Sodininkystė su Sausiukas: kaip auginti ir prižiūrėti šią ilgaamžę gėlę

Sodininkystė su Sausiukas: kaip auginti ir prižiūrėti šią ilgaamžę gėlę

Sodo auginimas su Sausiukas: kaip auginti ir prižiūrėti šią ilgaamžę gėlę

Sodo kūrimas su užburiančia, ilgai gyvenančia Sausiukas gėle gali būti naudinga patirtis. Su minimaliomis pastangomis ir dėmesiu galite sukurti gražų kraštovaizdį su šiais aukso geltonumo žiedais. Čia pateikiama „ Sausiukas “ sodo planavimo, sodinimo ir priežiūros apžvalga.

Sausiukas (Helichrysum italicum) yra į ramunę panašus amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, priklausantis Asteraceae šeimai. Jis auga gumulėliais, kurių aukštis siekia iki 50 centimetrų (20 colių), ir nuo vėlyvo pavasario iki rudens skleidžia ryškiai geltonus arba degintus oranžinius žiedus. Gimtoji Viduržemio jūros šalyse, norint klestėti, reikalingas šiltas klimatas, nors daugelis veislių yra atsparios šalčiui, todėl vis tiek gali išgyventi vėsesniame klimate.

Sausiukas auginimas turi daug privalumų. Tai ne tik gražiai žydi spalvingais žiedais, bet ir atspari sausrai, nereikalauja priežiūros ir pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius. Be to, jo kvapnūs lapai turi gydomųjų savybių; Jie naudojami aromaterapijoje ir žolelių arbatose.

Šiame straipsnyje bus pateikta Sausiukas sodo sodinimo ir priežiūros apžvalga.

Sausiukas sodo planavimas

Planuojant Sausiukas sodą, svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Saulėta vieta su gerai nusausintu dirvožemiu yra Graikinis riešutmedis, nes per daug vandens sukels puvinį. Pasirinkę vietą, paruoškite dirvą iškasdami 30–40 centimetrų (12–16 colių) gylio ir 60–90 centimetrų (24–36 colių) pločio duobę. Prieš sodindami į dirvą įmaišykite organines medžiagas, tokias kaip kompostas ar mėšlas.

Norėdami pradėti, nusipirkite Sausiukas augalų iš vietinio medelyno arba internetinės parduotuvės. Pasodinkite kiekvieną į tą patį gylį, kaip ir buvo vazone, likusią vietą užpildydami žeme. Būtinai palikite augalams pakankamai vietos augti, 40–60 centimetrų (16–24 colių) atstumu vienas nuo kito. Po pasodinimo augalus gerai laistykite.

Sausiukas augalo priežiūra

Pasodinus Sausiukas yra gana lengva rūpintis. Reguliariai laistykite augalus sausros metu, tačiau venkite perlaistyti. Auginimo sezono metu kas keturias savaites naudokite granuliuotas trąšas, kad augalai maitintųsi ir žydėtų. Genėti pradėkite žiemos pabaigoje, kad paskatintumėte naujų augimą, pašalintumėte visas pažeistas šakas ir išlaikytumėte tvarkingą augalo formą.

Be reguliaraus genėjimo, dažnai tikrinkite, ar augaluose nėra ligų ir kenkėjų požymių. Stebėkite, ar nėra rūdžių ar grybelio, kurie gali pakeisti lapijos spalvą. Negydoma gali greitai išplisti ir sugadinti visą augalą. Jei reikia, naudokite insekticidus, patvirtintus naudoti valgomiesiems augalams.

Išvada

Tinkamai planuodami, sodindami ir prižiūrėdami, galite lengvai auginti gyvybingą Sausiukas sodą. Nepamirškite pasirinkti tinkamos vietos, paruošti dirvą ir suteikti augalams pakankamai vietos augti. Prižiūrėdami Sausiukas, reguliariai laistykite ir, jei reikia, tręškite. Reguliariai tikrinkite, ar nėra ligos ar kenkėjų užkrėtimo požymių, ir, jei reikia, nedelsdami imkitės veiksmų. Su minimaliomis pastangomis galėsite džiaugtis žydinčiu šių gražių geltonų gėlių sodu daugelį metų.