Rusmenė yra vienas iš ikoniškiausių augalų, kuriuos galite įtraukti į savo sodą. Jie taip pat žinomi kaip Digitalis, gysločių šeimos gentis. Dėl savo purpurinių žydėjimo smailių jis tikrai gali bet kuriai erdvei suteikti susidomėjimo ir struktūros. Jei norėjote į savo sodą įtraukti Rusmenė , bet nežinote, nuo ko ir kaip pradėti, šiame straipsnyje bus pateikta su ja susijusių veiksmų apžvalga.
Turinys
Rusmenė
Geriausias metų laikas Rusmenė sodinti yra rudenį arba ankstyvą pavasarį. Prieš sudygstant sėklą, 10–12 savaičių reikia palaikyti šaltoje temperatūroje. Renkantis sodinimo vietą, lapinės gvazdikėlių augalai nori išlaikyti drėgmę, todėl Graikinis riešutmedis smėlio dirvožemis, kurio pH yra nuo 7 iki 8. Įsitikinkite, kad vieta gauna daug tiesioginių saulės spindulių ir pakankamai drenažo. Galite sėti sėklas tiesiai į žemę arba naudoti puodą.
Pasirinkę plotą, paruoškite dirvą suskaidydami paviršių ir įpildami komposto. Jei naudojate puodą, įsitikinkite, kad jo apačioje yra drenažo angos.
Jei sodinate sėklas, pirmiausia jas paruoškite 24 valandoms uždėdami drėgną popierinį rankšluostį. Tai minkština paviršius ir padeda dygti. Sėkite juos 4-10 cm atstumu ir lengvai užberkite žeme. Pasodinus plotą gerai laistykite.
Jei perkate subrendusį augalą, patikrinkite šaknis, kad įsitikintumėte, jog jos nėra įsišaknijusios, ir, jei reikia, atlaisvinkite. Iškaskite pakankamai gilią skylę šaknims ir dvigubai platesnę bei atsargiai pastatykite augalą. Užpildykite žeme, sutvirtinkite ir laistykite.
Rusmenė priežiūra
Pasodintas lapines pirštines reikia mažai priežiūros, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jos liktų laimingos. Sausais laikotarpiais laistymas yra būtinas, būtinai visada giliai sudrėkinkite dirvą. Tręšti reikėtų kasmet birželio/liepos mėnesiais naudojant lėto atpalaidavimo šėryklą, tačiau venkite pertręšti, nes tai gali nudeginti lapus. Jei reikia, padalykite pavasarį kas trejus ar penkerius metus, tačiau tai darydami būkite labai atsargūs, nes galite pažeisti šaknų sistemą.
Rusmenė, reikia saugotis kenkėjų ir ligų. Šliužai ir sraigės mėgsta švelnius lapus, o drėgnomis sąlygomis gali atsirasti miltligė. Norėdami kovoti su tuo, periodiškai tikrinkite, ar lapuose nėra kenkėjų, nedelsdami pašalinkite visus paveiktus augalo daiktus, jei reikia, apdorokite insekticidiniu muilu. Gėlių numarinimas padeda paskatinti daugiau žydėjimo ir užtikrina, kad augalas atrodytų tvarkingas, tiesiog nupjaukite nudžiūvusią gėlių smaigalį iki pat pagrindo.
Išvada
Dabar, kai žinote lapinių pirštinių sodinimo ir priežiūros pagrindus, galite pradėti planuoti, kur jas Rusmenė savo sode. Nepamirškite pasirinkti apsaugotą sodo dalį ir prieš sodinimą sumaišykite organinį kompostą su žeme (sėklomis arba subrendusiais augalais). Pasodinus, būtinai reguliariai laistykite, žiemos mėnesiais mulčiuokite, kasmet patręškite ir, kai reikia, nešvarumus. Taip pat padeda atidžiai stebėti kenkėjų ir ligų užkrėtimus. Jei atliksite šiuos veiksmus, jūsų Rusmenė turėtų išgyventi ir žydėti metai iš metų.