Kaip auginti ir Rūgštusis žagrenis savo sode

Kaip auginti ir Rūgštusis žagrenis savo sode

Rūgštusis žagrenis (Rhus typhina) yra lapuočių krūmas arba mažas medis, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Tai greitai augantis medis, galintis pasiekti 4–6 metrus aukščio ir 3–5 metrų pločio. Jo šakos padengtos neryškiu raudonu ir rudu kailiu. Augalas gamina uogas sumedėjusiomis kekėmis, kurios vilioja tokius paukščius kaip kardinolai, jajos ir viščiukai. Rūgštusis žagrenis auginimas nėra sunkus, tačiau tam reikia tinkamos priežiūros ir dėmesio. Kad jūsų žagreniai išliktų sveiki ir gerai augtų, prieš sodindami turite jį kruopščiai suplanuoti, o pasodinę – tinkamai prižiūrėti. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, turėsite unikalų dekoratyvinį savo sodo priedą, kuris tarnaus ilgus metus.

Rūgštusis žagrenis planavimas

Prieš pradėdami auginti Rūgštusis žagrenis savo sode, pirmiausia turite atsižvelgti į keletą dalykų.

Vietos pasirinkimas

Vieta, kurioje nuspręsite sodinti Rūgštusis žagrenis , turėtų būti saulėta ir kasdien bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių. Tai leidžia žagreniui gauti energijos ir mitybos, reikalingos augti ir klestėti. Jei įmanoma, pabandykite pasirinkti vietą, kuri yra šiek tiek apsaugota nuo stipraus vėjo ir audrų, nes Rūgštusis žagrenis gali prastai veikti esant ekstremalioms oro sąlygoms.

Dirvožemio reikalavimai

Rūgštusis žagrenis teikia pirmenybę gerai drenuojančiam dirvožemiui, kurio rūgštus pH svyruoja nuo 5,6 iki 6,5. Galite patikrinti dirvožemio rūgštingumą naudodami dirvožemio pH tyrimo rinkinį, kurį paprastai galite rasti vietinėje sodo parduotuvėje. Įsitikinkite, kad dirvožemyje taip pat yra daug organinių medžiagų, nes tai suteiks maistinių medžiagų jūsų žagreniui augant.

Sodinimo instrukcijos

Pasirinkę tinkamą vietą ir išbandę dirvą, būsite pasiruošę pradėti sodinti. Iškaskite maždaug 30–45 cm gylio ir 30–60 centimetrų pločio duobę. Atlaisvinkite savo Rūgštusis žagrenis šaknis ir įdėkite jas į naują skylę, įsitikinkite, kad šaknies gumulėlio viršus yra lygus dirvožemio paviršiui. Užpildykite skylę dirvožemiu ir vandeniu, kol dirvožemis bus drėgnas. Atminkite, kad per didelis laistymas gali pažeisti šaknų sistemą, todėl neperlaistykite žagrenių.

Rūgštusis žagrenis priežiūra

Dabar, kai pasodinote Rūgštusis žagrenis, laikas pasirūpinti, kad jis būtų tinkamai prižiūrimas ir prižiūrimas, kad išliktų sveiki ir toliau augtų. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

Vandens reikalavimai

Vasaros mėnesiais Rūgštusis žagrenis reikės reguliariai laistyti. Stenkitės, kad žemė būtų šiek tiek drėgna, neleisdama jai visiškai išdžiūti. Žiemą laistymo dažnis turėtų būti sumažintas iki maždaug vieno karto per savaitę.

Tręšimas

Kiekvieną pavasarį savo Rūgštusis žagrenis lėtai išsiskiriančiomis trąšomis. Tai padės skatinti stiprų augimą ir padės išlaikyti lapus vešlius ir žalius.

Genėjimas ir mokymas

Genėti būtina, kad Rūgštusis žagrenis atrodytų kuo puikiausiai. Genėkite krūmą anksti pavasarį prieš žydėjimo laikotarpį, kad genėjimo žirklės nepažeistų gėlių. Pjaudami šakas, nupjaukite jas tiesiai virš pumpurų poros. Taip pat galite išmokyti savo Rūgštusis žagrenis suformuoti tam tikras formas, pavyzdžiui, vieną kamieną. Tokios keistos formos kaip ši yra puikus židinio taškas bet kuriame kieme.

Kenkėjų kontrolė

Rūgštusis žagrenis yra gana atsparus kenkėjams, tačiau vis tiek gali atsirasti voratinklinių erkių arba rūdžių. Jei pastebėjote bet kokius kenkėjų požymius, nedelsdami nuvalykite juos sodininkystės muilu arba insekticidiniu aliejumi.

Išvada

Rūgštusis žagrenis yra gražus krūmas, kuris ištisus metus domina jūsų sodu ir pritraukia laukinę gamtą. Kruopščiai planuodami, sodindami ir reguliariai prižiūrėdami, galite greitai sukurti akį traukiantį kraštovaizdžio elementą. Pradėkite pasirinkdami puikią vietą naujam krūmui ir įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai nusausintas ir rūgštus. Pasodinę dirvą laikykite drėgną ir kasmet tręškite. Jei norite, apkarpykite ir formuokite augalą ir stebėkite, kaip jis klesti jūsų kraštovaizdyje. Tinkamai prižiūrint, daugelį metų mėgausitės gražiais lapais ir spalvingais vaisiais!