Rugiaveidė yra tvirta daugiametė žolė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Tai patrauklus pasirinkimas vejai ar sodui, nes yra tolerantiškas karštam ir šaltam klimatui, gali ilgai išbūti be vandens ir greitai auga. Be to, žalumynai yra smulkios tekstūros, todėl akį traukiantis priedas prie bet kurios lauko zonos. Žemiau pateikiami penki patarimai, padėsiantys sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti Rugiaveidė savo sode.
Turinys
Prieš pradėdami sodinti ir prižiūrėti laimės žolę, Rugiaveidė šiek tiek laiko, kad suprastume, kas tai yra. Laimo žolė ( Rugiaveidė arenarius) yra kuokštinė daugiametė žolė, kuri paprastai užauga iki 1 m aukščio ir 0,5 m pločio. Jis turi siaurus žalius ašmenis, o žiedai pasirodo vasaros pabaigoje ant standžių stačių stiebų, kurie ilgainiui tampa šiaudiškai geltoni. Dabar, kai žinote, kaip atrodo Rugiaveidė , pažvelkime į kai kuriuos jos teikiamus privalumus.
Rugiaveidė yra ne tik estetiška, bet ir dėl tvirtos prigimties nereikalauja priežiūros; nereikalauja dažno šienavimo ar cheminio apdorojimo. Be to, kadangi turi gilias šaknis, ji lengviau nei kitos žolės ištveria sausrą vasarą ar atšiauresnėmis žiemos sąlygomis. Dėl visų šių savybių tai Graikinis riešutmedis žolė soduose, kur reikia mažai priežiūros ir priežiūros.
Rugiaveidė sodinimas
Dabar, kai žinote Rugiaveidė sodinimo savo sode pranašumus, pažiūrėkime, kaip tai padaryti.
Geros vietos pasirinkimas
Pirmasis žingsnis sodinant Rugiaveidė yra nustatyti, kur ji bus jūsų kieme. Pasirinkite vietą, kurioje didžiąją dienos dalį patenka tiesioginiai saulės spinduliai. Be to, pasirūpinkite, kad dirva būtų gerai nusausinta, nes Rugiaveidė sunkiai išgyvens, jei bus pasodinta į drėgną žemę.
Dirvožemio paruošimas
Rugiaveidė mėgsta lengvą ir uolėtą dirvą, kurios pH lygis yra neutralus. Todėl kitas žingsnis yra pakoreguoti dirvožemį, prieš sodinant įpilant organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ir mėšlas, taip pat dirvožemio gerinimo priemonės. Pataisę dirvą, išgrėbkite ją lygiai ir lygiai, pašalindami visas šiukšles ar akmenis.
Sėklų sodinimas
Naudodami rankinį barstytuvą, tolygiai paskirstykite 2 kg/100 kv.m sėklos paruošto ploto paviršiuje. Tada voleliu švelniai susukite pasėtą vietą, kad sėklos tvirtai priliptų prie dirvos. Galiausiai pasėtą vietą uždenkite maždaug 2 cm storio mulčio sluoksniu. Tai padeda kontroliuoti piktžoles, išsaugoti drėgmę ir neleidžia sėkloms nuplauti prieš dygimą.
Rugiaveidė priežiūra
Pasėjus sėklą laikas pradėti rūpintis Rugiaveidė.
Laistymo reikalavimai
Kol sėklos išdygs, laikykite žemę šiek tiek drėgną, kas kelias dienas laistydami. Kai augalai išsivysto, laistykite tik tada, kai reikia – dažniausiai kartą per savaitę. Būtinai venkite viršutinių purkštuvų, nes tai gali sukelti augalų grybelinių ligų atsiradimą.
Tręšimo reikalavimai
Tręšimas yra svarbus norint išlaikyti sveiką veją. Norėdami tinkamai tręšti Rugiaveidė, naudokite specialiai šiai žolei skirtą vejos maistą. Paprastai jis turėtų būti naudojamas bent du kartus per auginimo sezoną: ankstyvą pavasarį ir ankstyvą rudenį. Nenaudokite per daug trąšų, nes tai padidins augimą ir žolė išretins.
Piktžolių kontrolė
Piktžolės gali konkuruoti su žole dėl maistinių medžiagų, vandens ir vietos. Geriausias būdas jų atsikratyti – juos pašalinti rankiniu būdu arba patepti herbicidu su glifosatu. Įsitikinkite, kad pasirinkote herbicidą, pažymėtą naudoti Rugiaveidė.
Žiemos apsauga
Atėjus šalčio temperatūrai, Rugiaveidė lapija pasidaro aukso ruda ir dažnai atrodo negyva, tačiau paprastai ji grįžta pavasarį. Norėdami apsaugoti žolę nuo atšiaurių žiemų, prieš šaltesnius mėnesius pasirūpinkite, kad ji būtų gerai laistoma ir kad mulčias būtų pakankamai storas, kad izoliuotų po juo esantį dirvą.
Išvada
Rugiaveidė sodinimas ir priežiūra reikalauja minimalių pastangų ir laiko investicijų, tačiau atlygis yra gausus. Jo vešlumas ir gyvybingumas ne tik patrauklus, bet ir giliai įsišaknijusi sistema apsaugo nuo piktžolių įsiskverbimo ir išlaiko dirvą vietoje. Tikimės, kad šie penki patarimai padėjo jums nuspręsti, ar jums tinka sodinti ir prižiūrėti Rugiaveidė savo sode.