Kaip auginti ir prižiūrėti Raukšlėtasis erškėtis augalus savo sode

Kaip auginti ir prižiūrėti Raukšlėtasis erškėtis augalus savo sode

Paplūdimio rožės yra laukinės Rožė rūšys, kurios suteikia jūsų sodui estetinį grožį. Tinkamai prižiūrint, paplūdimio rožės gali klestėti jūsų sode. Šiame vadove bus pateikta apžvalga, kaip planuoti, sodinti ir tinkamai prižiūrėti Raukšlėtasis erškėtis augalus.

Raukšlėtasis erškėtis – tai laukinė Rožė rūšis, kuri paprastai gerai auga pakrantėse prie vandenynų ar net ežerų! Tiesą sakant, jie kilę į šiaurę iki Grenlandijos ir į pietus iki Floridos. Šios gėlės per visą žydėjimo sezoną (nuo vasaros vidurio iki ankstyvo rudens) žydi didelius atskirus žiedlapius įvairiais Gvazdikas atspalviais. Raukšlėtasis erškėtis žalumynai yra amžinai žali, todėl grožiu galėsite mėgautis ištisus metus!

Raukšlėtasis erškėtis auginimo ir priežiūros privalumai:

  • Suteikia sodams grožio
  • Gebėjimas toleruoti atšiaurias oro sąlygas
  • Per trumpą laiką užauga aukštas ir platus

Planavimas

Kai reikia sodinti paplūdimio rožes, svarbu atsižvelgti į vietą ir dirvožemio tipą.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Paplūdimio rožėms labiau patinka tiesioginiai saulės spinduliai, todėl pasirūpinkite, kad jūsų sode būtų pakankamai vietos, kad atitiktumėte šių gražių augalų saulės poveikio reikalavimus. Idealiu atveju turėtumėte pasirinkti vietą, kuri kiekvieną dieną gauna maždaug 6 valandas tiesioginių saulės spindulių. Be to, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoje vietoje yra geras drenažas.

Tinkamo dirvožemio radimas

Kad paplūdimio rožės tikrai klestės jūsų sode, svarbu įdirbti rūgščią dirvą. Galite patikrinti dirvožemio pH lygį naudodami namų testavimo rinkinį; idealiu atveju pH lygis turėtų būti nuo 5,5 iki 7,0. Jei dirvožemis nėra pakankamai rūgštus, galite pridėti organinių medžiagų, pavyzdžiui, durpių samanų, kad sumažintumėte pH lygį.

Patarimai sodinti

Nustačius tinkamą vietą ir paruošus dirvą, laikas sodinti! Norėdami pradėti, iškaskite duobę, kuri yra dvigubai didesnė už augalo šaknies rutulį ir 10 cm gylio. Įdėkite šaknies rutulį į skylę ir uždenkite žeme, kol jis bus maždaug 1 cm žemiau žemės lygio. Būtinai sutvirtinkite dirvą aplink augalo stiebą, kad jis tvirtai įsitvirtintų žemėje. Po pasodinimo laistykite giliai ir įsitikinkite, kad žemė turi būti drėgna.

Rūpestis

Pasodinus paplūdimio rožes, turite atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte, jog jos išliktų sveikos ir klestės visą sezoną.

Laistymas

Svarbu reguliariai laistyti paplūdimio rožes. Augalus reikia laistyti kas 7–14 dienų, priklausomai nuo gauto kritulių kiekio. Svarbiausia čia yra stengtis išlaikyti reguliarumą laistant; stenkitės laistyti tolygiai per kelias savaites, užuot užtvindę dirvą vienu prisėdimu.

Apkarpymas

Paplūdimio rožės gali tapti gana kojomis, jei jos paliekamos augti nekontroliuojamos, todėl būtinai jas reguliariai genėkite. Genėkite rožes žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol neprasidės naujas augimas. Nupjaukite visas pažeistas ar nudžiūvusias šakas ir pašalinkite visas augalo pagrindo atžalas.

Saulės poveikis

Įsitikinkite, kad jūsų paplūdimio rožės gauna pakankamai saulės šviesos, reikalingos optimaliam augimui ir sveikatai. Kaip minėta anksčiau, šiems augalams reikia 6 valandų tiesioginių saulės spindulių kiekvieną dieną – daugiau nei tai gali pakenkti jautriems žalumynams.

Mulčiavimo įgyvendinimas

Sodo lysvėse pridėjus mulčią, galite slopinti piktžolių augimą ir išlaikyti drėgmę dirvoje. Kaip mulčią būtinai naudokite organines medžiagas, tokias kaip pušų spygliai, šiaudai, medžio drožlės ar lapai.

Maistinių medžiagų reikalavimai

Jei jūsų dirvoje trūksta maistinių medžiagų, gali tekti ją papildyti kompostu arba trąšomis. Geriausia šiuos papildus naudoti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai prasideda naujas augimas.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad paplūdimio rožės puikiai papildo sodą ir, tinkamai suplanavus bei prižiūrint, gali klestėti jūsų sode. Kai reikia planuoti, raskite savo sode vietą, kurioje gausu tiesioginių saulės spindulių, ir sukurkite rūgštų dirvožemį. Pasodintas rožes reguliariai laistykite ir reguliariai genėkite, kad išvengtumėte kojomis. Kalbant apie papildomą priežiūrą, pasirūpinkite, kad jūsų paplūdimio rožės būtų pakankamai apšviestos saulėje, ir apsvarstykite galimybę pridėti mulčio, kad išlaikytumėte drėgmę ir slopintumėte piktžolių augimą. Galiausiai dirvą papildykite trąšomis ir kompostu tik esant reikalui.

Atlikę šiuos veiksmus, daugelį metų galėsite džiaugtis nuostabiomis paplūdimio rožėmis savo sode.