Kaip sodinti ir prižiūrėti saulėgrąžas savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti saulėgrąžas savo sode

Saulėgrąžos yra populiari sodo gėlė dėl ryškiai geltonų žiedlapių, aukšto ūgio ir estetinio patrauklumo. Be to, saulėgrąžas lengva auginti ir jos gali būti puikus maisto ar žaliavos šaltinis aliejui išgauti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sodinti ir prižiūrėti saulėgrąžas savo sode.

Saulėgrąžos (Helianthus annuus) yra vienmečiai augalai, priklausantys Compositae šeimai ir kilę iš Šiaurės Amerikos. Šie ištvermingi augalai paprastai pasiekia 1–2 metrų aukštį ir žydi visą vasarą ir rudenį, žydėdami ryškiai geltonais žiedlapiais.

Šio įrašo tikslas – paaiškinti, kaip sėkmingai sodinti ir prižiūrėti saulėgrąžas savo sode. Šiame straipsnyje pateiktų patarimų laikymasis turėtų padidinti sėkmę auginant sveikas ir gražias saulėgrąžas.

Saulėgrąžų sodinimas

Prieš sodinant saulėgrąžas, svarbu pasirinkti tinkamą dirvą ir vietą. Saulėgrąžos mėgsta gerai nusausintą dirvą, kurios pH yra nuo 6,0 iki 7,5. Geriausias naudoti dirvožemis turi būti daug organinių medžiagų ir gerai išlaikyti vandenį, pavyzdžiui, priemolio dirvožemio mišinys. Pasirinkite vietą, kurioje saulė šviečia mažiausiai 6 valandas per dieną.

Pasirinkę Graikinis riešutmedis vietą, galite pradėti sėti Saulėgrąža . Saulėgrąža sėklų galite nusipirkti iš bet kurio vietinio darželio ar internetinio mažmenininko. Sėklas pasėkite maždaug 15-20 cm atstumu ir užberkite 1-2 cm dirvožemio. Gausiai laistykite plotą ir laikykite drėgną, kol išdygs daigai.

Saulėgrąžų priežiūra

Reguliarus saulėgrąžų laistymas padės užtikrinti sveiką augimą ir tvirtas šaknis. Siekite savo augalams duoti 10–15 litrų vandens vienam kvadratiniam metrui per savaitę (apie 2 colius). Aukštesnėms veislėms gali prireikti sumušti, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga nuo vėjo daromos žalos.

Tręšdami saulėgrąžas kas dvi savaites žydėjimo laikotarpiu, taip pat galite pagerinti jų žydėjimą. Rekomenduojama naudoti subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 (NPK). Venkite naudoti chemines trąšas, nes jos gali pažeisti trapias saulėgrąžų šaknis.

Reguliarus piktžolių šalinimas yra būtinas norint užkirsti kelią konkurencijai dėl išteklių, ypač pirmosiomis augimo savaitėmis. Kaip veiksmingus piktžolių kontrolės metodus gali būti naudojamas traukimas rankomis arba kaplimas.

Įprastų kenkėjų ir ligų prevencija

Svarbu dažnai apžiūrėti saulėgrąžas, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių. Įprasti kenkėjai vabzdžiai, tokie kaip amarai, lapgraužiai, vikšrai ir tripsai, gali maitintis lapais, sultimis ar žiedais. Pastebėjus juos nedelsiant reikia apdoroti patvirtintais pesticidais.

Grybelinės ligos taip pat gali paveikti saulėgrąžų lapiją ir stiebus. Prevencija visada yra geriau nei gydymas, todėl venkite perpildymo ir laistykite augalus ryte, o ne vakare. Taip pat gera idėja pasėlius keisti kaitaliojama, kad sumažintumėte ligų riziką.

Žydėjimo gerinimas

Pašalinus nužydėjusius žiedus, galima paskatinti naują augimą ir pailginti žydėjimo sezoną. Tiesiog ranka nuimkite negyvas gėles ir saugiai išmeskite jas toliau nuo augalų.

Dirvožemio kokybės gerinimas taip pat gali turėti įtakos saulėgrąžų dydžiui ir gyvybingumui. Lapų šėrimas skystais jūros dumbliais arba žuvies emulsija yra puikus būdas padidinti mikroelementų kiekį ir aprūpinti augalus papildomomis maistinėmis medžiagomis.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad saulėgrąžas lengva auginti ir dėl savo unikalios išvaizdos ir ryškių spalvų jos dažnai yra daugelio sodų žvaigždė. Kad saulėgrąžų sodinimas ir priežiūra būtų kuo sėkmingesni, svarbu pasirinkti tinkamą dirvą ir vietą bei tinkamai laistyti ir tręšti. Be to, stebėkite įprastus kenkėjus ir ligas ir reguliariai pašalinkite piktžoles. Žydėjimo stiprinimas maitinant lapus ir naikinant galvą taip pat gali duoti nuostabių rezultatų. Tinkamai dėmesingai ir rūpestingai visą vasarą ir rudenį galėsite džiaugtis daugybe gražių saulėgrąžų!