Visi norime savo sode spalvingų, sveikų augalų. Šaltalankis yra puikus pasirinkimas norint suteikti sodui ryškios spalvos ir sodrios žalios lapijos. Tai yra atsparūs krūmai, kurie gali būti naudojami kaip gyvatvorės ar privatumo ekranai. Geriausia tai, kad jais gana lengva prižiūrėti ir jie auga su minimaliomis pastangomis!
Turinys
Šaltalankis (Hippophae rhamnoides) yra tankūs, dygliuoti krūmai, kilę iš Europos ir Azijos, tačiau pritaikyti daugelyje pasaulio vietų. Dažniausiai pasitaikančios veislės turi ryškiai geltonai oranžines uogas ir odiškus, ovalios formos lapus. Šaltalankis yra ir dekoratyviniai, ir funkcionalūs: jie užaugina skanius vaisius ir pritraukia paukščius į jūsų sodą. Be to, jie nereikalauja priežiūros ir lengvai dauginami iš auginių.
Šiame tinklaraščio įraše pateiksime naudingų patarimų ir gudrybių, kaip auginti Šaltalankis savo sode, kad galėtumėte džiaugtis klestinčiu augalu metai iš metų.
Planavimas dėl Šaltalankis
Prieš sodinant Šaltalankis svarbu planuoti iš anksto. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš pradėdami.
Pasirinkite tinkamą vietą
Vieta, kurioje Šaltalankis , yra tokia pat svarbi, kaip ir pasirinktos veislės rūšis. Raskite vietą, kur pilna saulė arba dalinis pavėsis, ir įsitikinkite, kad nėra per daug vėjo. Be to, atminkite, kad šie krūmai brandos metu gali pasiekti iki 3 metrų aukštį ir 2,5 metro pločio, todėl turėtumėte pasirinkti vietą, kurioje būtų pakankamai vietos jiems priglausti.
Pasirinkite Šaltalankis rūšį
Yra keletas sodams tinkamų Šaltalankis rūšių, įskaitant S. angustifolia, kurios uogos yra geltonai oranžinės spalvos, ir S. chrysantha, kuri augina baltai rausvas uogas. Jei ieškote aukštos gyvatvorės, išbandykite S. rhamnoides, kurios aukštis siekia iki 3 metrų.
Nustatykite dirvožemio reikalavimus
Šaltalankis klesti gerai drenuojančiame dirvožemyje, kurio pH yra nuo 5,5 iki 7,0. Jei jūsų dirvožemis yra per šarminis, galite pridėti komposto, kad jis būtų rūgštesnis. Taip pat turėtumėte patikrinti, ar jūsų dirvožemyje nėra akmenų ar šiukšlių, nes tai gali trukdyti šaknų augimui.
Įsitikinkite, kad turite pakankamai vietos augti
Šie krūmai greitai auga ir jiems reikia daug vietos, kad išsisklaidytų. Pavyzdžiui, S. rhamnoides užauga iki 3 metrų aukščio ir išsiskleidžia 2,5 metro pločio. Nedėkite savo krūmo per arti kitų augalų; suteikite jam pakankamai erdvės kvėpuoti.
Šaltalankis priežiūra
Šaltalankis turite imtis tinkamų veiksmų, kad užtikrintumėte, jog jie išliks sveiki ir klestės.
Laistymo tvarkaraštis
Pirmąsias kelias savaites Šaltalankis kas dvi dienas, kad užtikrintumėte, jog jie gautų pakankamai drėgmės, kol įsitvirtins. Po to, kai jie tvirtai įsišakniję, keiskite kartą per savaitę ir padidinkite dažnumą sausais laikotarpiais. Būkite atsargūs ir neperlaistykite; leiskite žemei išdžiūti tarp laistymo.
Apkarpymas
Genėkite krūmus žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol neatsiras naujų. Nuskabykite nudžiūvusias ar silpnas šakas ir suformuokite krūmą norima forma.
Tręšimas ir mulčiavimas
Anksti pavasarį ir vasaros viduryje tręškite krūmus azoto turinčiomis trąšomis, pvz., 10-10-10, vadovaudamiesi pakuotės instrukcijomis. Be to, naudokite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę ir naikintumėte piktžoles. Geriausiai tinka 2–3 colių organinio mulčio, pavyzdžiui, šiaudų ar žievės drožlių, sluoksnis.
Kenkėjų ir ligų kontrolė
Stebėkite įprastus kenkėjus, tokius kaip amarai ir vikšrai. Pašalinkite juos rankomis arba apipurkškite insekticidiniu muilu, kai tik juos pastebėsite. Kalbant apie ligas, stebėkite, ar lapuose nėra dėmių, kurias sukelia grybelinės infekcijos. Jei reikia, pažeistus augalus apipurkškite fungicidais.
Derliaus nuėmimas
Kai jūsų krūmai pradės duoti vaisių, laikas nuimti derlių! Uogos sunoksta vasaros pabaigoje ir rudenį. Nuimdami derlių mūvėkite pirštines ir mūvėkite ilgas rankoves, kad apsisaugotumėte nuo aštrių spyglių.
Išvada
Šaltalankis auginimas savo sode gali būti naudinga patirtis. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, jūsų augalai klestės ir apdovanos jus ryškiomis spalvomis bei skaniais vaisiais. Štai trumpa šiame tinklaraščio įraše bendrinamų patarimų ir gudrybių santrauka.
- Pasirinkite tinkamą vietą, kurioje būtų pakankamai vietos augti.
- Pasirinkite Šaltalankis rūšį pagal savo poreikius.
- Įsitikinkite, kad jūsų dirvožemis turi tinkamą pH balansą ir gerai nusausintas.
- Sudarykite laistymo grafiką ir reguliariai genėkite krūmą.
- Tręškite ir pridėkite mulčio, kad išlaikytumėte drėgmę.
- Kovokite su kenkėjais ir ligomis bei nuimkite vaisių derlių.
Atlikdami šiuos veiksmus galėsite džiaugtis gražiais ir gausiais Šaltalankis daugelį metų!