Kaip Sanpaulija: vadovas namų sodininkui

Kaip Sanpaulija: vadovas namų sodininkui

Sanpaulija yra unikalios ir gražios kambarinės gėlės, galinčios klestėti daugelyje namų. Tinkamai prižiūrint, šie augalai gali tarnauti daugelį metų, džiugindami savo gležnais žiedais ir vešlia lapija. Šis vadovas puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams, norintiems išmokti auginti, prižiūrėti ir dauginti Sanpaulija.

Sanpaulija (Saintpaulia ionantha) yra žydinčių augalų gentis, kilusi iš Tanzanijos ir Kenijos. Šie augalai jau seniai populiarūs namų ūkiuose, nes yra atsparūs ir lengvai prižiūrimi. Sanpaulija paprastai užauga 7,5–15 cm aukščio, nors lapai gali siekti iki 20 cm ilgio. Jie gamina mažas purpurines arba Gvazdikas gėles, nors yra keletas veislių, kurios taip pat būna baltos ir tamsiai violetinės spalvos.

Sanpaulija auginimo pranašumai apima jūsų namų spalvos suteikimą, natūralų oro valymą, streso mažinimą ir netgi gydomąją naudą. Jie ne tik gerai atrodo, bet ir jų priežiūra reikalauja minimalaus laiko ir pastangų – todėl jie yra puikus pasirinkimas užimtiems sodininkams.

Planavimas dėl Sanpaulija

Prieš pradėdami rūpintis savo Sanpaulija, svarbu suplanuoti, kokio tipo augalą norite auginti, taip pat visas reikalingas medžiagas.

Tinkamo tipo pasirinkimas

Kai reikia pasirinkti tinkamą Sanpaulija tipą , reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Gėlių ir lapų dydis, žiedlapių spalva ir augalo forma turėtų turėti įtakos jūsų sprendimui. Galima rinktis iš daugybės veislių, todėl atlikite keletą tyrimų, kad išsiaiškintumėte, kuri iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Kaip pasirinkti ir amp; Laikykite sėklas

Jei norite auginti Sanpaulija iš sėklų, turite jas tinkamai nuskinti ir laikyti. Pradėkite rinkdami sėklas, kai jos prinoksta, dažniausiai vėlyvą rudenį arba žiemos pradžioje. Nuskinę sėklas, laikykite jas popieriniame voke kambario temperatūroje, kol būsite pasiruošę jas sodinti.

Tinkamos dirvos pasirinkimas

Kad jūsų Sanpaulija klestėtų, svarbu naudoti tinkamą dirvą. Ieškokite dirvožemio mišinių, specialiai sukurtų Sanpaulija, nes juose yra būtinų maistinių medžiagų, kad jos būtų sveikos. Taip pat galite įmaišyti durpių samanų, kad geriau išlaikytumėte drėgmę.

Tinkamo konteinerio / puodo pasirinkimas

Vazono dydis ir tipas, kurį pasirinksite savo Sanpaulija , turėtų priklausyti nuo to, kur augalas bus padėtas jūsų namuose. Pavyzdžiui, jei statote augalą saulėtoje vietoje, rinkitės didesnį vazoną. Kita vertus, jei ketinate Našlaitė dėti tamsesnėje vietoje, užteks mažesnio puodo. Kalbant apie medžiagą, terakotiniai ir keraminiai puodai yra puikios galimybės, leidžiančios pakankamai nusausinti.

Sprendimas dėl tinkamos vietos

Kaip minėjome anksčiau, jūsų Sanpaulija vieta yra svarbi. Tai turėtų būti vieta, į kurią patektų netiesioginiai saulės spinduliai ir nebūtų per daug tiesioginių saulės spindulių. Optimali temperatūra yra nuo 18 iki 24 laipsnių Celsijaus. Drėgmės lygis turėtų išlikti apie 50%.

Sanpaulija priežiūra

Dabar, kai žinote, kokio tipo Sanpaulija norite auginti, laikas aptarti, kaip tinkamai jomis prižiūrėti.

Augalo laistymas

Jūsų Sanpaulija neišgyvens, jei negaus pakankamai vandens. Būtinai laistykite jį reguliariai, paprastai kartą per kelias dienas. Kad išvengtumėte perlaistymo, kiekvieną dieną patikrinkite dirvožemį – jei jaučiate, kad jis sausas, įpilkite tiek vandens, kad sudrėkintumėte dirvą. Dirvą laistykite tiesiogiai, o ne purškite ar purškite lapus.

Augalų šėrimas trąšomis

Tręškite Sanpaulija kas dvi savaites tirpiomis trąšomis, skirtomis žydintiems augalams. Prieš tręšdami būtinai atidžiai perskaitykite instrukcijas ir pakoreguokite kiekius pagal savo augalo dydį.

Apkarpymas

Svarbi Sanpaulija priežiūros dalis yra genėjimas. Pradėkite nuo nudžiūvusių ar suvytusių gėlių, stiebų ir lapų pašalinimo, kai tik juos pastebėsite. Tada nupjaukite visas papildomas ataugas, kad galėtumėte kontroliuoti savo augalo dydį ir formą. Genėdami visada naudokite aštrias ir švarias žirkles.

Temperatūra ir drėgmė

Temperatūra ir drėgmė vaidina svarbų vaidmenį, kad jūsų Sanpaulija būtų sveikos. Palaikykite 18–24 laipsnių Celsijaus temperatūrą, o drėgmės lygį apie 50%. Jei drėgmės lygis per žemas, pabandykite naudoti drėkintuvą arba padėklą su šlapiais akmenukais, kad padidintumėte drėgmę.

Kenkėjai ir ligos

Deja, kenkėjai ir ligos kartais gali paveikti Sanpaulija. Įprasti kenkėjai yra rupiniai, grybiniai uodai ir amarai. Stebėkite ligos požymius, tokius kaip pageltę lapai, vytimas, nukritę pumpurai ir sulėtėjęs augimas. Jei pastebėsite bet kurį iš šių simptomų, nedelsdami gydykite augalą insekticidiniu muilu arba fungicidu.

Platinimas

Padauginimas yra puikus būdas padidinti turimų Sanpaulija skaičių. Galite pradėti naujus augalus iš sėklų arba dauginti per lapų auginius. Norėdami nupjauti lapus, tiesiog paimkite sveiką lapą iš esamo augalo ir padėkite į drėgną dirvą. Turint šiek tiek sėkmės ir kantrybės, pradės dygti naujas augalas.

Išvada

Sanpaulija auginimas ir priežiūra gali būti smagu ir naudinga. Nesvarbu, ar nuspręsite pradėti nuo nulio su sėklomis, ar įsigyti jau įsisenėjusią augalą, vadovaudamiesi šiame vadove pateiktais patarimais padėsite užtikrinti, kad jūsų žibuoklės klestės jūsų namuose. Nepamirškite duoti savo augalams daug vandens ir reguliariai juos tręšti, taip pat įsitikinkite, kad temperatūra ir drėgmė yra tinkama. Tinkamai prižiūrint, jūsų Sanpaulija turėtų džiuginti jūsų namus daugelį metų!