5 patarimai, kaip auginti nuostabias rožes savo sode

5 patarimai, kaip auginti nuostabias rožes savo sode

Rožės puikiai papildo bet kurį sodą, o turint tam tikrų pagrindinių žinių ir kruopščiai prižiūrint, lengva užauginti nuostabias rožes. Šiame straipsnyje pateikiami penki paprasti patarimai, kaip sėkmingai auginti rožes savo sode.

Rožė yra žolinis, daugiametis žydintis krūmas, priklausantis rožinių (Rosaceae) šeimai, arba jos nešamas žiedas. Jis yra įvairių spalvų nuo baltos iki Gvazdikas iki geltonos, ir yra tūkstančiai veislių. Rožės gali būti auginamos daugelyje klimato sąlygų, nors joms labiau patinka vidutinio klimato regionai, pavyzdžiui, Viduržemio jūros klimatas, drėgnas dirvožemis ir saulėtos sąlygos. Štai penki patarimai, į kuriuos reikia atsižvelgti sodinant ir auginant rožes savo sode.

Rožė sodinimo planavimas

Prieš pradėdami persodinti rožes, svarbu iš anksto suplanuoti ir pasirinkti joms geriausią vietą savo sode, pasirinkti rožių rūšį, tinkančią jūsų aplinkai, ir gauti visas reikalingas medžiagas.

Pasirinkite vietą

Pirmasis žingsnis yra nustatyti, kur norite sodinti rožes. Ieškokite vietos, kur kiekvieną dieną bent 6 valandas tiesioginiai saulės spinduliai. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas, derlingas, o pH – nuo 6,5 iki 7,0. Venkite vietų šalia medžių, kurie konkuruos su jūsų rožėmis dėl vandens ir maistinių medžiagų.

Pasirinkite tipą

Toliau nuspręskite, kokių rūšių rožes norite auginti. Hibridinės arbatos rožės, floribundinės rožės, vijoklinės, angliškos rožės ir senamadiškos rožės – tai tik keletas iš galimų veislių. Spręsdami, kuriuos augalus pirkti, apsvarstykite tokius veiksnius kaip spalva, dydis, žydėjimo ciklas ir atsparumas ligoms.

Gaukite reikmenų

Kai nuspręsite dėl rožių tipo ir jų vietos, apsvarstykite medžiagas, kurias turėsite įsigyti. Geros kokybės dirvožemis, vazoninis kompostas, trąšos, genėjimo žirklės ir pirštinės yra būtini jūsų rožių priežiūrai. Prieš pradėdami sodinti, įsitikinkite, kad turite šiuos elementus.

Sėjos procesas

Dabar, kai išsirinkote Rožė veislę ir surinkote reikiamus įrankius, laikas pradėti sodinimo procesą. Atlikite šiuos veiksmus, kad suteiktumėte savo rožėms didžiausią sėkmės galimybę.

Paruoškite dirvą

Prieš įdėdami rožes į duobutę žemėje, paruoškite dirvą. Nukaskite maždaug 30 cm (12 colių) ir įmaišykite šiek tiek komposto su esama žeme. Tai papildys organines medžiagas ir skatins sveiką šaknų augimą.

Pasodinkite rožes

Paruošę dirvą, iškaskite pakankamai pločio duobę, kad tilptų šaknų gumulėlis. Švelniai įdėkite Rožė krūmą į skylę ir užpildykite žeme. Švelniai sutrinkite dirvą aplink šaknis ir gerai laistykite.

Laistyti ir tręšti

Naujai pasodintas rožes giliai laistykite kartą per savaitę sausu periodu, vienam krūmui užpilkite apie 8 litrus (2 galonus). Kai krūmai įsitvirtins, laistymą padidinkite iki dviejų kartų per savaitę. Be to, kas dvi savaites naudokite vandenyje tirpias trąšas, kad paskatintumėte nuolatinį žydėjimą.

Rožių priežiūra

Genėjimas, kenkėjų kontrolė, galvų pašalinimas ir reguliarus valymas yra pagrindiniai komponentai, padedantys išlaikyti puikią rožių būklę.

Apkarpymas

Svarbu reguliariai genėti rožes, kad išlaikytumėte jų formą ir skatintumėte sveikesnį augimą. Per bet kurį sezoną stenkitės pašalinti ne daugiau kaip vieną trečdalį stiebų. Pradėkite nupjauti negyvas ir perpildytas šakas. Tada treniruokite likusius stiebus norima kryptimi. Galiausiai nupjaukite stiebų galus, kad susidarytumėte malonią formą.

Kenkėjų valdymas

Kad išvengtumėte kenkėjų, pabandykite naudoti sodininkystės aliejų arba purškalus, skirtus neemo aliejaus purškalams kontroliuoti vabzdžių užkrėtimą. Arba naminiai česnako ir laiškinio česnako mišiniai gali būti veiksmingi kenkėjų repelentai. Reguliariai tikrinkite, ar rožės nėra pažeistos, ir, jei reikia, nedelsdami imkitės veiksmų.

Pašalinimas ir valymas

Deadheading yra išblukusių ar nudžiūvusių gėlių pašalinimas, siekiant padidinti žydėjimą. Tiesiog naudokite porą aštrių genėjimo įrankių, kad pašalintumėte žiedų stiebus arti pagrindo. Be to, rudenį nuvalykite nukritusius žalumynus, kad sumažintumėte ligos tikimybę.

Išvada

Rožių auginimas sode reikalauja tam tikrų pagrindinių žinių ir kruopštaus dėmesio detalėms. Šiek tiek planuojant, pasirūpinus tinkamomis medžiagomis ir kruopščiai prižiūrint, nuostabios rožės gali žydėti jūsų sode visą sezoną. Vadovaudamiesi šiais penkiais patarimais, kiekvienas gali išmokti sėkmingai sodinti ir auginti rožes savo namuose.