Sodininkystė su juodaakėmis Siuzanomis: šios linksmos gėlės auginimo ir priežiūros patarimai

Sodininkystė su juodaakėmis Siuzanomis: šios linksmos gėlės auginimo ir priežiūros patarimai

Linksmingos ir ryškios Rudbekija gėlės auginimas ir priežiūra yra naudinga pramoga, kuri gali būti naudinga kiekvienam dalyvaujančiam. Jūs ne tik suteiksite džiaugsmo savo sodui, bet ir gausite daug privalumų tinkamai augindami ir prižiūrėdami šias gėles. Šiame tinklaraščio įraše aprašoma, kaip pasirinkti tinkamiausią juodaakių siuzanų rūšį jūsų klimatui, paruošti dirvą ir aplinką, sodinti ir prižiūrėti, naikinti kenkėjus, taip pat patarimai ir patarimai, kaip prižiūrėti šiuos gražius augalus.

Rudbekija (Rudbeckia hirta) yra vietinė Šiaurės Amerikos ir Eurazijos lauko gėlė, kuri būna įvairių formų ir dydžių. Ši linksma gėlė turi daug privalumų, pavyzdžiui, suteikia kraštovaizdžiui spalvų, pritraukia apdulkintojus ir ilgai žydi.

Rudbekija Siuzanos apžvalga

Juodaakės Siuzanos žiedlapiai, panašūs į ramunes, pradeda geltonai arba balti, o bręsdami tampa oranžiniai, supa tamsiai rudą centrą. Jo 3–4 cm skersmens gėlių galvutės sėdi ant 15–90 cm aukščio stiebų; priklausomai nuo veislės ir konteksto.

Juodaakių Siuzanų auginimo ir priežiūros privalumai

Rudbekija Siuzanos žydėjimas kiekvienam sodui suteikia jaudinančios vasaros spalvos. Šios smulkios, bet galingos gėlės pritraukia naudingus vabzdžius, pavyzdžiui, bites, drugelius ir natūralius plėšrūnus, kurie padeda apsaugoti kitus augalus nuo kenkėjų. Be to, pasodinus, jiems reikia mažai priežiūros, palyginti su kitais vienmečiais augalais.

Graikinis riešutmedis Rudbekija Siuzanos tipo pasirinkimas

Svarbu pasirinkti tinkamą Rudbekija veislę, atsižvelgiant į tai, kur gyvenate ir kiek turite laisvos vietos.

Klimato nustatymas

Black-eyed Susans geriausiai laikosi vidutinio klimato zonose, kuriose yra šiek tiek rūgštus dirvožemis (pH 6–7,5). Jie mėgsta drėgną dirvą ir klesti saulėtoje vietoje, tačiau kai kurios veislės, jei reikia, toleruoja šviesų atspalvį.

Skirtingų veislių nustatymas

Renkant tobulą Rudbekija savo aplinkai, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, įskaitant dydį, spalvas, gyvenimo trukmę ir priežiūros reikalavimus. Paprastai sėklos būna dviejų skirtingų veislių: „lite mix“ ir „glow mix“. Lite mišinyje yra geltonos ir baltos spalvos žiedlapių augalų, o švytėjimo mišinyje yra spalvingesnių variantų su raudonai oranžiniais žiedlapiais ir tamsiai rudais centrais.

Saulę ar šešėlį mėgstančių veislių pasirinkimas

Jei norite pavėsingos vietos juodaakėms Siuzanoms, Sweet Susan', Glorioza Daisy’ ir „Irish Eyes” yra geras pasirinkimas, nes jie visi auga daliniame pavėsyje. Jei ieškote saulėtų vietų, išbandykite „Marmalade“ seriją, kuri yra unikalių geltonos ir auksinės spalvos atspalvių.

Pasiruošimas

Prieš sodinimą svarbu paruošti plotą įvertinant dirvožemio kokybę, nusprendžiant dėl tinkamos sodinimo vietos ir apgalvojant, kada tinkamiausias laikas sėti sėklas.

Dirvožemis

Juodaakėms Siuzanoms reikalingas gerai nusausintas dirvožemis, kad išgyventų, todėl įsitikinkite, kad jūsų viršutinis dirvožemio sluoksnis yra pakankamai laisvas, kad vanduo galėtų lengvai tekėti. Patikrinkite savo dirvožemio pH lygį naudodami dirvožemio tyrimo rinkinį arba nusiųskite jį į laboratoriją, kad gautumėte tikslų rezultatą. Siekite nuo 6 iki 7,5, nes bet koks, mažesnis nei 5,5 ar didesnis nei 8, užmuš jūsų juodaakes Suzanas.

