Kaip auginti Raudonžiedis Šalavijas savo sode

Kaip auginti Raudonžiedis Šalavijas savo sode

Raudonžiedis Šalavijas auginimas savo sode gali būti naudingas. Raudonžiedis Šalavijas (Salvia coccinea) suteikia spalvą ir tekstūrą lovoms, apvadams ir indams, taip pat aprūpina nektaru apdulkintojams. Šiame straipsnyje pateiksime patarimų apie planavimą, sodinimą, priežiūrą, kenkėjų kontrolę, derliaus nuėmimą ir dar daugiau, kad turėtumėte kuo daugiau sėkmės auginant Raudonžiedis Šalavijas.

Raudonžiedis Šalavijas yra vienmetis žydintis augalas, kilęs iš Pietų Amerikos. Gėlės yra varpelio formos su ryškiai raudonais žiedlapiais, nors kai kurios veislės pasižymi baltais arba Gvazdikas žiedais. Jis gali siekti iki 60 cm aukščio, todėl tai puikus pasirinkimas mažoms erdvėms. Tai ne tik suteikia sodui ryškių spalvų, bet ir kvapnūs žalumynai pritrauks į jūsų erdvę apdulkintojus, tokius kaip drugeliai, kolibriai ir bitės.

Planavimas

Prieš pradedant auginti Raudonžiedis Šalavijas, svarbu atlikti kai kuriuos tyrimus, kaip geriausiai prižiūrėti augalą. Turėsite atsižvelgti į tokius veiksnius kaip dirvožemio tipas ir drenažo reikalavimai, atsparumo zonos suderinamumas, saulės šviesos reikalavimai ir atstumo poreikiai. Be to, prieš pradėdami sodinti turėsite įsigyti atsargų, pvz., augalų ar sėklų, įrankių ir įrangos.

Sodinimas

Norėdami pradėti sodinti Raudonžiedis Šalavijas, pasirinkite vietą, kurioje jis gaus daug saulės, ir paruoškite dirvą. Jei reikia, pakoreguokite dirvožemį, tada nuspręskite, ar pradėsite nuo sėklos ar pradinio augalo. Jei naudojate sėklą, pasėkite ją anksti pavasarį ir lengvai užberkite 1 cm dirvožemio. Pradedantiesiems augalams ant dirvos paskleiskite 2 cm mulčio sluoksnį ir iškaskite du kartus platesnę duobę nei šaknų gumulas. Įdėkite augalą į skylę ir iš dalies užpildykite nešvarumus, tada gerai laistykite.

Priežiūra

Pasodinę turite atlikti kelis veiksmus, kad įsitikintumėte, jog Raudonžiedis Šalavijas yra sveikas ir žydi. Mulčiavimas aplink augalo pagrindą gali padėti skatinti augimą gerinant dirvožemio kokybę ir užkertant kelią piktžolių augimui. Reguliarus genėjimas pašalins negyvą medieną ir paskatins naujų pumpurų atsiradimą. Nužydėjusių žydėjimų sunaikinimas taip pat paskatins papildomą augimą ir padės jūsų augalui atrodyti tvarkingai.

Kenkėjų kontrolė

Raudonžiedis Šalavijas paprastai yra atsparus kenkėjams, tačiau įprasti kenkėjai, tokie kaip šliužai, vikšrai ir amarai, vis tiek gali užpulti augalą. Norėdami saugiai juos išimti iš Raudonžiedis Šalavijas, nupurkškite juos žarna arba nuimkite rankomis. Taip pat galite naudoti insekticidinį muilą, neemo aliejų ar diatomitą, kad natūraliai atsikratytumėte klaidų.

Derliaus nuėmimas

Kai jūsų Raudonžiedis Šalavijas pradės žydėti, galite nuskinti gėlių derlių, kad puokštėse ar kompozicijose būtų spalvinga. Nupjaukite stiebą tiesiai po mazgu, padėkite į vėsią, sausą vietą ir sunaudokite per kelias dienas.

Išvada

Tinkamai planuodami, sodindami, prižiūrėdami, naikindami kenkėjus ir nuimdami derlių, savo sode galite sėkmingai užauginti puikius Raudonžiedis Šalavijas žiedus. Ne tik džiaugsitės akį traukiančiais raudonais žiedais, bet ir savo lauko erdvėje sutiksite naudingų apdulkintojų.