Raugerškiai , taip pat žinomi kaip Raugerškis, yra visžaliai arba lapuočių krūmai, kurių yra įvairių. Jie svyruoja nuo žemai augančių žemės dangų iki aukštų gyvatvorių. Kai kurios raugerškių veislės turi Raugerškis , o kitos turi spalvingą lapiją ir žiedus. Nepriklausomai nuo veislės, Raugerškis gali būti puikus bet kurio sodo priedas. Jie ne tik suteikia ryškių spalvų ir įvairių formų, bet ir tinkamai Raugerškis lengva prižiūrėti. Šiame straipsnyje bus aprašyti Raugerškis jūsų sode.
Turinys
Raugerškis yra žydintys krūmai su spygliais, priklausantys Berberidaceae šeimai. Priklausomai nuo veislės, jie gali gyventi iki 20 metų ir užaugti nuo 2 iki 4 metrų (6–12 pėdų). Spalvingi žiedai žydi pavasarį, o po jų atsiranda maži violetiniai arba geltoni uogas primenantys vaisiai. Raugerškis klesti saulėtoje, daliniame pavėsyje ir net pavėsingose vietose. Dauguma veislių mėgsta gerai nusausintą dirvą ir yra atsparios USDA augalų atsparumo 5–9 zonoms. Augantys raugerškių krūmai suteikia daug privalumų bet kuriam sodui, pavyzdžiui, suteikia spalvų ir dangos ištisus metus, pritraukia paukščius ir drugelius bei suteikia papildomo privatumo.
Planavimas raugerškių sodinimui
Pirmas žingsnis sodinant Raugerškis – pasirinkti tinkamas veisles. Yra daugiau nei 500 rūšių, kurių kiekviena skiriasi dydžiu ir forma, todėl svarbu pasirinkti tinkamiausią jūsų kiemui. Pavyzdžiui, jei jums reikia aukštos gyvatvorės, japoniškas raugerškis būtų puikus pasirinkimas, o šliaužiančios Raugerškis yra Graikinis riešutmedis žemės danga. Pasirinkę veislę, kitas žingsnis – nuspręsti dėl vietos.
Saulės šviesos reikalavimai
Raugerškis teikia pirmenybę pilnai saulei, bet gali toleruoti ir dalinį pavėsį ar net šešėlinę vietą. Labai svarbu patikrinti konkrečios veislės, kurią planuojate sodinti, saulės šviesos poreikius. Paprastai tariant, daugumai raugerškių krūmų reikia 6–8 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną.
Dirvožemio tipas
Renkantis vietą, svarbu atsižvelgti į dirvožemio tipą, nes tai gali turėti įtakos raugerškių klestėjimui. Idealiu atveju jie turėtų būti sodinami į drėgną, gerai nusausintą priesmėlio dirvą. Jei dirvožemis yra prastas drenažas, apsvarstykite galimybę pridėti organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar durpių samanos, kad sulaikytumėte vandenį.
Svetainės paruošimas
Kai nustatote vietą, laikas paruošti svetainę. Pradėkite išvalydami plotą nuo piktžolių ir žolių. Prieš pereinant prie kito žingsnio, visus augalus ar medžius reikia genėti atgal.
Srities išvalymas
Kai teritorija bus išvalyta, kastuvu arba kastuvu pašalinkite iš sodinimo lovos akmenis ar šiukšles. Jei reikia, supurenkite dirvą arba įdirbkite rankomis. Tai leis geriau įsiskverbti į šaknis, kai tik pradėsite sodinti.
Dirvožemio paruošimas
Prieš sodinimą labai svarbu pakoreguoti dirvožemio pH lygį. Graikinis riešutmedis raugerškių krūmų pH diapazonas yra nuo 5,5 iki 7,0. Vietiniame medelyne ar sodo centre galite nusipirkti dirvožemio tyrimo rinkinį, kad tiksliai išmatuotumėte dirvožemio pH. Koregavimas gali būti atliekamas naudojant trąšas arba kalkę.
Rageriškės sodinimas
Dabar, kai plotas paruoštas, laikas pradėti sodinti. Pirmiausia kiekvienam raugerškio krūmui iškaskite skylutes maždaug 30 cm (1 pėda) atstumu. Įsitikinkite, kad skylė yra dvigubai platesnė už šaknies rutulį ir pakankamai gili, kad tilptų visa šaknų sistema be susigrūdimo.
Tarpų reikalavimai
Tiek gyvatvorės ar atitvarų, atstumas vienas nuo kito turi būti 45 cm (1,5 pėdos). Didesnėms veislėms gali prireikti daugiau vietos, o mažesnes galima sodinti arčiau. Jei kyla abejonių, pasitarkite su ekspertu arba peržiūrėkite etiketę, pateiktą su kiekvienu augalu.
Tinkamas sodinimas
Prieš įdėdami raugerškį į duobutę, 60 minučių pamerkite jos šaknis drungname vandenyje. Tai padeda užtikrinti išgyvenimą persodinimo metu. Įdėkite raugerškį į skylę taip, kad karūna šiek tiek viršytų paviršių. Užpildykite žeme, švelniai supakuokite ją aplink šaknis. Po pasodinimo gausiai laistykite ir toliau laikykite dirvą drėgną, kol krūmas įsitvirtins.
Priežiūra ir priežiūra
Raugerškis gana lengva prižiūrėti. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti jūsų Raugerškis klestėjimą:
Laistymo reikalavimai
Vandens Raugerškis reguliariai per pirmąjį auginimo sezoną. Po to sausais laikotarpiais turėtų pakakti laistyti vieną ar du kartus per savaitę. Per didelis laistymas gali sukelti grybelines ligas.
Apkarpymas
Siekdami paskatinti naują augimą, genėkite raugerškių krūmus žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol nesibaigs ramybė. Nupjaukite negyvas šakas ar sergančius stiebus. Pašalinkite visus ūglius, kurie auga horizontaliai arba tiesiai į viršų.
Tręšimas
Raugerškis kiekvieną pavasarį tręšdami subalansuotas trąšas. Venkite per daug maitinti, nes tai gali sukelti didelį azoto kiekį. Komposto ar mėšlo naudojimas gali labai praturtinti dirvą ir pagerinti bendrą sveikatą.
Ligų ir kenkėjų kontrolė
Raugerškis paprastai yra atsparūs ligoms, tačiau kartais gali atsirasti grybelinių ligų, tokių kaip rudos lapų dėmės ir miltligė. Norėdami to išvengti, būtinai venkite perlaistyti ir gerinkite oro cirkuliaciją reguliariai genėdami. Be to, Raugerškis pritraukia daugybę vabzdžių, tokių kaip amarai, gręžiniai ir vikšrai. Insekticidinio muilo naudojimas arba neem aliejaus purškimas yra saugus ir veiksmingas būdas kovoti su šiais kenkėjais.
Išvada
Raugerškis auginimas sode yra puikus būdas suteikti kraštovaizdžiui mažai priežiūros reikalaujančios spalvos ir įdomumo. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, Raugerškis gali džiuginti daugelį metų. Tinkamos veislės pasirinkimas, tinkamos vietos parinkimas, aikštelės paruošimas ir priežiūros bei priežiūros parametrų laikymasis užtikrins, kad Raugerškis išliks sveiki ir laimingi. Atminkite, kad kruopštus tyrimas ir konsultacijos su ekspertais leis jums pasinaudoti visais Raugerškis savo sode privalumais.