Olandijos paprastųjų hiacintų auginimas: spalvingo sodo patarimai ir gudrybės

Olandijos paprastųjų hiacintų auginimas: spalvingo sodo patarimai ir gudrybės

Paprastųjų olandų hiacintų auginimas: spalvingo sodo patarimai ir gudrybės

Olandų paprastieji hiacintai yra brangūs viso pasaulio sodininkų dėl jų kvapnaus žydėjimo, patrauklios lapijos ir ilgai išliekančios spalvos. Šie priverstinai žydintys svogūnėliai puikuojasi sodriai violetinėmis arba baltomis gėlėmis, kurios pavasariškame sode atrodo nuostabiai. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, olandiškus paprastuosius hiacintus gali auginti net pradedantieji sodininkai. Vadovaukitės šiais patarimais ir gudrybėmis, kad šį pavasarį jūsų sode būtų gausu gražių žiedų!

Rytinis hiacintas apibrėžimas

Olandų paprastieji hiacintai (Hyacinthus orientalis) yra daugiamečiai svogūniniai augalai, kilę iš Vakarų Azijos. Ant aukštų stiebų yra tankios varpelio formos gėlių sankaupos su giliai žaliais lancetiškais lapais. Gėlės turi maloniai saldų kvapą ir žydi mėlynos, Gvazdikas, violetinės, baltos ir geltonos spalvos atspalviais. Olandiškus paprastuosius hiacintus lengva auginti ir jiems reikia minimalios priežiūros.

Olandijos paprastųjų hiacintų auginimo privalumai

Olandiškų paprastųjų hiacintų auginimas yra puikus būdas bet kokiam sodui suteikti grožio, kvapo ir ilgalaikės spalvos. Kadangi jie nereikalauja priežiūros, jie Graikinis riešutmedis tinka tiems, kurie nenori skirti per daug laiko ar energijos savo augalų priežiūrai. Be to, olandų paprastieji hiacintai yra atsparūs daugeliui kenkėjų ir ligų, todėl puikiai papildo tvarų sodą.

Sodinimo planavimas

Vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi olandų paprastųjų hiacintų vietą, pasirinkite tokią, kurioje per dieną būtų bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių. Jei sodinate daliniame pavėsyje, rinkitės tokią vietą, kurioje visą dieną gausu saulės šviesos. Prieš sodindami būtinai patikrinkite dirvožemio drėgmės lygį; Olandų paprastieji hiacintai mėgsta šiek tiek drėgną, gerai nusausintą dirvą.

Dirvos paruošimas

Prieš sodindami olandiškus paprastuosius hiacintus, paruoškite lysvę įpildami 2–5 cm organinės medžiagos, pvz., komposto ar mėšlo, tada įmaišykite į viršutinį 20 cm žemės plotą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, svogūnėlius sodinkite ankstyvą rudenį vėsesnio klimato šalyse ir žiemos pabaigoje šiltesnio klimato šalyse.

Sodinimas

Norėdami pasodinti olandiškus paprastuosius hiacintus, iškaskite 8–10 cm gylio duobę, tada įdėkite svogūnėlį į apačią smailiu galiuku į viršų. Užpildykite skylę dirvožemiu ir švelniai paglostykite. Kelias lemputes išdėstykite 10–18 cm atstumu viena nuo kitos – didesnes lemputes reikia išdėstyti toliau viena nuo kitos. Po pasodinimo lysvę gausiai laistykite.

Paprastųjų olandų hiacintų priežiūra

Vanduo

Paprastuosius olandiškus hiacintus auginimo sezono metu reikia reguliariai laistyti. Kas kelias dienas tikrinkite dirvožemį, kad įsitikintumėte, jog žemė lieka šiek tiek drėgna, bet neužmirkusi. Kartą ar du per savaitę giliai laistykite, kol svogūnėliai vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje pradės ramybės būseną.

Tręšimas ir mulčiavimas

Jei norite, olandiškus paprastuosius hiacintus galite patręšti ankstyvą pavasarį, kai prasideda augimas. Naudokite daug fosforo turinčias trąšas, pvz., kaulų miltus arba žuvies emulsiją, kad paskatintumėte stiprų gėlių formavimąsi. Įterpę trąšų, mulčiuokite lysvę, kad išlaikytumėte drėgmę ir pagerintumėte dirvožemio struktūrą.

Apkarpymas ir stabdymas

Nusveikę žiedai padės paskatinti naujų pumpurų formavimąsi. Tai taip pat neleis jūsų olandų paprastiesiems hiacintams vystytis sėklų galvutėms, kurios gali išpilti energiją iš augalo ir nukreipti nuo žydėjimo. Nupjaukite nudžiūvusius žiedus prie stiebo pagrindo ir išmeskite. Atsargiai nupjaukite žalumynus, kai vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje jie nudžiūsta ir pakitusi spalva.

Trikčių, susijusių su augančių olandų paprastųjų hiacintų šalinimas

Ligos ir kenkėjai

Olandų paprastieji hiacintai paprastai nėra ligų ir kenkėjų, tačiau grybelinės ligos gali atsirasti, jei augalai perlaistomi arba dirva per drėgna. Kad išvengtumėte ligų ir kenkėjų, laistykite augalus prie šaknų, o ne purškite juos ant lapų viršaus. Įsitikinkite, kad sodo plotas yra švarus, greitai pašalinkite mirštančius lapus ir nukritusius žiedlapius.

Per daug arba per mažai saulės

Kadangi olandų paprastiesiems hiacintams reikia bent 6 valandų tiesioginės saulės per dieną, sodinant svarbu pasirinkti saulėtą vietą. Pasodinus per mažai saulės, augalai gali nežydėti, jų lapija taps silpna ir blyški. Kita vertus, olandų paprastųjų hiacintų padėjimas per daug saulės gali sukelti žalumynų nudegimą ir nuvytimą.

Transplantacijos šokas

Persodinimo šokas įvyksta, kai naujai pasodinti olandų paprastieji hiacintai negauna pakankamai vandens ar maistinių medžiagų, todėl augimas sulėtėja. Kad išvengtumėte transplantacijos šoko, olandų paprastiesiems hiacintams duokite pakankamai vandens ir reguliariai tręškite. Be to, jei temperatūra ypač karšta, pirmąsias kelias savaites uždenkite svogūnėlius šešėliu.

Išvada

Olandijos paprastųjų hiacintų auginimo santrauka

Užauginti olandiškus paprastuosius hiacintus yra gana lengva ir naudinga. Viskas, ko jiems reikia, yra daug saulės, geras drenažas ir reguliarus laistymas. Tinkamai pasiruošę ir kruopščiai prižiūrėdami, šį pavasarį savo sode galėsite džiaugtis gausybe spalvingų žiedų.