Kaip tinkamai Ricinmedis , kad jis klestėtų

Kaip tinkamai Ricinmedis , kad jis klestėtų

Kaip tinkamai Ricinmedis , kad jis klestėtų

Ricinos aliejiniai augalai auginami tiek patalpoje, tiek lauke, o tai suteikia patrauklią atogrąžų išvaizdą ir dideles sėklas, kurias galima naudoti įvairiems tikslams. Norint užtikrinti, kad jūsų Ricinmedis klestėtų, reikia atsiminti tam tikrus priežiūros reikalavimus. Šiame tinklaraščio įraše bus pateiktas nuoseklus vadovas, kaip tinkamai prižiūrėti Ricinmedis nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo.

A. Ricinmedis apibrėžimas
Ricinmedis (Ricinus communis) yra greitai augantis krūmas, kilęs iš Afrikos, Indijos ir rytinės Viduržemio jūros regiono atogrąžų regionų. Augalas užauga iki 5 metrų aukščio su dideliais lapais, kuriuose yra rausvų arba juodų sėklų, žinomų kaip ricinos pupelės. Jis gamina lipnią dervą, vadinamą ricinos aliejumi, kuri gali būti naudojama įvairiems medicininiams tikslams, įskaitant vidurius laisvinančią priemonę.

B. Bendrųjų priežiūros reikalavimų apžvalga
Paprastai tariant, ricinos aliejaus augalams klestėti reikia visos saulės šviesos, gero drenažo ir pakankamai vandens. Norint išlaikyti sveiką Ricinmedis, taip pat būtina reguliariai tręšti dirvą ir kontroliuoti kenkėjus bei ligas tinkamai genint ir mulčiuojant. Galiausiai svarbu jas nuimti tinkamu laiku ir kruopščiai laikyti sėklas, kad būtų išsaugota jų kokybė.

Augalų paruošimas

A. Vietos pasirinkimas
Renkantis vietą Ricinmedis, įsitikinkite, kad visą dieną į ją patenka daug tiesioginių saulės spindulių. Nors šie augalai yra atsparūs sausrai, ilgomis karštomis vasaros dienomis jiems vis tiek reikia šešėlio. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ricinos aliejaus augalams blogai sekasi vietovėse, kuriose yra per šlapias dirvožemis arba stovinčiame vandenyje.

B. Dirvos tręšimas
Pasirinkę vietą, prieš sodindami Ricinmedis būtinai patręškite dirvą. Prieš sodinimą ir vėliau kas kelis mėnesius reikia tręšti subalansuotas lėtai atpalaiduojančias trąšas. Taip pat svarbu į dirvą įpilti komposto ar kitų organinių medžiagų, kad būtų pagerintas drenažas.

C. Ricinmedis pirkimas
Paruošę dirvą ir pasirinkę vietą, laikas įsigyti Ricinmedis. Geriausia pirkti jau pradėtą, nes gali šiek tiek užtrukti, kol jie išdygs iš sėklų. Pirkdami augalą įsitikinkite, kad jis atrodo sveikas, be ligos ar kenkėjų užkrėtimo požymių.

Augalų priežiūra

A. Laistymas
Pasodintus ricinos augalus reikia reguliariai laistyti; apie 2-3 cm vandens per savaitę. Esant ypač sausam ar karštam orui, gali tekti laistyti dažniau. Nepamirškite per daug laistyti augalo, nes tai gali sukelti šaknų puvimą.

B. Genėjimas
Genėjimas būtinas norint išlaikyti Ricinmedis formą ir dydį, taip pat paskatinti naują augimą. Būtinai nugenėkite negyvus ar pažeistus stiebus ir periodiškai nukirpkite visas nekontroliuojamas šakas.

C. Mulčiavimas
Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmės lygį dirvožemyje ir neleidžia piktžolėms įsišaknyti ir konkuruoti su Ricinmedis dėl maistinių medžiagų. Naudokite organines medžiagas, tokias kaip medžio drožlės, susmulkinta žievė ir kompostas, kad padengtumėte dirvą aplink augalo pagrindą.

D. Kenkėjų ir ligų kontrolė
Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į bet kokius Ricinmedis kenkėjų ar ligų požymius ir, jei reikia, imtis atitinkamų veiksmų. Tai apima lapų apžiūrą, ar nėra vabzdžių užkrėtimo, ir stebėjimą, ar augale nepakitusi spalva, vytimas ar dėmės, kurios gali rodyti ligą. Jei reikia, kenkėjų populiacijai kontroliuoti naudokite organinius pesticidus.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

A. Derliaus nuėmimo laiko nustatymas
Jūsų Ricinmedis paprastai duos vaisius per 120–180 dienų po pasodinimo. Vaisiai taps iš žalios iki geltonos spalvos, kai bus paruošti derliaus nuėmimui. Būtinai švelniai nuimkite vaisius, kai jie prinoksta, nes palikdami juos ant augalo per ilgai, galite prarasti sėklas.

B. Pasiruošimas saugojimui
Surinkę vaisius paskleiskite ir leiskite jiems džiūti šiltoje, sausoje vietoje 10–14 dienų. Tada nuimkite lukštus ir atskirkite sėklas nuo pelų.

C. Ricinmedis laikymas
Galiausiai laikykite sėklas hermetiškame inde ir padėkite į vėsią, tamsią vietą. Tai padės žymiai pailginti jų galiojimo laiką.

Išvada

A. Tinkamos Ricinmedis priežiūros veiksmų santrauka
Norėdami prižiūrėti Ricinmedis, pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos, ir paruoškite dirvą trąšomis ir organinėmis medžiagomis. Auginimo sezono metu būtinai reguliariai laistykite ir kovokite su kenkėjais bei ligomis genėdami ir mulčiuodami. Pasibaigus auginimo sezonui, nustatykite, kada skinti vaisius ir paruoškite juos saugojimui.

B. Ricinmedis jūsų sode privalumai
Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, galėsite mėgautis daugybe privalumų, kuriuos suteikia Ricinmedis jūsų sode. Tai ne tik suteikia jūsų kraštovaizdžiui grožio, bet ir suteikia prieigą prie daugybės naudos sveikatai. Be to, didelės sėklos puikiai tinka rankdarbiams, kepimui ir aliejaus spaudimui.