Sėjos vieta

Ieškokite atviros, saulėtos vietos, kur visą dieną būtų tiesioginė saulė. Venkite sodinti šalia sunkių molingų dirvožemių.

Sėjos laikas

Vėsesnio klimato šalyse sėklas sėkite anksti pavasarį, kai temperatūra pasiekia bent 10 °C, o šiltesnio klimato šalyse reikėtų palaukti iki vėlyvo pavasario.

Sodinimas

Kai nustatysite Graikinis riešutmedis vietą ir paruošite dirvą, laikas sodinti juodaakes siuzanas.

Tarpas

Sėti reikia ne daugiau kaip 1 cm gyliu ir maždaug 15 cm atstumu vienas nuo kito.

Sėjos gylis

Iš karto po pasodinimo būtinai švelniai nuspauskite dirvą aplink kiekvieną sėklą, kad ji būtų gerai prigludusi ir paruošta dygti.

Priežiūra po sodinimo

Duokite savo juodaakėms Siuzanoms daug vandens, ypač sausais laikotarpiais ir kol jos vis dar vystosi.

Juodaakių Siuzanų priežiūra

Tinkamas laistymas ir tręšimas, mulčiavimas ir naikinimas padeda augti sveikoms, gyvybingoms juodaakėms Siuzanoms.

Laistymas

Įsitikinkite, kad dirvožemis yra nuolat drėgnas, bet neužmirkęs. Giliai laistykite juodaakes Suzanas maždaug kartą per 7–14 dienų. Kai dirvoje per daug lietaus ir drėgmės, pakelkite gėles ant nedidelių kauburėlių, kad užtikrintumėte tinkamą drenažą.

Tręšimas

Black-eyed Susans tręškite kas dvi savaites po to, kai jie išdygsta visavertėmis skystomis trąšomis, būtinai laikydamiesi etiketėje pateiktų instrukcijų.

Mulčiavimas

Naudojant mulčią, dirva išlieka vėsi ir drėgna. 2–3 cm šiaudų arba nupjautos žolės paskleiskite per visą sodinimo plotą, kad išlaikytumėte drėgmę ir sumažintumėte piktžolių augimą.

Negalima padėtis

Pasenusių ir išblukusių žiedų pašalinimas skatina naujų formavimąsi. Pirštais nulaužkite pumpurus, palikdami nepažeistą lapiją.

Kenkėjų kontrolė

Siekiant išvengti galimos įkyrių gyvūnų ir vabzdžių keliamos grėsmės, kliūčių kūrimas ir cheminis apdorojimas gali būti veiksmingi.

Problemų nustatymas

Stebėkite, ar nėra vytimo, rūdžių, amarų, grybelio ir (arba) šliužų požymių.

Prevencijos strategijos

Naudodami ekologiškus vazonų mišinius, praturtintus naudingais nematodais, galite padėti išvengti nepageidaujamų būtybių patekimo į sodinimo lysvę ir sunaikinti juodaakes Suzanas. Be to, įrengus tvoras, tinklelį ir eilių uždangalus, galima atgrasyti alkanus žinduolius ir paukščius.

Cheminis apdorojimas

Jei visa kita nepavyksta, užpurkškite vandens, indų ploviklio ir neem aliejaus mišinio ant pažeistos vietos, kad suvaldytumėte užkrėtimus.

Išvada

Dabar, kai žinote, kaip efektyviai augti ir parodyti meilę savo juodaakėms Siuzanoms, būtinai mėgaukitės jų klestinčiu grožiu ir įnoringa gamta.

Santrauka

Juodaakių Siuzanų auginimui ir priežiūrai nereikia pažangių žinių ar specialių įrankių. Vykdydami paprastus veiksmus, tokius kaip paruošimas, sodinimas ir priežiūra, galite būti tikri, kad jūsų mielosios juodaakės Siuzanos gyvai žydės visą sezoną.

Patarimai

• Pasirinkite jūsų klimatui tinkamas veisles
• Išbandykite ir sureguliuokite savo dirvožemio pH lygį
• Sėklas sodinkite į drėgną, gerai nusausintą dirvą
• Reguliariai laistykite juodaakes Suzanas
• Tręškite lengvai subalansuotu skystu pašaru
• Naudokite mulčią, kad žemė būtų vėsi ir drėgna
• Pašalinkite nudžiūvusius ir nuvytusius žiedus
• Apsaugokite nuo kenkėjų taikydami prevencijos strategijas