Rausvoji žiemė (Catharanthus roseus) yra visžalis, žydintis krūmas, kilęs iš Madagaskaro. Ištisus metus, priklausomai nuo temperatūros ir apšvietimo sąlygų, žydi didelės, trimitą primenančios Gvazdikas ir baltos atspalvių gėlės. Augalas taip pat turi vertingų alkaloidų, kuriuos galima išgauti ir naudoti medicinoje, ypač gydant vėžį ir diabetą. Šios gėlės auginimas savo sode gali būti unikalus grožio ir naudos sveikatai.
Turinys
Rausvoji žiemė sodinimas
Prieš sodinant Rausvoji žiemė svarbu pasirinkti ir paruošti tinkamą vietą. Šie augalai renkasi visą saulę arba dalinį pavėsį, todėl rinkitės vietą, kurioje kasdien bent šešias valandas apšviestų tiesioginiai saulės spinduliai. Jie nėra ypač svarbūs dirvožemio kokybei, tačiau jis turi turėti gerą drenažą, kad būtų išvengta užmirkimo. Skirdami šias gėles tarp jų palikite maždaug 30–45 cm (12–18 colių) atstumą, kad joms būtų vietos augti.
Rausvoji žiemė auginimas iš sėklų
Prekių rinkimas yra pirmas žingsnis auginant Rausvoji žiemė iš sėklų. Tai apima sterilų vazonų mišinį, puodus, laistytuvus ir pirštines. Užpildykite vazonus vazonų mišiniu, gerai sudrėkinkite mišinį ir kiekvieno puodo viršų pabarstykite nuo dviejų iki trijų Rausvoji žiemė sėklų. Sėklas lengvai uždenkite papildomu vazonų mišiniu ir supurkškite jas vandeniu. Padėkite vazonus šiltoje vietoje, kur būtų netiesioginė šviesa, ir laikykite vazono mišinio paviršių drėgną, kol sėklos sudygs, paprastai per 2–3 savaites. Kai jie sudygsta, palaipsniui perkelkite vazonus į daugiau tiesioginių saulės spindulių.
Rausvoji žiemė persodinimas
Geriausias laikas persodinti Rausvoji žiemė yra prieš jam žydint, paprastai kai augalas yra maždaug 15 cm (6 colių) aukščio. Išimdami augalą iš pakuotės, atsargiai išimkite visą šaknies gumulėlį, jo nepažeisdami. Iškaskite duobutę norimame plote, dvigubai didesnę nei šaknies rutulys, ir įdėkite Rausvoji žiemė į vidų. Atlaisvinkite aplinkinę žemę ir lengvai prispauskite aplink šaknis. Kruopščiai Rausvoji žiemė , o tada paskleiskite mulčią aplinkinėje dirvoje, kad išsaugotumėte drėgmę.
Rausvoji žiemė priežiūra
Pasodintą Rausvoji žiemė reikia nuolat prižiūrėti, kad jis augtų sveikas ir vešliai. Laistymas yra ypač svarbus, nes Rausvoji žiemė mėgsta tik tolygiai drėgną dirvą. Laistykite augalus 1–2 kartus per savaitę, giliai prisotindami dirvą maždaug 5 litrais (1 galonu) vandens vienam krūmui vienam laistymui. Reguliariai genėkite Rausvoji žiemė , kad jis atrodytų tvarkingas ir atrodytų erdvus. Nupjaukite visus nudžiūvusius ar suvytusius žiedus po kiekvieno žydėjimo ir nupjaukite stiebus, jei jie tampa per aukšti. Taip pat rekomenduojama vieną kartą per mėnesį vasaros mėnesiais patręšti Rausvoji žiemė subalansuotomis 10:10:10 trąšomis.
Bendrosios Rausvoji žiemė auginimo problemos
Vabzdžių užkrėtimas yra dažna Rausvoji žiemė problema, todėl reikia stebėti įvairių tipų vabzdžius. Amarai, miltligės, tripsai ir lapgraužės yra galimi Rausvoji žiemė kenkėjai. Jei atsiranda šių vabzdžių, apipurkškite lapiją insekticidiniu muilu arba neem aliejumi pagal instrukcijas ant indo. Tokios ligos, kaip miltligė, vytulys ir mozaikos virusas, taip pat gali paveikti Rausvoji žiemė , tačiau dažnai jų galima išvengti tinkamai laistant ir pratekėjus oro srautui.
Išvada
Rausvoji žiemė auginimas savo sode suteikia patrauklų žydėjimą ir naudingų junginių, kurie gali padėti pagerinti žmonių sveikatą. Norėdami užtikrinti sėkmę, pasirinkite tinkamą vietą su pakankamai saulės spindulių ir drenažu. Sodinant Rausvoji žiemė, galima ir sėti sėklas, ir persodinti. Norint rūpintis Rausvoji žiemė , reikia reguliariai laistyti, genėti ir tręšti. Norint išlaikyti sveiką augalą, būtina stebėti įprastus vabzdžių užkrėtimus ir ligas. Atlikę vos kelis paprastus veiksmus, galėsite mėgautis spalvinga žalia, augančia Rausvoji žiemė sode!