Rėjus: unikalaus kambarinio augalo auginimo vadovas

Rėjus: unikalaus kambarinio augalo auginimo vadovas

Rėjus (Tradescantia spathacea) yra patrauklus kambarinis augalas, kuris suteikia spalvų ir gyvybingumo bet kokiems namams. Jis turi ryškią, žalią lapiją su spalvingais purpuriškai rausvais dryželiais. Šis egzotiškas augalas gali būti auginamas patalpose arba lauke ir reikalauja minimalios priežiūros. Iš šio vadovo sužinosite, kaip išsirinkti, pasodinti ir prižiūrėti naująjį Rėjus.

A. Rėjus apibrėžimas:
Rėjus yra visžalis daugiametis žolinis augalas, kilęs iš Centrinės Amerikos ir Meksikos. Jis turi ilgus siaurus lancetiškus lapus, kurie yra tamsiai žali su rausvai violetinėmis juostelėmis. Lapai yra išdėstyti vėduoklės formos rozetėmis, kurios rudenį ir žiemą išaugina mažus tris žiedlapius.

B. Unikalių Rėjus:
Išskirtinė Rėjus yra lancetiški lapai su purpurinėmis juostelėmis. Šis ryškus spalvų derinys daro jį patraukliu kaip dekoratyviniu kambariniu augalu. Be to, Rėjus toleruoja šilumą ir drėgmę, todėl jį gana lengva auginti patalpose.

Tinkamo augalo pasirinkimas

A. Rėjus augale:
Rėjus yra prieinama daugelyje medelynų ir sodo centrų. Rinkdamiesi Rėjus, ieškokite sveikų augalų su pilna lapija ir be matomų ligos ar kenkėjų požymių.

B. Augalo tyrimas dėl ligų ar kenkėjų:
Atidžiai apžiūrėkite augalą, ar nėra ligų ar kenkėjų požymių. Jei ant lapų pastebėjote dėmių ar spalvos pakitimų, nepirkite to augalo, nes jame jau gali būti virusas ar infekcija.

Rėjus

A. Vazono dirvožemio pasirinkimas:
Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite aukštos kokybės ekologišką komposto žemę, kurioje yra daug perlito ir vermikulito. Įsitikinkite, kad dirvoje nėra piktžolių sėklų ir patogenų. Be to, įsitikinkite, kad puode yra geros drenažo angos ir apačioje yra lėkštė, kad sugautumėte vandens perteklių.

B. Sodinukų sodinimas ir tręšimas:
Pasodinkite Rėjus daigus maždaug 2–3 cm atstumu vienas nuo kito ir sutvirtinkite dirvą aplink jį. Taip pat prieš sodinimą galite į dirvą įberti lėto atpalaidavimo trąšų. Laistykite naujai pasodintą Rėjus ir laikykite dirvą drėgną, kol augalai įsitvirtins.

Augalų priežiūra

A. Reguliarus laistymo grafikas:
Rėjus reikia reguliariai laistyti, kad išlaikytų savo sveikatą. Paprastai prieš vėl atsargiai laistydami leiskite išdžiūti 1–2 cm viršutinei dirvos daliai. Laistydami augalą, nemirkykite dirvožemio; vietoj to užtepkite vandens tiesiai ant augalo pagrindo.

B. Genėjimas ir kiti priežiūros darbai:
Reguliariai genėkite nudžiūvusius arba mirštančius lapus, kad paskatintumėte energingą augimą. Pavasarį ir vasarą kartą per mėnesį patręškite savo Rėjus subalansuotomis skystosiomis trąšomis. Norėdami kontroliuoti augalo plitimą, nupjaukite visus pumpurus, kurie vystosi išilgai stiebo.

Įprastų ligų ir kenkėjų aptikimas ir gydymas

A. Įprastų ligų ir kenkėjų nustatymas:
Rėjus yra jautri grybelinėms ligoms, tokioms kaip lapų dėmėtumas, miltligė ir šaknų puvinys. Stebėkite, ar ant lapų nėra geltonų ar rudų dėmių, ant stiebų – juodų ar pilkų dėmių ar nuvytusių lapų. Šį augalą taip pat gali paveikti amarai, miltiniai, baltasparniai ir voratinklinės erkės.

B. Gydymo metodai:
Jei jūsų augalą paveikė grybelinė liga, apdorokite jį fungicidu pagal gamintojo instrukcijas. Užsikrėtus vabzdžiais, naudokite insekticidinį muilą arba neem aliejų, kad atsikratytumėte kenkėjų.

Išvada

A. Vadovo žingsnių apibendrinimas:
Šiame vadove buvo aprašyti žingsniai, kurių reikia norint sėkmingai užauginti Rėjus. Aptarėme tinkamo augalo parinkimą, sodinukų sodinimą ir tręšimą, augalo priežiūrą, dažnų ligų ir kenkėjų nustatymą ir gydymą.

B. Paskutiniai padrąsinimo žodžiai:
Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, jūsų Rėjus daugelį metų turėtų suteikti jums gražią lapiją ir ryškias spalvas. Sėkmės!