Kaip auginti ir Rutulinė gomfrena – sodininko vadovas

Kaip auginti ir Rutulinė gomfrena – sodininko vadovas

Rutulinė gomfrena, taip pat žinomas kaip Gomphrena globosa, yra populiari dekoratyvinė gėlė, kurią galima auginti soduose visame pasaulyje. Gražios Gvazdikas, violetinės arba baltos šio lengvai prižiūrimo augalo gėlės gali suteikti spalvų ir grožio visais vasaros mėnesiais, todėl tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodininkams. Šiame vadove išnagrinėsime, kas yra Rutulinė gomfrena ir kaip jį auginti bei prižiūrėti.

Amarantų Rutulinė gomfrena apibrėžimas

Rutulinė gomfrena yra vienmetis žydintis augalas, kilęs iš Meksikos, Centrinės Amerikos ir kai kurių Pietų Amerikos vietovių. Jo subtiliai atrodančias gėlių galvutes sudaro mažos gėlės, apsuptos popieriniais šepetėliais, kurie būna Gvazdikas, violetinės arba baltos spalvos. Ši greitai auganti veislė užauga apie 30 cm aukščio, turi ovalo formos lapus.

Auginimo Rutulinė gomfrena pranašumai

Pagrindinis „ Rutulinė gomfrena “ auginimo pranašumas yra ryškus ir linksmas žydėjimas, tačiau yra ir kitų privalumų. Tai labai mažai priežiūros reikalaujanti ir nereikalaujanti daug pastangų ar laiko priežiūra. Ir jei nuspręsite džiovinti gėles, jos tęsis mėnesius, suteikdamos spalvų ir įdomių žiemos mėnesiais.

Amarantų Rutulinė gomfrena sodinimas

Prieš sodinant Rutulinė gomfrena, reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Vietos pasirinkimas

Idealiu atveju ” Rutulinė gomfrena” turėtų būti sodinama saulėtoje vietoje su gerai nusausinta žeme. Jei įmanoma, stenkitės rasti vietą, apsaugotą nuo stipraus vėjo; kitaip gali būti pažeistos trapios gėlių galvutės.

Dirvožemio paruošimas

Norėdami paruošti dirvą, pirmiausia pašalinkite visas piktžoles ir kastuvu arba dirvą suardykite. Prieš sodinimą pagerinkite dirvožemio derlingumą, įpildami komposto arba gerai perpuvusio mėšlo. Pridėdami pataisų, įdėkite juos į viršutinį 15 cm dirvožemio, kad jie būtų tolygiai paskirstyti.

Sėklų arba sodinukų sodinimas

Rutulinė gomfrena sėklas galima sėti tiesiai į žemę arba pradėti auginti patalpose, o po to persodinti į lauką. Norėdami sėti tiesiogiai, ankstyvą pavasarį išbarstykite sėklas ant dirvos. Tada sėklas lengvai užberkite 1 cm dirvožemiu ir švelniai laistykite. Sėklos turėtų sudygti per 10–14 dienų, kai bus pakankamai šilumos ir drėgmės.

Jei pradedate sėti patalpoje, sėkite sėklas likus 2–3 savaitėms iki paskutinių numatomų šalnų. Įdėkite juos į pradinių padėklų, užpildytų vazonų mišiniu, ir perkelkite į atskirus vazonus, kai išdygs daigai. Kai daigai užauga 8–10 cm ir praeina šalnų grėsmė, juos sukietinkite ir persodinkite į paruoštą lysvę.

Laistymo reikalavimai

Rutulinė gomfrena augalams, kol jie aktyviai auga, reikia daug vandens. Šiltesniais mėnesiais juos reikia laistyti giliai ir reguliariai – apie 2 cm per savaitę. Tačiau vėsesniais mėnesiais jiems reikia mažiau vandens. Stebėkite savo augalus, kad jie neišdžiūtų.

Amarantų Rutulinė gomfrena priežiūra

Sukūrus „Rutulinė gomfrena “, jam reikia minimalios priežiūros.

Tręšimas

Rutulinė gomfrena gerai reaguoja į trąšas, todėl vieną ar du kartus per sezoną augalus pagyvinkite. Naudokite skystąsias trąšas pagal gamintojo instrukcijas.

Apkarpymas

Kad paskatintumėte naujų augimą ir išlaikytumėte augalų tvarkingumą, bent kas dvi savaites genėkite senus gėlių stiebus ir negyvus lapus.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Rutulinė gomfrena paprastai yra atsparūs kenkėjų ir ligų problemoms, tačiau vis tiek turėtumėte atidžiai stebėti savo augalus, ar neatsiranda problemų. Apdorokite visus paveiktus augalus tinkamu produktu.

Amarantų Rutulinė gomfrena nuėmimas

Rutulinė gomfrena derlių nupjaukite visus stiebus, įskaitant spalvingas šepetėlių grupes.

Kada nuimti derlių

Skinkite žiedus, kai pumpurai tik pradeda skleistis. Didžiausias stiebų pjovimo laikas dažniausiai būna vasaros vidurys arba pabaiga.

Kaip nuimti derlių

Stiebus nupjaukite sausą dieną, nepažeisdami šepetėlių. Pašalinkite visus apatinius lapus ir sudėkite stiebus į vazą ar indelį su šaltu vandeniu. Vandenį keiskite kas kelias dienas, kol gėlės išdžius. Paprastai tai trunka 7–10 dienų.

Išvada

Rutulinė gomfrena yra lengvai auginamas žydintis augalas, kuris žydi ryškiomis spalvomis visus vasaros mėnesius. Tam reikia saulėtos vietos gerai nusausintame dirvožemyje, reguliariai laistyti ir retkarčiais tręšti bei genėti. Tinkamai prižiūrint, šie gražūs augalai apdovanos jus gausiu ir ilgalaikiu žydėjimu.