Stulbinančios Rodžersija auginimas: šios retos gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Stulbinančios Rodžersija auginimas: šios retos gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Rodžersija yra reta gėlė, daugelį metų vertinama dėl savo grožio. Šis daugiametis žolinis augalas su savo paparčio lapija ir baltais arba rausvais žiedais buvo plačiai sodinamas soduose tiek dekoratyviniais, tiek medicininiais tikslais. Laikantis tinkamų sodinimo ir priežiūros gairių, Rodžersija yra gana lengvas ir nepaprastai naudingas.

Rodžersija apibrėžimas

Rodgersias yra daugiamečiai augalai, kilę iš tam tikrų Azijos dalių ir gali būti auginami kai kuriose Kinijos, Japonijos, Korėjos ir Rusijos dalyse. Yra įvairių Rodžersija rūšių, kurios skiriasi dydžiu ir lapijos spalva, tačiau turi bendrų savybių, tokių kaip paparčio lapai, šepetėlio žiedai ir strėlės galvutės formos sėklų sankaupos.

Jo funkcijų apžvalga

Rodžersija mėgsta gerai nusausintą rūgščią dirvą (pH 5,5–6,5) ir pilną saulę, o ne dalinį pavėsį. Geriausiai auga drėgnose dirvose, todėl negalima leisti visiškai išdžiūti. Lapai pagelsta rudenį, prieš pat mirštant žiemoti. Subrendusio šio augalo aukštis svyruoja nuo 40–90 cm (16–36 colių), o jo išplitimas gali siekti iki 120 cm (48 colių).

Rodžersija sodinimas

Svetainės pasirinkimas

Rinkdamiesi Rodžersija svetainę, turėtumėte atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  1. Dirvožemio tipas: Kaip minėta anksčiau, Rodžersija labiau patinka rūgštus dirvožemis (pH 5,5–6,5). Dirvožemis taip pat turi būti lengvas ir gerai nusausintas, nes rodersija netoleruoja vandens permirkusių sąlygų.

  2. Saulė ir šešėlis: Rodžersija klesti saulėje iki dalinio pavėsio, ideali vieta, kur saulės šviesa mažiausiai keturias valandas per dieną.

  3. Drėgmės aspektai: įsitikinkite, kad dirvožemis išlieka tolygiai drėgnas, ypač karštomis vasaros dienomis, kai temperatūra yra aukšta. Stenkitės vengti vietovių, kuriose dirvožemis yra linkęs į sausrą arba periodiškai potvyniai.

Tarpas

Erdviniai augalai, priklausomai nuo veislės, 30–45 cm (12–18 colių) atstumu vienas nuo kito.

Sėjos gylis

Pasodinkite Rodžersija tame pačiame lygyje, kaip buvo auginama vazone, kuriame jis buvo. Sodinkite per giliai ir rizikuojate, kad augalas uždusins dirvožemyje, o pasodinus per sekliai šaknys gali likti atviros ir pažeidžiamos.

Laistymas

Giliai ir dažnai laistykite naujai pasodintas Rodžersijas, kad vanduo galėtų įsigerti į žemę. Rodžersija , paprastai reikia minimalaus papildomo laistymo, išskyrus ypač karštą orą.

Rūpinimasis Rogersia

Maitinimas

Nors Rodžersija žinoma kaip mažai priežiūros reikalaujanti, reguliarus šėrimas trąšomis paskatins sveiką augimą. Ankstyvą pavasarį Rodžersija subalansuotomis 10-10-10 trąšomis; laikykitės etiketės nurodymų dėl dozavimo ir dažnumo.

Apkarpymas

Genėti nebūtina, nes šiems augalams nereikia jokios specialios formos. Deadheading padės išlaikyti naujus žydėjimus ir pagerins bendrą augalo sveikatą. Jei reikia, nupjaukite augalą po žydėjimo, kad užtikrintumėte tolesnę sveikatą.

Mulčiavimas

Multas aplink augalo pagrindą padeda išlaikyti drėgmę, ypač karštesnio klimato sąlygomis. Tai taip pat padės sunaikinti piktžoles ir suteiks tam tikrą apsaugą nuo didelio karščio.

Kenkėjų ir ligų prevencija

Rodgersias paprastai nėra kenkėjų ir ligų, tačiau retkarčiais jomis gali maitintis šliužai. Kad sumažintumėte žalos tikimybę, stenkitės neleisti šliužams telktis aplink augalus. Vietos švara ir negyvų žalumynų pašalinimas taip pat padės išvengti problemų.

Rodžersija

Be to, kad tiesiog vertinate Rodžersija grožį savo sode, yra ir kitų būdų mėgautis šiuo nuostabiu augalu.

Rodžersija persodinimas į kitą sritį

Jei reikia perkelti Rodžersija į kitą sodo vietą, aštriu kastuvu iškaskite visą šaknų sistemą. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte gležnų šaknų ir nedelsdami persodinkite į drėgną dirvą, geriausia debesuotomis dienomis.

Rodžersija

Galite lengvai padauginti naujus augalus iš esamų, padalydami gumulą kas kelerius metus. Aštriu peiliu padalinkite augalą ir atsargiai iškaskite atskiras dalis persodinimui.

Dauginimas iš auginių arba sėklų

Nors dauginimas iš auginių sėkmingesnis nei iš sėklų, dauginant iš auginių vis tiek gali prireikti kantrybės. Paimkite maždaug 10 cm (4 colių) ilgio stiebo auginius ir pašalinkite visus, išskyrus kelis viršutinius lapų rinkinius. Įdėkite auginį į vazonų mišinį ir laikykite drėgną, kol įsišaknys. Sėklos reikalauja stratifikacijos – šalto poveikio, kad sudygtų – ir reikia sėti į patalpą, kai tik prinoksta.

Išvada

Apibendrinant, Rodžersija yra graži, tačiau sudėtinga augti gėlė. Tačiau turėdami tinkamų žinių ir pasiruošę, galite patirti priežiūros džiaugsmą šia gražia gėle. Be to, būsite apdovanoti nuostabiais baltais arba rausvais žiedlapiais, puikiai tinkančiais sukurti akį traukiantį židinio tašką bet kuriame sode.