Kaip sodinti ir Saulainė savo sode

Kaip sodinti ir Saulainė savo sode

Saulainė, taip pat žinomas kaip Heleniumas, yra nepaprastai graži ir ilgai išliekanti gėlių rūšis. Jie būna įvairių spalvų, tokių kaip geltona, raudona, oranžinė ir kaštoninė, ir suteikia ryškių atspalvių bet kuriam sodui. Šiame vadove sužinosite, kaip sėkmingai sodinti ir prižiūrėti Saulainė savo sode.

Kas yra Saulainė?

Saulainė arba Helenium yra daugiamečiai indėnų augalai su ramunės žiedais. Jie auga gumulėliais ir gausiai žydi vasaros pabaigoje ir rudenį, tačiau tinkamai prižiūrimi gali išlikti iki šešių savaičių. Be to, jie turi saldų ir patrauklų aromatą.

Kodėl Saulainė savo sode?

Yra keletas priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę savo sode sodinti Saulainė . Pirma, juos lengva prižiūrėti ir jiems reikia labai mažai priežiūros. Antra, Saulainė pritraukia apdulkintojus, tokius kaip drugeliai, bitės ir kolibriai. Galiausiai šie linksmi žydėjimai suteiks jūsų kraštovaizdžiui grožio ir gyvybingumo.

Dirvos ir vietos paruošimas sodinimui

Prieš sodinant Saulainė svarbu paruošti dirvą ir vietą. Štai ką turite padaryti:

Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkitės vietą saulėtoje vietoje (6–8 valandos tiesioginių saulės spindulių per dieną) su gerai nusausintu dirvožemiu ir gera oro cirkuliacija. Venkite drėgnų, šlapių vietų, kurios linkusios užmirkti smarkių liūčių ar pavasario tirpimo metu.

Dirvožemio sąlygų įvertinimas

Saulainė mėgsta drėgną, šiek tiek rūgštų ir pakankamai derlingą dirvą. Vietiniame sodininkystės centre galite įsigyti dirvožemio tyrimo rinkinį, kad patikrintumėte dirvožemio pH ir maistinių medžiagų kiekį. Arba galite naudoti dirvožemio sraigtą, kad išmatuotų dirvožemio gylį, paprastai apie 150 milimetrų (mm).

Augalų lysvės sukūrimas

Jei jūsų dirvožemis yra per skurdus arba panašus į molį, apsvarstykite galimybę sukurti paaukštintą lysvę, įpilant organinių medžiagų, pvz., komposto arba pasenusio mėšlo, ir praturtinant dirvą priedais, pvz., kaulų miltais ir akmens fosfatu. Nukaskite bent 250 mm ir įmaišykite kompostą į viršutinį dirvožemio sluoksnį. Įsitikinkite, kad lova turi nedidelį nuolydį, kad vandens perteklius galėtų lengvai nutekėti.

Saulainė sodinimas

Paruošę dirvą ir pasirinkę Graikinis riešutmedis vietą, laikas sodinti Saulainė. Štai ką turėtumėte daryti:

Sveikų augalų pasirinkimas

Rinkdami sveikus augalus savo sodui neskubėkite. Patikrinkite, ar nėra ligos požymių, ir įsitikinkite, kad šaknies gniužulas nėra per sausas ir neužmirkęs. Jei įmanoma, pabandykite įsigyti iš geros reputacijos darželio ar sodo centro.

Sodinimo žingsniai

Pasirinkus norimą čiaudulio veislę, laikas pradėti sodinti. Atlikite šiuos veiksmus:
1. Savo sode pasirinkite saulėtą vietą ir iškaskite duobę, kuri yra du kartus platesnė už šaknų gumulėlį.
2. Įdėkite augalą į duobutę taip, kad vainikas būtų tiesiai virš žemės.
3. Užpildykite žemę ir švelniai sutvirtinkite ją rankomis.
4. Lengvai laistykite, kol augalas įsitvirtins.

Rūpinimasis Saulainė

Saulainė priežiūra reikalauja minimalių pastangų. Vadovaukitės šiais patarimais, kad užtikrintumėte, jog jie išliks sveiki ir produktyvūs:

Laistymas

Karštu ir sausu periodu Saulainė reikės laistyti dažniau. Stenkitės duoti jiems 1 litrą vandens per savaitę ir papildyti vandeniu ilgo karščio ar sausros laikotarpiu.

Tręšimas

Tręškite savo Saulainė keturis ar penkis kartus per visą auginimo sezoną lėtai atpalaiduojančiomis bendrosios paskirties trąšomis. Tai padės paskatinti vešlių žalumynų augimą.

Apkarpymas ir naikinimas

Pasirūpinkite, kad Saulainė atrodytų tvarkingai, pašalindami negyvus ar pažeistus lapus ir stiebus, kai tik juos pastebėsite. Norėdami paskatinti daugiau žydėjimo, nugenėkite išblukusias gėlių galvutes.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Amarai ir voratinklinės erkės kartais gali užpulti jūsų Saulainė. Norėdami kovoti su šiais kenkėjais, apatinę lapų pusę apipurkškite skiestu insekticidiniu muilu. Norėdami užkirsti kelią grybelinėms ligoms, venkite per daug laistyti ir laikykite aplink augalą be piktžolių.

Išvada

Sėdinti ir prižiūrėti Saulainė savo sode yra gana paprasta ir nesudėtinga. Turint kantrybės ir reguliariai prižiūrint, jūsų spalvingi žiedai ir toliau džiugins ištisus metus. Mėgaukitės!