Rožūnė auginimas: šios gražios gėlės sodinimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Rožūnė auginimas: šios gražios gėlės sodinimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Rožūnė auginimas: šios gražios gėlės sodinimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Rožūnė yra dekoratyvinis augalas su didelėmis, ryškiomis Gvazdikas ir baltomis gėlėmis. Jo minkšta tekstūra prideda grakščio, bet raminamojo elemento bet kokiam sodui, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Šiame vadove bus pateikti patarimai, kaip tinkamai sodinti, tręšti ir prižiūrėti Rožūnė.

A. Rožūnė apibrėžimas

Rožūnė (Lavatera arborea) yra dedešvų šeimos porūšis ir yra kilusios iš kai kurių Europos dalių. Iš jo žydi stulbinančios Gvazdikas arba baltos gėlės, kurios žydi pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje, subrendusios pasiekia 1–2 metrų aukštį.

B. Kodėl sodinti?

Rožūnė yra lengvai prižiūrimas daugiametis augalas, kuris yra puikus augalas visų dydžių soduose ir puikiai tinka pradedantiesiems! Be kvapnių, patrauklių žiedų, ši unikali dedešva taip pat linkusi į sodą privilioti bites ir kitus naudingus vabzdžius, pvz., boružes.

Rožūnė sodinimas

A. Dirvos paruošimas

 1. Pasirinkite tinkamą vietą

Ieškokite gerai nusausintos vietos su visapusiškai saulėje (6 ir daugiau valandų saulės šviesos per dieną).

 1. Pakeiskite dirvožemį

Jei jūsų dirvožemis nėra gerai nusausintas, įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto ar durpių samanų; smėlėtam dirvožemiui gali prireikti papildomų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, fosforo.

 1. Sukurkite kasimo duobę

Sėkloms sodinti padarykite 20–25 cm gylio ir 10 cm pločio duobutes. Norėdami persodinti daigus, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę nei vazonas, į kurį jie įėjo.

B. Sodinimas & Laistymas

 1. Pasodinkite sėklas

Pasodinkite Rožūnė sėklas bent 30 cm atstumu vienas nuo kito ir lengvai uždenkite žeme arba mulčiu. Prieš sodindami įsitikinkite, kad žemė yra drėgna, ir laistykite, kol visiškai sustiprės.

 1. Sėjinukų persodinimas

Persodindami sodinuką, visiškai palaistykite šaknų gumulėlį ir įsitikinkite, kad neliktų oro kišenių. Platesnės sodinimo duobės padės užtikrinti, kad šaknys neužsikimštų.

 1. Reguliariai laistykite

Pasodintas medžių dedešvas reikia kas savaitę giliai laistyti, kad jos klestėtų. Laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią.

Rožūnė priežiūra

A. Tręšimas

 1. Naudokite organines trąšas

Organinės trąšos, pvz., sendintas mėšlas arba skysta žuvų emulsija, gali aprūpinti Rožūnė augalus būtinomis maistinėmis medžiagomis.

 1. Trąšų naudojimas

Trąšos turėtų būti tręšiamos du kartus per metus – vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vieną kartą vasaros pabaigoje. Trąšomis pabarstykite dirvą aplink augalą 15–30 cm atstumu nuo stiebo.

B. Kenkėjai & Ligos kontrolė

 1. Reguliarus patikrinimas

Reguliariai tikrinkite, ar Rožūnė nėra kenkėjų ar ligos požymių, pvz., nuvytusių lapų ar spalvos pakitimų.

 1. Natūralios valdymo parinktys

Natūralios kenkėjų kontrolės galimybės apima naudingų vabzdžių, pvz., boružėlių, įvedimą į vietą, neemo aliejaus tepimą arba kenkėjų nuėmimą nuo augalo rankomis.

 1. Taikykite kontrolės produktus (jei reikia)

Jei natūralūs kenkėjų kontrolės metodai neveikia, naudokite insekticidus arba fungicidus, specialiai pažymėtus naudoti Rožūnė. Atidžiai laikykitės nurodymų, jei reikia, imkitės papildomų saugos priemonių.

C. Genėjimas

 1. Pašalinkite peraugusį augimą

Peraugusių stiebų genėjimas ir negyvų ar pažeistų šakų pašalinimas padeda išlaikyti formą ir skatinti sveiką augimą.

 1. Forma ir amp; Nustatykite augalo dydį

Naudodami sekatoriumi arba genėjimo stakles, nupjaukite krūminius stiebus, nupjaukite žalumynų perteklių ir išlyginkite sunkiausius augalus. Palikite tik tiek lapijos, kad išlaikytumėte malonią formą ir struktūrą.

Išvada

A. Žingsnių santrauka

Šiame vadove pateikiami patarimai, kaip pasirinkti vietą, koreguoti dirvą, sodinti, laistyti, tręšti, kontroliuoti kenkėjus ir naikinti; ligų ir genėjimo Rožūnė.

B. Sodinimo privalumai & Rožūnė priežiūra

Atlikę šiuos veiksmus turėsite gražų ir lengvai prižiūrimą augalą, kuris džiugins daugelį metų. Be linksmų Gvazdikas ar baltų žiedų, Rožūnė į jūsų sodą pritraukia ir naudingų vabzdžių.