Įspūdingo sodo auginimas su Rykštenė: sėkmės patarimai ir gudrybės

Įspūdingo sodo auginimas su Rykštenė: sėkmės patarimai ir gudrybės

Planuojant nuostabų Rykštenė gali būti ne pirmas dalykas, kuris ateina į galvą auksaspalvis, tačiau tinkamai naudojant šios ryškiai geltonos gėlės gali suteikti jaudinančio atspalvio. Šiame straipsnyje rasite neįkainojamos informacijos apie tai, kaip sėkmingai planuoti, sodinti ir prižiūrėti sodą, pilną Rykštenė. Vadovaudamiesi čia pateiktais patarimais ir gudrybėmis, užauginsite gyvybingą sodą, kuris tikrai apsuks galvą.

Turinys

Rykštenė (Solidago spp.) yra patraukli vietinė lauko gėlė, kuri tapo populiariu sodų priedu dėl savo lengvai prižiūrimos gamtos ir įspūdingo žydėjimo. Yra iki 120 rūšių, kurių atspalviai svyruoja nuo švelnios baltos iki sodriai geltonos spalvos, todėl tikrai rasite įvairių Rykštenė , kurios tiks bet kuriame sode. Be to, daugelis veislių yra atsparios sausrai ir elniams, todėl Graikinis riešutmedis tinka sudėtingoms augimo sąlygoms.

Sodo planavimas naudojant Rykštenė

Kai pasirinksite norimas Rykštenė veisles, laikas planuoti savo sodą. Jūsų sodo sėkmė daugiausia priklausys nuo tinkamų optimalaus augimo sąlygų.

Tinkamas optimalaus augimo sąlygų pasirinkimas

Svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti sodinant Rykštenė , yra saulės šviesos poreikis. Daugeliui veislių reikia pilnos saulės (bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių per dieną), todėl prieš pasirinkdami vietą pasirūpinkite, kad jūsų sodo plotas gautų daug saulės šviesos.

Be saulės šviesos poreikių, reikia atsižvelgti ir į dirvožemio pH lygį. Rykštenė paprastai teikia pirmenybę neutraliam arba šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, kurio pH yra nuo 6,0 iki 7,5. Taip pat reikėtų atsižvelgti į kitas sodo ypatybes, tokias kaip drenažas (Rykštenė nemėgsta drėgnos dirvos), apsauga nuo vėjo ir šalia esantys augalai (elfų ir krūmų veislėms turėtų būti pakankamai vietos išsiskleisti).

Sprendimas dėl sodo dydžio ir apimties

Toliau nuspręskite, kurias gėlių veisles įtraukti į savo sodą ir kokio dydžio bei apimties norite, kad jis įgautų. Labai svarbu pasirinkti tinkamą augalų skaičių savo sodo plotui – per daug jų gali greitai perpildyti, o per mažai nepasieks norimo efekto. Paprastai tariant, 2 metrų x 2 metrų (6,5 pėdos x 6,5 pėdos) erdvėje gali patogiai laikyti 4–8 augalus.

Aukso lazdelės sodinimas ir priežiūra

Dabar, kai pasirinkote savo sodo vietą ir dydį, laikas paruošti ir pasodinti Rykštenė.

Pasiruošimas sodinti

Pirmiausia paruoškite dirvą purendami ją mažiausiai 15 centimetrų (6 colių) gyliu. Be to, norint užtikrinti, kad jie sėkmingai įsitvirtintų, būtina paruošti augalus. Jei augalai buvo laikomi konteineriuose, švelniai paerzinkite šaknis ir nupjaukite viršutinę lapijos dalį bent per pusę.

Aukso Rykštenė

Sodinant Rykštenė, tarpų reikalavimai skiriasi priklausomai nuo naudojamos veislės tipo; žemaūgių ar kompaktiškų veislių atstumas tarp kiekvieno augalo turi būti bent 20 centimetrų (8 colių), o didesnės žydinčios veislės turėtų būti išdėstytos mažiausiai 30 centimetrų (12 colių) atstumu. Įsitikinkite, kad kiekvienas augalas yra palaidotas tame pačiame gylyje, kuriame jis augo anksčiau.

Iš karto po pasodinimo laistykite lengvai, bet kruopščiai, neperlaistydami. Uždėję lengvą mulčio sluoksnį ant dirvožemio aplink augalus padės išlaikyti drėgmę ir slopinti piktžolių augimą.

Auksinės Rykštenė priežiūra

Aukso Rykštenė laistymo poreikiai priklauso nuo oro sąlygų jūsų regione, tačiau paprastai jie turėtų gauti 1 colio vandens per savaitę. Tačiau karštu ir sausu oru juos gali prireikti dažniau laistyti.

Genėti nebūtina, bet nužydėjus žydėjimui jūsų sodas atrodys tvarkingas ir paskatins žydėti naujas gėles. Norint skatinti sveiką augimą, rekomenduojama tręšti vegetacijos metu, tačiau vietoj cheminių produktų naudokite natūralias trąšas, tokias kaip kompostas ar kaulų miltai.

Dažniausi kenkėjai ir ligos, pažeidžiančios Rykštenė , yra amarai, rūdys ir miltligė, kurias prireikus galima gydyti neemo aliejumi arba insekticidiniu muilu. Svarbu reguliariai tikrinti, ar nėra žalos požymių per visą žydėjimo sezoną, kad būtų galima pastebėti visas problemas ir atitinkamai jas išspręsti.

Išvada

„Rykštenė “ suteikia gražių spalvų bet kokiam sodui, o tinkamai planuojant, sodinant ir prižiūrint, jis gali būti puikus būdas parodyti sezoninį žydėjimą metai iš metų. Renkantis tinkamą dirvą, atsižvelgiant į sodo dydį ir nepamirštant tinkamai laistyti, genėti ir tręšti, Rykštenė gali suteikti nepakartojamo grožio bet kokiai lauko erdvei.