10 patarimų, kaip auginti Saldžioji stevia savo sode

10 patarimų, kaip auginti Saldžioji stevia savo sode

Saldžioji stevia yra vienmetis Dianthera genties žolė, kilusi iš atogrąžų Pietų ir Centrinės Amerikos. Jis buvo auginamas šimtmečius dėl ryškiai Gvazdikas žiedų ir valgomų lapų, kurie turi šiek tiek saldaus aromato, puikiai tinka salotoms ar garnyrui. Dėl savo patrauklios išvaizdos ir lengvai valdomų savybių Saldžioji stevia puikiai papildys bet kurį sodą! Čia yra 10 patarimų, kurie padės sėkmingai auginti ir prižiūrėti Saldžioji stevia augalą.

Kas yra Saldžioji stevia

Saldžioji stevia (Dianthera ratisbonensis) yra vienmetis žolinis augalas, priklausantis Acanthaceae šeimai. Ši rūšis kilusi iš atogrąžų Pietų ir Centrinės Amerikos regionų, kur XVIII amžiuje ją pirmą kartą užfiksavo Charlesas Plumier. Dėl grožio, skonio ir pritaikomumo jo populiarumas išplito visame regione ir galiausiai pasklido visame pasaulyje.

Saldžioji stevia augalas užauga iki maždaug 30 cm aukščio ir skleidžia patrauklius Gvazdikas, baltus arba violetinius žiedus su penkiais žiedlapiais. Po žiedų seka valgomi, šviesiai žali, ovalo formos lapai, kurie valgant žalią suteikia silpną saldų skonį. Saldžioji stevia yra ne tik dekoratyvus, bet ir valgomas, todėl puikiai tiks bet kuriame sode!

Saldžioji stevia auginimo privalumai

Saldžioji stevia auginimas atneša daug naudos sodininkams. Pirma, jie gali mėgautis spalvingomis gėlėmis, kurias augalas gamina šiltaisiais metų mėnesiais. Antra, jie gali naudoti valgomus augalo lapus salotoms ir garnyrams arba net kaip arbatos ingredientą. Galiausiai, Saldžioji stevia yra labai mažai priežiūros reikalaujantis ir reikalauja minimalių pastangų, kad būtų galima rūpintis kasdien.

Planavimas Saldžioji stevia

Prieš sodinant Saldžioji stevia, svarbu suprasti augalo poreikius ir atitinkamai pasiruošti.

Klimato poreikių supratimas

Saldžioji stevia yra švelnus daugiametis augalas, mėgstantis šiltą klimatą, todėl jį geriausia auginti vietovėse, kuriose temperatūra svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C. Jei jūsų klimatas nesuteikia tokių sąlygų, šaltais mėnesiais gali tekti suteikti dirbtinę pastogę arba įnešti jas į patalpą.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi savo Saldžioji stevia vietą, įsitikinkite, kad pasirinkote vietą, kurioje yra tiesioginių saulės spindulių ir gera oro cirkuliacija. Nors jis gana tolerantiškas įvairiems dirvožemio tipams, Graikinis riešutmedis pH optimaliam augimui svyruoja nuo 6,0 iki 7,5. Kai nustatysite tinkamą vietą savo Saldžioji stevia, laikas nuspręsti, kur jį įdėti.

Konteinerio / sodo lovos pasirinkimas

Jei Saldžioji stevia į konteinerį, rinkitės bent 15 cm gylio ir 20 cm pločio. Lauko soduose įsitikinkite, kad lysvė yra šiek tiek pakelta ir gerai nusausina.

Tinkamo dirvožemio pasirinkimas

Kadangi „Saldžioji stevia“ teikia pirmenybę smėlingam, priemolio dirvožemiui, turėtumėte maišyti tris dalis stambaus upės smėlio, dviejų dalių organinio komposto ir vienos dalies viršutinio dirvožemio sluoksnio. Venkite vazoninių mišinių, kuriuose yra per daug durpių samanų, nes tai trukdys tinkamai nusausinti.

Trąšų pasirinkimas

Saldžioji stevia yra sunki šėrykla, todėl optimaliam augimui jį reikia reguliariai tręšti. Organinių, lėtai atpalaiduojančių trąšų turėtų pakakti, kad per ilgą laiką būtų tiekiama pakankamai maistinių medžiagų. Arba galite tai papildyti skystomis trąšomis kas dvi savaites.

Sodinimo ir priežiūros instrukcijos

Laikykitės šių nurodymų, kad užtikrintumėte sveiką ir klestintį Saldžioji stevia augalą.

Patarimai, kaip Saldžioji stevia

Norėdami pasodinti savo Saldžioji stevia, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę nei šaknies rutulys, ir įpilkite daug organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo. Įdėkite šaknies rutulį į skylę, užpildykite dirvožemiu ir švelniai paspauskite žemyn, kad išvengtumėte oro kišenių. Kruopščiai laistykite ir leiskite viršutiniam sluoksniui išdžiūti prieš vėl laistydami.

Laistymo reikalavimai

Giliai laistykite savo Saldžioji stevia du kartus per savaitę. Įsitikinkite, kad žemė yra tolygiai drėgna, neužmirkusi. Jei reikia, pakoreguokite laistymo dažnumą pagal sezoną ir vietos klimatą.

Šviesos reikalavimai

Saldžioji stevia klesti saulėje, tačiau dalinis pavėsis taip pat yra priimtinas. Įsitikinkite, kad augalas gauna bent keturias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną.

Augalo genėjimas ir dresavimas

Rekomenduojame reguliariai genėti, kad paskatintumėte krūmų augimą ir pagerintumėte bendrą jūsų Saldžioji stevia. Nupjaukite negyvas arba suvytusias šakas ir suimkite stiebus, kad paskatintumėte šakotumą. Taip pat galite išmokyti stiebus sukurti norimas formas, pavyzdžiui, kupolus ar gaublius.

Dažniausios Saldžioji stevia problemos ir kaip jas spręsti

Nors Saldžioji stevia yra gana atsparus augalas, jis susiduria su tam tikromis problemomis, kurios gali smarkiai paveikti jo augimą ir gerovę.

Kenkėjai

Nekontroliuojami amarai, miltų ir kiti smulkūs kenkėjai gali sukelti problemų. Norėdami juos apsaugoti, reguliariai tikrinkite augalą ir, kai reikia, naudokite tinkamą insekticidinį muilą arba neem aliejaus tirpalą.

Ligos

Dažnos ligos yra miltligė ir bakterinės lapų dėmės. Norėdami to išvengti, pasirūpinkite, kad augalas gautų pakankamą oro srautą ir niekada neleiskite žalumynams likti drėgni ilgą laiką. Pažeistus augalus apdorokite fungicidu, atitinkančiu ligos rūšį.

Maistinių medžiagų trūkumas

Maistinių medžiagų trūkumo galima išvengti pateikus tinkamą dirvą ir trąšas. Trūkumo požymiai yra apatinių lapų pageltimas ir sulėtėjęs augimas. Trūkumo atveju problema turėtų būti išspręsta dirvoje patręšti subalansuotomis trąšomis.

Išvada

Saldžioji stevia auginimas savo sode yra naudinga patirtis, kurią lydi gražus kraštovaizdis, skanūs delikatesai ir begalinės dekoravimo galimybės. Iš anksto suplanavę savo Saldžioji stevia sodą ir vadovaudamiesi šiais paprastais patarimais, greitai rasite sveiką, gyvybingą ir produktyvų Saldžioji stevia .