Kaip pasodinti ir prižiūrėti Riešutinė kokospalmė savo sode

Kaip pasodinti ir prižiūrėti Riešutinė kokospalmė savo sode

Kokosų medžiai yra labai paklausūs dėl daugybės pranašumų. Jie ne tik suteikia skanių ir maistingų kokosų, bet ir padeda pagerinti juos supančią aplinką suteikdami šešėlį ir deguonies. Savo Riešutinė kokospalmė auginimas gali būti naudingas, tačiau yra tam tikrų veiksmų, kurių turite imtis, kad įsitikintumėte, jog tai būtų sėkminga. Šiame straipsnyje bus paaiškinta, kaip sodinti ir prižiūrėti Riešutinė kokospalmė savo sode.

Riešutinė kokospalmė apžvalga

Riešutinė kokospalmė (Cocos nucifera) yra palmių rūšis, kilusi iš atogrąžų pasaulio vietovių, tokių kaip Pietų Azija, Pietryčių Azija ir Afrikos regionai. Jis nuo seno buvo vertinamas dėl valgomų vaisių, kuriuos galima valgyti šviežius arba perdirbti į įvairius maisto produktus, tokius kaip aliejus, pienas ir miltai. Lapai taip pat naudojami kilimėliams ir krepšeliams pinti.

Riešutinė kokospalmė sodinimo sode privalumai

Riešutinė kokospalmė gali suteikti grožį ir įdomumą bet kuriam sodui. Dideli lapai ir besisukantis kamienas daro jį patraukliu bet kokio kraštovaizdžio priedu. Be to, gausus vaisių auginimas yra šviežio maisto šaltinis. Be to, kokoso medžiai padeda pagerinti oro kokybę, nes į atmosferą išleidžia deguonį ir sumažina anglies dioksido kiekį. Jie taip pat efektyviai blokuoja stiprų vėją ir suteikia šešėlį.

Riešutinė kokospalmė sodinimo ir priežiūros žingsniai

Norėdami užtikrinti, kad jūsų Riešutinė kokospalmė klestėtų, vadovaukitės šiomis sodinimo ir priežiūros gairėmis.

Vieta

Riešutinė kokospalmė turėtų būti pakankamai saulės šviesos, apsauga nuo stipraus vėjo ir daug vandens. Pasirinkite vietą, kuri kiekvieną dieną gauna bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių. Venkite žemai esančių vietų, kuriose gali kilti potvynis arba ypač vėjuota.

Dirvos paruošimas

Norėdami optimalaus augimo, rinkitės gerai drenuojančią dirvą, kurioje gausu organinių medžiagų. Jei reikia, į sodinimo vietą įpilkite durpių samanų, pasenusio mėšlo arba komposto, kad paskatintumėte maistinių medžiagų pasisavinimą ir išsaugotumėte dirvožemio drėgmę. Idealiu atveju dirvožemio pH turėtų būti nuo 5,5 iki 7,75.

Kaip sodinti

Geriausia jauną Riešutinė kokospalmė įsigyti iš sertifikuoto medelyno arba internetinės parduotuvės. Nepirkite sodinuko tiesiai iš kokoso riešuto, nes jis jau gali turėti šaknis lukšte ir netinkamai persodinamas. Pasodinkite Riešutinė kokospalmė maždaug 1 metro (3 pėdų) atstumu nuo kitų augalų ir struktūrų. Iškaskite duobutę, dvigubai didesnę nei šaknies rutulys, ir įdėkite medį į vidų. Uždenkite šaknis žeme ir lengvai paspauskite aplink medžio pagrindą, kad sutvirtintumėte dirvą.

Medžio laistymas

Pirmą mėnesį giliai Riešutinė kokospalmė du ar tris kartus per savaitę, vėliau – kartą per dvi savaites. Prieš vėl laistydami, leiskite žemei iš dalies išdžiūti. Subrendus, laistymo dažnis gali būti žymiai sumažintas.

Tręšimas

Tręškite medį subalansuotomis trąšomis aktyvaus auginimo sezono metu, paprastai pradedant pavasarį. Naudokite 10-10-10 trąšas arba kitą veislę, pažymėtą naudoti palmėms ar medžiams. Laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų dėl naudojimo normų ir laiko.

Mulčiavimas

Aplink šaknų zoną mulčiuokite organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip medžio drožlės, susmulkinta žievė, nupjauta žolė ar šiaudai. Tai padės išlaikyti drėgmę, apsaugoti nuo piktžolių, užkirsti kelią erozijai ir laikui bėgant papildyti dirvą maistinėmis medžiagomis.

Apkarpymas

Kai reikia, genėkite Riešutinė kokospalmė , kad pašalintumėte negyvus lapus ir galūnes, kurios gali kelti pavojų. Genėdami svarbu naudoti švarius, aštrius įrankius ir dažnai juos dezinfekuoti. Nepašalinkite per daug žalumynų, nes tai gali sukelti naujų ir senų medžio lapų pusiausvyros sutrikimą.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Reguliariai tikrinkite, ar medyje nėra kenkėjų ar ligų požymių, pvz., žvynuotų vabzdžių, voratinklinių erkių, lapų dėmių ir grybelinių vėžių. Pažeistas vietas nedelsdami apdorokite tinkamu insekticidu arba fungicidu. Jei kenkėjų užkrėtimas tampa per stiprus, kreipkitės pagalbos į profesionalų arboristą.

Išvada

Riešutinė kokospalmė auginimas savo sode gali būti ir malonus hobis, ir vertingas turtas. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, galite užtikrinti, kad jūsų medis gerai įsitvirtins ir klestės ateinančiais metais. Ne tik gausite naudą, kai savo kieme gausite kokosų riešutų, bet ir mėgausitės geresnės oro kokybės, užblokuoto vėjo ir papildomo šešėlio teikiama nauda aplinkai.