Rūta žolė yra daugiametė žolė, kilusi iš Viduržemio jūros regiono. Tai žemai augantis, visžalis krūmas su mažais baltais žiedais ir lapais, naudojamas maistui gardinti ir medicininiais tikslais. Auginti šią nuostabią žolę gali būti lengva ir naudinga, jei tik suprasite jos reikalavimus. Šiame vadove bus pateikti būtini žingsniai, kaip pasodinti ir prižiūrėti Rūta savo sode.
Turinys
Rūta nuo senų senovės buvo plačiai naudojama kulinariniais ir medicininiais tikslais. Žolės lapai yra aštraus skonio ir aromato, panašaus į Paprastasis raudonėlis , bet švelnesni. Šiuose lapuose yra daug antioksidantų ir vitaminų, tokių kaip vitaminas K, geležis, manganas, magnis, varis ir fosforas. Šios maistinės medžiagos padeda stiprinti imuninę sistemą ir mažina uždegimą. Be to, jis turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, todėl puikiai gydo žaizdas ir odos sudirgimus. Turėdami Rūta savo sode, galėsite lengvai naudotis šiais privalumais sveikatai ir mėgautis nuostabiu kvapu bei patrauklia lapija.
Planuojate Rūta
Prieš pradėdami sodinti Rūta, svarbu tinkamai ją suplanuoti. Pradėkite tyrinėdami žolę ir skaitydami apie kitų žmonių patirtį ją auginant. Tada išsiaiškinkite, kuri jūsų sodo dalis tinkama sodinti Rūta. Pasirinkite vietą, kurioje dirvožemis lengvai nusausina ir gauna bent keturias valandas pilnos saulės arba dalinio pavėsio per dieną. Galiausiai nustatykite, kada geriausias laikas sėti Rūta. Atminkite, kad Graikinis riešutmedis laikas jį sodinti yra pavasario sezonas, kai temperatūra siekia apie 10 °C (50 °F).
Rūta žolės auginimas ir priežiūra
Dabar, kai pasirinkote puikią vietą savo sode, laikas sužinoti apie dirvožemio, saulės šviesos, laistymo, genėjimo ir derliaus nuėmimo reikalavimus.
Dirvožemio reikalavimai
„Rūta teikia pirmenybę vidutiniškai drėgnoms, gerai nusausintoms dirvoms. Jai nereikia daug organinių medžiagų turtingų dirvožemių, todėl nereikia dėti papildomų trąšų. Vis dėlto įsitikinkite, kad dirvožemis nėra per šlapias ar permirkęs; kitu atveju rizikuojate paskandinti žolės šaknis.
Saulės šviesos reikalavimai
Idealiu atveju „Rūta turėtų būti bent 4 valandas saulėje per dieną arba daliniame pavėsyje. Tačiau jei gyvenate karštesniuose regionuose, šešėlis nuo popietinės saulės gali būti naudingas.
Laistymo reikalavimai
Kalbant apie laistymą, Rūta reikia reguliariai, bet saikingai. Jei dirvožemis yra sausas, laistykite augalą, kol jis visiškai prisotins, tada leiskite vėl išdžiūti, prieš vėl laistydami. Neperlaistykite augalo, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.
Genėjimo reikalavimai
Grynimas nėra būtinas „ Rūta“, tačiau jis padeda išlaikyti augalą sveiką ir patrauklų. Tiesiog nugenėkite negyvas, sulūžusias ar sergančias šakas. Norėdami išlaikyti tvarkingą formą, taip pat galite pasirinktinai apkarpyti kai kurias šakas.
Derliaus nuėmimo reikalavimai
Laikus galite skinti ištisus metus, kai jie dar jauni, arba prieš žydėjimą. Tiesiog nuskinkite norimus lapus. Būkite atsargūs, kad vienu metu nenuplėštumėte per daug lapų, nes tai gali turėti įtakos bendrai augalo sveikatai.
Išvada
Rūta auginimas ir priežiūra savo sode gali būti smagi ir naudinga patirtis. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti tinkamą vietą, suprasti dirvožemio, šviesos, vandens, genėjimo ir derliaus nuėmimo reikalavimus ir esate pasiruošę! Reguliariai dėmesingai ir rūpindamiesi tikrai greitai pasieksite daug naudos sveikatai ir gausite skanių aromatų iš Rūta .