Saulutė yra daugiametis žolinis augalas su mažais geltonais žiedais, kurių galima rasti sausose ir saulėtose šiaurinėse JAV, Kanados ir Europos vietose. Ovaliais lapais ir sumedėjusiais stiebais šis augalas yra patrauklus ir naudingas namų soduose. Štai kaip galite planuoti ir prižiūrėti Saulutė , kad jūsų sodas atrodytų gyvybingas ir gražus.
Turinys
Saulutė (taip pat žinoma kaip „Gnaphalium uliginosum“) natūraliai auga grubiose pievose ir smėlingose dirvose. Namuose soduose sodinant Saulutė privalumus neapsiriboja tik estetiška išvaizda – ji nereikalauja daug priežiūros ir pagerina dirvožemį, pritraukdama naudingų vabzdžių, pagerindama drenažą ir padidindama dirvožemio derlingumą.
Saulutė planavimas ir sodinimas
Planuojant, kur dėti savo Saulutė, svarbu atsiminti, kad jis geriausiai klesti saulėje. Apsvarstykite galimybę pasirinkti sodo plotą, kuriame kiekvieną dieną būtų bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių. Idealiu atveju taip pat turėtumėte pasirinkti šiltą ir nuo vėjo apsaugotą vietą, pavyzdžiui, prie pietų ar vakarų sienos.
Kai galvojate apie tai, kada sodinti Saulutė, geriausia tai padaryti pavasarį, kai oras vis dar vėsus, bet neužšąla. Jaunų augalų galite įsigyti iš daugumos daigynų ir paprastai jie yra paruošti sodinti iš karto. Jei pradedate nuo sėklų, kovo ir balandžio mėnesiais turėsite jas sėti į padėklus patalpose, kad jos turėtų pakankamai laiko sudygti. Tada juos galima persodinti į lauką, kai praeis visas šalčio pavojus.
Saulutė, paruoškite dirvą suskaidydami gumulėlius ir įpildami daug organinių medžiagų. Iškaskite atskiras skylutes augalams ir padėkite jas maždaug 20 cm atstumu. Įdėkite šaknis į skylutes ir uždenkite žeme, prieš sutvirtindami rankomis. Po pasodinimo kruopščiai laistykite.
Priežiūra su Saulutė
Saulutė yra lengvai prižiūrimas augalas, nes jai nereikia daug dėmesio. Ją reikia reguliariai laistyti, bet tik tiek, kad dirva būtų drėgna – stenkitės jos neperlaistyti. Vidutiniškai per savaitę turėtų pakakti apie 2 cm vandens. Karštuoju periodu galite atitinkamai pakoreguoti šią sumą, atsižvelgdami į oro sąlygas.
Kaip ir bet kuris kitas jūsų sodo augalas, derlinga dirva skatina sveiką augimą. Du kartus per metus į dirvą aplink Saulutė pagrindą įpilkite trąšų arba gerai perpuvusio mėšlo – vieną kartą ankstyvą pavasarį ir dar kartą vasaros pabaigoje. Norėdami padėti dirvai išlaikyti drėgmę ir atbaidyti piktžoles, ant dirvos viršaus ir aplink augalus paskleiskite žievės mulčio sluoksnį.
Kalbant apie genėjimą ir treniravimą, galite apkarpyti Saulutė stiebus, jei nuspręsite, kad jis atrodytų tvarkingesnis. Būtinai pašalinkite visas nudžiūvusias gėles, kai tik jos pasirodys, nes kitaip Saulutė pradės savaime sėti sode.
Išvada
Saulutė auginimas savo namų sode yra puikus būdas suteikti gyvybingumo ir grožio be per daug rūpesčių. Jis ne tik pritraukia akį traukiančius žydėjimus, bet ir padeda pagerinti dirvožemio struktūrą ir pritraukti apdulkintojus. Norėdami išnaudoti visas savo plano galimybes, įsitikinkite, kad rasite saulėtą vietą, pavasarį pasėkite sėklas arba persodinkite jaunus augalus ir reguliariai duokite vandens bei trąšų, kad suteiktumėte jiems geriausias galimybes klestėti.