Ritlenis priežiūra: kaip auginti ir prižiūrėti šiuos spalvingus kambarinius augalus

Ritlenis priežiūra: kaip auginti ir prižiūrėti šiuos spalvingus kambarinius augalus

Ritlenis

Ritlenis yra vienos gražiausių kambarinių augalų, kuriuos galima auginti patalpose. Jie turi ryškius, ryškius žiedlapius, kurie būna įvairių atspalvių – nuo oranžinės, raudonos, geltonos ir violetinės. Į juos ne tik malonu žiūrėti, bet ir mažai priežiūros reikalaujantys augalai, kuriems reikia minimalios priežiūros ir dėmesio. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip auginti ir prižiūrėti Ritlenis.

Žingsniai sodinant Ritlenis

Tinkamo dirvožemio pasirinkimas

Kad jūsų Ritlenis klestėtų, svarbu naudoti tinkamą dirvą. Ieškokite gerai nusausinančio vazonų mišinio, kuriame yra durpių samanų, žievės ar perlito. Be to, turėtumėte pasirinkti sodintuvą su tinkamomis drenažo angomis, kad dirva neužmirktų.

Sėjamosios paruošimas sodinimui

Prieš įdėdami į vazoną dirvožemio, turite atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte, jog jūsų liepsnos Našlaitė turėtų geriausią auginimo aplinką.
1. Vazonų mišinio pagerinimas
Kad augimas būtų optimalus, į vazonų mišinį galite pridėti nedidelį kiekį trąšų. Tiesiog vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės, kad sunaudotumėte tinkamą kiekį.
2. Išleidimo angos
Įsitikinkite, kad puodas turi keletą drenažo angų, kurios turi būti apačioje ir aplink šonus. Jei reikia, naudokite gręžtuvą, kad sukurtumėte papildomų skylių.

Ritlenis sodinimas

Kai jūsų vazonas bus užpildytas atitinkamu dirvožemiu, galite pradėti sodinti Ritlenis.
1. Tarpai Ritlenis
Kai į vieną sodinuką sodinate kelias Ritlenis , kiekvieną augalą palikite 15–20 cm atstumu.
2. Ritlenis sodinimas į konteinerius
Atsargiai įdėkite Ritlenis į sodintuvą, tolygiai paskirstydami jas visoje. Švelniai sutvirtinkite žemę aplink šaknis ir lengvai laistykite.
3. Ritlenis sodinimas į žemę
Jei sodinate tiesiai į žemę, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknų kamuoliuką, ir pabarstykite trąšomis augalo pagrindą. Įdėkite Ritlenis į duobutę ir uždenkite žeme, įsitikinkite, kad tvirtai sutvirtėjo. Po pasodinimo kruopščiai laistykite.

Ritlenis priežiūra ir priežiūra

Vandens reikalavimai

Ritlenis turi būti nuolat drėgnos. Norėdami tai padaryti, laistykite juos giliai vieną ar du kartus per savaitę, priklausomai nuo sezono. Būtinai leiskite vandens pertekliui nutekėti.

Temperatūros reikalavimai

Ritlenis mieliau auginamos 16–23°C temperatūroje. Nedėkite jų šalia šaltų skersvėjų, nes dėl to jų lapai gali nukristi.

Tręšimo reikalavimai

Tręškite liepsnos augalus kas mėnesį pavasario ir vasaros mėnesiais subalansuotomis trąšomis. Žiemą tręšimą reikia sumažinti iki dviejų mėnesių.

Genėjimo ir priežiūros reikalavimai

Norėdami skatinti sveiką augimą, dažnai genėkite lapiją. Tai paskatins naujų pumpurų augimą ir žydėjimą. Taip pat galite pašalinti visus negyvus lapus, kurie gali pasirodyti.

Dažnos problemos, susijusios su Ritlenis

Kenkėjai

Dažniausiai Ritlenis atakuojantys kenkėjai yra amarai, miltiniai vabzdžiai ir žvyneliai. Jei pastebėjote dėmių, užkrėstas vietas apdorokite insekticidiniu muilu.

Ligos

Ritlenis gali būti linkusios sirgti tam tikromis ligomis. Dažniausia liga yra šaknų puvinys, kurį sukelia per didelis laistymas ir prastas drenažas. Jei atsiranda simptomų, sumažinkite laistymą ir pagerinkite drenažą.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad Ritlenis yra gražios ir naudingos kambarinės gėlės. Atlikę šiuos paprastus veiksmus padėsite užtikrinti, kad jūsų Ritlenis klestėtų. Apskritai Ritlenis turi būti sodinamos į gerai nusausintą dirvą, kartą ar du per savaitę giliai laistomos ir reguliariai tręšiamos. Be to, atkreipkite dėmesį į galimus kenkėjus ar ligas. Galiausiai nepamirškite dažnai genėti ir atitinkamai reguliuoti temperatūrą. Tinkamai prižiūrint, jūsų Ritlenis suteiks spalvingą grožį daugelį metų.