Kaip veiksmingai Ritininė imperata savo sode

Kaip veiksmingai Ritininė imperata savo sode

Kaip efektyviai kontroliuoti Ritininė imperata

Ritininė imperata cylindrica) yra aukšta, atspari žolė, naudojama žemės dangai ir erozijai kontroliuoti. Jis turi daug privalumų, kai reikia kovoti su piktžolėmis ir suteikti sodui patrauklų vaizdą. Tinkamai prižiūrint, Ritininė imperata gali tapti nuostabiu jūsų kraštovaizdžio ar sodo priedu. Štai keletas patarimų, kaip planuoti ir prižiūrėti Ritininė imperata , kad galėtumėte efektyviai ją tvarkyti savo sode.

Kas yra Ritininė imperata?

Ritininė imperata kilusi iš viso pasaulio atogrąžų regionų. Geriausiai auga karštame ir drėgname klimate, kur temperatūra išlieka aukštesnė nei 18°C (64°F). Žolė dažniausiai aptinkama pievose, pakelėse ir pelkėse. Tai stambios tekstūros augalas ilgais plonais ašmenimis ir užauga iki 1,5 metro (5 pėdų) aukščio. Ritininė imperata taip pat vadinama alang-alang žole arba cogon kiemo žole.

Ritininė imperata kontrolės pranašumai

Kontroliavimas Ritininė imperata gali būti labai naudingas įvairiais būdais. Jis ne tik suteikia patrauklią žemės dangą ir apdailą, bet ir labai efektyviai apsaugo nuo erozijos šlaituose ir stačiose įkalnėse. Be to, tai puikus piktžolių slopiklis ir neleis kitiems nepageidaujamiems augalams užvaldyti jūsų sodą. Tinkamai tvarkydami Ritininė imperata galite ir pagražinti, ir apsaugoti savo sodą.

Planavimas Ritininė imperata

Graikinis riešutmedis Ritininė imperata vietos pasirinkimas

Pasirinkdami Ritininė imperata vietą, būtinai pasirinkite vietą, kurioje didžiąją dienos dalį šviečia saulė. Ritininė imperata netinka, todėl suraskite gerai nusausintą vietą. Jei jūsų kiemas yra ant šlaito, rinkitės vietą toliau nuo keterų ir slėnių. Be to, pabandykite rasti vietą, kurioje po liūčių nebūtų stovinčio vandens.

Dirvos paruošimas sodinimui

Prieš sodindami paruoškite dirvą kastuvu arba rotaciniu įdirbimu, kol jis bus purus. Tai leis orui, vandeniui ir maistinėms medžiagoms geriau pasiekti šaknis. Po kasimo į dirvą įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto, durpių samanų ar mėšlo, kad ji būtų derlingesnė ir turtingesnė maistinėmis medžiagomis. Patikrinkite pH lygį ir, jei reikia, pakoreguokite. Paprastai Ritininė imperata teikia pirmenybę šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, kurio pH yra nuo 5,0 iki 6,5.

Sėklų ir persodintų augalų pirkimas

Priklausomai nuo to, kaip greitai reikia uždengto ploto ir kiek vietos norite užpildyti, galbūt norėsite nusipirkti sėklų arba persodintus augalus. Sėklos paprastai būna pigesnės, tačiau užauga ilgiau, o persodinimas duos greitų rezultatų. Sėklų galite įsigyti internetu arba vietiniuose medelynuose. Transplantacijų dažnai galima rasti specializuotose parduotuvėse ar net pakelės stenduose.

Kaip Ritininė imperata

Laistymo reikalavimai

Kad Ritininė imperata augtų sveikai ir vešliai, ji turi gauti daug vandens. Pradiniu sodinimo laikotarpiu kiekvieną dieną giliai laistykite, kad paskatintumėte stiprų šaknų augimą. Kai žolė įsitvirtina, užtektų laistyti vieną ar du kartus per savaitę. Įsitikinkite, kad duodate žolei pakankamai vandens, kad ji nepatirtų sausros.

Tręšimas

Ritininė imperata du kartus per metus vasaros ir rudens mėnesiais. Naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 arba 16-16-8, kurių norma yra 2 kilogramai 100 kvadratinių metrų (1 svaras 10 kvadratinių pėdų). Trąšas tolygiai paskleiskite ant vejos ir gerai laistykite.

Genėjimas ir kenkėjų kontrolė

Ritininė imperata , kad užtikrintumėte maksimalią sveikatą ir tankią lapiją. Nupjaukite visus negyvus ar pažeistus lapus ir pašalinkite nudžiūvusius žiedus. Be to, atkreipkite dėmesį į kenkėjus, tokius kaip amarai, erkės ir čigonų kandys. Jei jų atsiranda, naudokite atitinkamą pesticidą, kad juos pašalintumėte.

Išvada

Patarimų, kaip Ritininė imperata, santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad bandant veiksmingai kontroliuoti Ritininė imperata savo sode reikia atsižvelgti į kelis veiksmus. Pasirinkite saulėtą, gerai nusausintą vietą ir paruoškite dirvą purendami ir įpildami organinių medžiagų. Įsigykite sėklų ar persodintų augalų ir įsitikinkite, kad žolei suteikiate pakankamai vandens. Be to, tręškite du kartus per metus ir reguliariai genėkite. Galiausiai stebėkite kenkėjus ir atitinkamai gydykite juos.

Priežastys, dėl kurių verta skirti laiko rūpintis Ritininė imperata

Investuodami laiką ir pastangas į Ritininė imperata priežiūrą galite sukurti gražų ir sveiką kraštovaizdį savo sode. Šios rūšies žolė ne tik suteikia patrauklią žemės dangą, bet ir apsaugo nuo piktžolių ir kontroliuoja eroziją. Tinkamai prižiūrint, Ritininė imperata gali tapti vertingu bet kurio sodo turtu.