Nupjaukite visas negyvas arba mirštančias šakas ir lapus, kad pagerintumėte augalo išvaizdą.

Raudonoji monarda

Pavasarį ir vėl vasaros pradžioje švelniai tręškite lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Nepertręškite, nes dėl to gali pernelyg išaugti žalumynai ir sumažėti gėlių produktyvumas.

Kolibrių pritraukimas Raudonoji monarda

Kai savo sode pasodinsite Raudonoji monarda , norėsite naudoti konkrečias strategijas, kad pritrauktumėte kolibrius.

Raudonoji monarda vietose

Padėkite Raudonoji monarda tose vietose, kur kolibriai gali lengvai jį rasti. Kolibriai dažniausiai minta gėlėmis, esančiomis arti medžių, krūmų ir konstrukcijų bei šalia atvirų vietų.

Nektaro šaltinių įtraukimas į sodą

Pasodinkite nektaro turtingas gėles, kurios žydi skirtingu metu ištisus metus, kad kolibriams nuolat maitintųsi. Augalai, tokie kaip Sinavadas, Verbena, lapinės gvazdikėlės ir penstemonas, yra geras pasirinkimas pritraukti kolibrius į savo sodą.

Kitų metodų taikymas kolibriams pritraukti

Be nektaro šaltinių, yra ir kitų būdų, kuriais galite pabandyti į savo sodą pritraukti hummerus. Pakabinkite ryškiaspalvius daiktus, pvz., juosteles ir vėjo varpelius, kad kolibriai lengviau rastų gėles. Taip pat galite įdėti negilius indus su cukraus vandeniu, kad jie galėtų atsigerti.

Išvada

Norint pritraukti kolibrius į savo sodą, reikia tik šiek tiek pastangų, tačiau tai suteikia didžiulį naudą. Raudonoji monarda yra vienas iš paprasčiausių būdų pradėti. Suderintas su kitais nektaro šaltiniais ir tinkamai prižiūrimas, „ Raudonoji monarda “ greitai taps mėgstamu jūsų sodo bruožu ir suteiks grožio bei gyvybės ryškiomis raudonai raudonomis gėlėmis.