Kaip auginti Rozmarinas namuose: išsamus vadovas sodininkams

Kaip auginti Rozmarinas namuose: išsamus vadovas sodininkams

Kaip auginti Rozmarinas namuose: išsamus vadovas sodininkams

Rozmarinas yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, kurį gana lengva auginti ir jam reikia minimalios priežiūros. Šią kvapnią žolelę galima naudoti įvairiais būdais – nuo maisto prieskonių iki natūralios aromaterapijos. Jis gali būti auginamas tiek patalpose, tiek lauke su skirtingu sėkmės lygiu. Turėdami šį išsamų vadovą, kaip auginti Rozmarinas namuose, galite greitai tapti ekspertu.

A. Rozmarinas apibrėžimas
Rozmarinas (Rosmarinus officinalis) yra sumedėjęs, daugiametis augalas su kvapniais spygliuočių lapais ir Gvazdikas ir mėlynos spalvos žiedais. Augalas šimtmečius buvo naudojamas kulinarijoje, medicinoje ir grožio procedūroms. Rozmarinas gali užaugti iki 1 metro aukščio.

B. Rozmarinas namuose apžvalga
Rozmarinas auginimas namuose reikalauja tam tikro pasiruošimo ir nuolatinės priežiūros bei dėmesio. Turėdami tinkamą vandens, saulės šviesos ir maistinių medžiagų kiekį, augalai klestės jūsų sode. Prieš sodinant Rozmarinas , svarbu atsižvelgti į įvairius veiksnius, tokius kaip saulės šviesa, dirvožemio tipas ir kokią Rozmarinas veislę pasirinkti. Po pasodinimo būtina reguliariai laistyti ir apipjaustyti augalą, taip pat tręšti ir kovoti su kenkėjais, jei jų atsiranda. Galiausiai, norint nuimti Rozmarinas derlių, reikia žinoti, kada ir kaip laikyti žolę.

Sodo paruošimas

A. Vietos pasirinkimas
1. Saulės šviesos pasirinkimas
Rozmarinas reikia bent 6 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną ir jis nori būti visiškai saulėje, todėl jis yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas karštesnio klimato sąlygomis. Teritorijose, kuriose oras yra vidutinio klimato, augalą patartina dėti į apsaugotą vietą, kur jo nepatirtų stiprūs vėjai ar stiprios šalnos.

 1. Dirvožemio tipas
  Idealiu atveju dirvožemis turėtų būti šiek tiek šarminis, pH 6,5–7,0 ir gerai nusausintas. Esant poreikiui, galima pakoreguoti dirvožemį, kad būtų pasiekta norima sudėtis, pridedant komposto, sendinto mėšlo ar kitų organinių medžiagų.

B. Rozmarinas sodinimas
1. Tinkamos sėklos arba pjovimo pirkimas
Pradedant, paprastai lengviau nusipirkti sodinuką ar Rozmarinas auginį nei dauginti sėklas. Auginys turi turėti storus ūglius ir daug naujų augimo pumpurų.

 1. Rozmarinas sodinimas
  Atidarykite duobutę, kuri yra dvigubai platesnė nei sodinuko ar auginio šaknies rutulys. Iškaskite 15 cm (6 colių) gylio skylę ir įdėkite sodinuką arba auginį į skylę. Atsargiai užpildykite skylę ir tvirtai prispauskite dirvą aplink ją. Po pasodinimo augalą gerai laistykite.

 2. Rozmarinas laistymas
  Visą auginimo sezoną Rozmarinas augalus reikia reguliariai laistyti. Patikrinkite dirvožemį maždaug 2 cm (1 colio) žemiau paviršiaus; jei žemė atrodo sausa, laistykite, kol ji bus drėgna, bet neužmirkusi. Karštu oru Rozmarinas gali tekti laistyti kas antrą dieną.

Nuolatinė priežiūra

A. Sveiko Rozmarinas palaikymas
1. Apipjaustymas ir genėjimas
Kai Rozmarinas auga pakankamai greitai, reikės reguliariai prižiūrėti, kad žolė išliktų krūminė ir sveika. Norėdami skatinti krūmyniškumą, reguliariai nuimkite šakų galiukus. Lengvai genėkite augalą, jei jis tampa per didelis, nupjaudami viršutinius 5 cm (2 colius) bet kokių stiebų.

 1. Maistingosios medžiagos ir trąšos
  Aktyvaus augimo laikotarpiais naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas, vadovaudamiesi instrukcijomis ant pakuotės. Arba naudokite skystas trąšas, tręšiamas kartą per mėnesį.

 2. Kova su kenkėjais
  Rozmarinas yra gana atsparus kenkėjams, tačiau retkarčiais vis tiek gali užsikrėsti voratinklinės erkės, baltasparniai ir amarai. Norėdami jų atsikratyti, apipurkškite augalus naminiu neemo aliejaus tirpalu arba naudokite insekticidinį muilą.

B. Rozmarinas derliaus nuėmimas
1. Kada nuimti derlių
Prieš nuimdami derlių, palaukite, kol Rozmarinas susiformuos. Kai augalai bus pakankamai subrendę, pradėkite periodiškai skinti šakų galiukus ištisus metus.

 1. Kaip laikyti
  Nuskintus Rozmarinas galima laikyti dviem būdais: užšaldyti visus lapus arba išdžiovinti. Norėdami užšaldyti, lapus sandariai suvyniokite į plastiką ir laikykite sandariuose induose šaldiklyje. Norėdami išdžiovinti lapus, paskleiskite juos vienais sluoksniais ant padėklų ir padėkite į vėsią, tamsią ir sausą vietą.

Išvada

A. Rozmarinas auginimo veiksmų santrauka
Norėdami sėkmingai auginti Rozmarinas, pirmiausia paruoškite saulėtą vietą sode su gerai nusausinančiu dirvožemiu. Įsitikinkite, kad įsigykite geros kokybės sėklą ar auginį, atidarykite tinkamo dydžio duobutę sodinti ir tinkamai laistykite augalus. Nepamirškite dažnai genėti Rozmarinas , kad išlaikytumėte savo formą, tręšti ir, jei reikia, kovoti su kenkėjų užkrėtimu. Kai tik augalas pakankamai subrendęs, periodiškai pradėkite nuimti lapus.

B. Rozmarinas auginimo namuose privalumai
Namuose Rozmarinas gausite naudos, kai ištisus metus turėsite prieigą prie šviežių žolelių. Galite mėgautis nuostabia augalų išvaizda, taip pat jų kulinarinėmis, gydomosiomis ir gydomosiomis savybėmis.