Buckbay-vygių auginimas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės

Buckbay-vygių auginimas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės

Buckbay-vygies yra žydinčių augalų rūšis, kilusi iš Šiaurės salų. Yra žinoma, kad jie gamina ryškias, dideles gėles, kurios žydi vasaros mėnesiais ir suteikia kiekvienam sodui egzotiškumo. Auginti Buckbay-vygie savo sode nėra taip sunku, kaip jūs manote – tinkamai planuojant ir prižiūrint, jūsų Saulutinė daratėlė augalai gali klestėti ir suteikti jums daug grožio, spalvų ir spindesio ištisus metus.

Buckbay-vygies apibrėžimas
Buckbay-vygies yra daugiamečiai, žoliniai augalai, augantys daugiausia vidutinio klimato regionuose. Jų lapai yra nuo žalios iki bronzinės spalvos, o jų šaknys sudaro pluoštinę sistemą, kuri veikia kaip kliūtis nuo piktžolių ir kenkėjų. Buckbay-vygies žiedai susideda iš penkių žiedlapių ir skiriasi nuo Levanda iki Gvazdikas iki baltos spalvos.

Buckbay-vygies auginimo jūsų sode privalumai
Buckbay-vygių auginimas ir priežiūra savo sode gali suteikti didelį džiaugsmą tiems, kurie gyvena vidutinio klimato arba šalia jo. Stulbinantis žiedų vaizdas suteiks jūsų sodui ilgalaikį grožį ir spalvą, o prižiūrėti jį bus nepaprastai lengva. Be to, Buckbay-vygies yra atsparios sausrai, mažai tręšiamos, vilioja bites, paukščius ir drugelius.

Sodo planavimas

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti
Sodinant Buckbay-vygies savo sode, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

Dirvožemio tipas
Pirmasis veiksnys yra dirvožemio tipas. Buckbay-vygies mėgsta gerai drenuojančią dirvą, kurios pH yra 6,5–7,0. Būtinai venkite molio dirvožemių, nes jie sulaikys per daug drėgmės ir sukels šaknų puvimą.

Erdvė
Antra, atsižvelkite į jūsų augalams skirtos vietos kiekį. Priklausomai nuo Saulutinė daratėlė, jie gali pasiekti 30–90 centimetrų (12–36 colių) aukštį. Todėl svarbu pagalvoti, kiek augalų norėtumėte turėti savo sode ir kur norite juos dėti.

Klimatas
Trečia, nepamirškite apie klimatą. Buckbay-vygies geriausiai auga vietovėse, kuriose yra vėsios vasaros ir švelnios žiemos. Prieš pirkdami sėklas, būtinai patikrinkite, ar konkreti jūsų sodinama veislė tinka jūsų vietiniam klimatui.

Saulės šviesos kiekis
Galiausiai atkreipkite dėmesį į tai, kiek saulės šviesos ta vieta gauna per dieną. Daugeliui Saulutinė daratėlė veislių reikia bent 8 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei jūsų sode yra mažiau, ieškokite atspalviui atsparesnių veislių.

Sodinimo patarimai
Kai atsižvelgsite į šiuos elementus, laikas pradėti sodinti! Pradėdami nuo atstumo reikalavimų, visada palikite pakankamai vietos tarp augalų, kad kiekvienas galėtų gauti pakankamai šviesos ir oro cirkuliacijos. Daugumos veislių atveju tai turėtų būti maždaug 30 cm (12 colių) atstumu viena nuo kitos.

Dabar, norėdami sėti sėklas, iškaskite seklias maždaug 1 cm (1/2 colio) gylio duobutes ir į kiekvieną įmeskite po 2–3 sėklas. Lengvai uždenkite žeme ir gausiai laistykite. Tai darydami pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje užtikrinsite, kad jūsų Buckbay-vygies bus paruoštos žydėti iki vasaros pabaigos.

Priežiūra augalu

Siekdami užtikrinti tinkamą augimą, rūpindamiesi savo „Buckbay-vygies“ turite atlikti keletą esminių žingsnių.

Vandens reikalavimai
Laistymas yra labai svarbus jūsų augalų išlikimui. Auginimo sezono metu augalus laistykite kas 2–3 dienas, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi. Prieš laistydami visada patikrinkite, ar viršutiniai keturi centimetrai (1,5 colio) dirvožemio nėra išdžiūvę.

Apkarpymas ir priežiūra
Taip pat reikia reguliariai genėti ir nupjauti galvą, kad būtų skatinamas sveikas augimas ir žydėjimas. Nugenėkite negyvas šakas, senas gėlių galvutes ir nudžiūvusius žalumynus.

Tręšimas
Kaip minėta anksčiau, Buckbay-vygies tręšti reikia labai mažai. Turėtų pakakti subalansuotų trąšų, tręštų kartą per mėnesį vasaros pradžioje ir viduryje.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad auginti „Buckbay-vygies“ savo sode gali atrodyti bauginančiai, bet iš tikrųjų gana paprasta. Pirma, kruopščiai suplanuokite savo sodo erdvę, atsižvelgdami į dirvožemio tipą, klimatą, erdvę ir saulės šviesos kiekį. Antra, pasodinkite sėklas pagal anksčiau pateiktas instrukcijas. Galiausiai pasirūpinkite reguliaria priežiūra, pavyzdžiui, laistymu ir genėjimu. Netrukus pamatysite nuostabius žiedus, kurie suteiks jūsų sodui egzotiškumo.

Veiksmų santrauka
– Kruopščiai suplanuokite savo sodo erdvę, atsižvelgdami į dirvožemio tipą, klimatą, erdvę ir saulės šviesos kiekį
– Pasodinkite sėklas, palikdami pakankamai vietos tarp augalų
– Reguliariai laistykite ir kas mėnesį įterpkite trąšų vidurvasarį
– Jei reikia, nuskinkite slyvas ir nupjaukite galvą

Buckbay-vygies auginimo privalumai
„Buckbay-vygies“ ne tik puikiai tinka jūsų sodui papuošti savo ryškiais, dideliais žiedais, bet ir reikalauja labai mažai priežiūros ir yra atsparūs daugeliui kenkėjų ir ligų.

Paskutinės mintys
Turėdami šiek tiek kantrybės, netrukus grožėsitės spalvingais ir užburiančiais žiedais, kuriuos pasiūlys jūsų Buckbay-vygies. Linksminkitės ir mėgaukitės procesu!