Rausvasis jazminas auginimo savo sode vadovas

Rausvasis jazminas auginimo savo sode vadovas

Rausvasis jazminas, taip pat žinomas kaip arabinis jazminas (Jasminum sambac) yra žydintis krūmas, kilęs iš Indijos ir Pietryčių Azijos. Paprastai užaugina baltos arba Gvazdikas gėlės su 6–9 žiedlapiais, kurios yra labai kvapnios. Šios rūšies jazminai yra populiarūs soduose dėl skleidžiamo saldaus kvapo ir patrauklių žiedų. Jei norite savo sode užsiauginti Rausvasis jazminas , šiame vadove bus pateiktos instrukcijos, kaip tai sėkmingai padaryti.

Rausvasis jazminas auginimo privalumai

Rausvasis jazminas auginimas jūsų sodui duoda daug naudos. Tai ne tik suteikia kvapo, bet ir spalvos bei vizualinio susidomėjimo. Gėlės pritraukia drugelius, kolibrius ir kitus paukščius, o tai gali būti naudinga apdulkintojų sodui. Be to, iš šio augalo lapų galima ruošti arbatą ir jazminų aliejų.

Iššūkiai auginant Rausvasis jazminas

Pagrindinis iššūkis auginant Rausvasis jazminas yra užtikrinti, kad būtų patenkinti jo šviesos reikalavimai. Norint tinkamai žydėti, šiai jazminų rūšiai reikia daug tiesioginių saulės spindulių. Be to, kadangi šis augalas auga tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, svarbu, kad jūsų sode būtų pakankamai vietos jam priglausti.

Sodo paruošimas

Prieš pradėdami sodinti Rausvasis jazminas, pirmiausia turite atlikti kelis veiksmus.

Rekomenduojama vieta

Savo sode raskite vietą, kurioje būtų pilna saulė. Tačiau karščiausiais vasaros mėnesiais reikėtų suteikti šiek tiek pavėsio, kad augalas nebūtų per karštas. Kalbant apie dydį, kiekvienam augalui skirkite bent 1 kvadratinį metrą.

Dirvožemio reikalavimai

Rausvasis jazminas geriausiai auga derlingoje, gerai drenuojančioje, šiek tiek rūgščioje dirvoje. Prieš sodinant svarbu nustatyti dirvožemio pH lygį, nes viskas, kas viršija neutralų, gali neigiamai paveikti jazminų augimą. Jei reikia, norint sumažinti pH balansą, galima pridėti dirvožemį, pavyzdžiui, durpių samanų, komposto ir geležies sulfato.

Trąšų poreikis

Siekiant skatinti sveiką augimą ir gausų žydėjimą, dirvą reikia tręšti maždaug kartą per mėnesį. Tačiau nenaudokite perteklinių trąšų, nes tai gali peraugti ir nudeginti lapus.

Rausvasis jazminas sodinimas

Kai sodas bus paruoštas, atlikite šiuos veiksmus, kad sėkmingai pasodintumėte Rausvasis jazminas.

Sodinimo instrukcijos

Rinkitės sveikus augalus su žaliais stiebais, tamsiai žalia lapija ir mažais vabzdžių kenkėjais. Dirvožemyje padarykite skylę, kuri būtų dvigubai platesnė už augalo šaknies rutulį ir 10 centimetrų gylio. Tada įkiškite šaknies rutulį į skylę ir lengvai užpildykite skylę dirvožemiu. Po pasodinimo būtinai palaistykite dirvą.

Laistymo poreikiai

Reguliariai laistykite, kol augalas įsitvirtins. Po to, kai reikia, laistykite ir venkite perlaistyti. Priklausomai nuo klimato, tai gali reikšti laistymą kartą per 5–7 dienas.

Apkarpymo rekomendacijos

Paprastai genėti reikia pasibaigus žydėjimo sezonui. Nupjaukite neproduktyvius sumedėjusius stiebus ir negyvas ar ligotas šakas, taip pat visas ilgas ir vielingas čiulptukas. Tai paskatins naują augimą ir padės išlaikyti augalo formą.

Priežiūra augalu

Prižiūrėdami savo jazminų augalą užtikrinsite jo ilgaamžiškumą.

Šviesos reikalavimai

Kaip minėta anksčiau, Rausvasis jazminas reikia pilnos saulės, kad jis klestėtų ir tinkamai žydėtų.

Mulčiavimas

Aplink augalo pagrindą mulčiuokite organinėmis medžiagomis, pvz., smulkinta žieve. Tai padės išlaikyti šilumą ir drėgmę žemėje ir neleis piktžolėms įsiskverbti.

Piktžolių kontrolė

Piktžolės konkuruoja su augalu dėl maistinių medžiagų ir vandens. Reguliariai tikrinkite, ar nėra piktžolių, ir ištraukite jas rankomis.

Išvada

Rausvasis jazminas auginimas savo sode gali būti naudinga patirtis. Vykdydami šiame vadove aprašytus veiksmus galėsite sėkmingai užsiauginti savo Rausvasis jazminas. Pradėkite nuo sodo paruošimo, įskaitant tinkamos vietos pasirinkimą, dirvožemio poreikių įvertinimą ir trąšų įdėjimą. Atėjus laikui sodinti, būkite atsargūs ir leiskite augalui pakankamai vandens. Galiausiai būtina rūpintis augalu. Užtikrinkite pakankamai šviesos ir mulčio, taip pat reguliarų piktžolių naikinimą. Atlikę šiuos veiksmus galėsite mėgautis nuostabiais, kvapniais Rausvasis jazminas savo sode.