5 paprasti žingsniai, kaip auginti Sausutis savo sode

5 paprasti žingsniai, kaip auginti Sausutis savo sode

Sausutis yra patrauklus, lengvai auginamas žydintis augalas, kuris ryškiai žydi popierinėmis ramunėlėmis. Jis atsparus sausrai, gerai reaguoja į apipjaustymą ir puikiai papildo bet kurį sodą. Turėdami pagrindines sodininkystės žinias ir tinkamomis sąlygomis galėsite lengvai stebėti, kaip jūsų Sausutis klesti! Štai penki paprasti žingsniai, kurių reikia norint auginti Sausutis:

Kas yra Sausutis? Sausutis, dar žinoma kaip amžinoji ramunė, yra asteraceae šeimos dalis ir apima vienmečius ir daugiamečius augalus. Auga žemai ant žemės, ant atskirų stiebų išaugina baltas, Gvazdikas arba violetines gėlių galvutes. Šis krūmas mėgsta pilną saulę ir klesti soduose visoje Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Tinkamai kultivuojant, Sausutis žydi nuolat visą sezoną, todėl jūsų sodas bus labai įdomus.

Auginimo Sausutis yra jo atsparumas, ryškios spalvos ir paprasta priežiūra. Sausutis yra atspari karščiui, nereikalauja daug laistymo, į sodą pritraukia bites ir kitus apdulkintojus. Šis universalus dekoratyvinis augalas turi nedaug kenkėjų ir ligų, todėl gali būti naudojamas kraštams apipjaustyti, alpinariumui puošti, takams iškloti ir netgi naudoti kaip sodinamieji augalai.

1 veiksmas: pasirinkite vietą

Pirmasis žingsnis auginant Sausutis yra tinkamos vietos parinkimas. Pasirinkite savo sodo vietą, kurioje bent 6 valandas per dieną būtų pilna saulės spindulių. Taip pat įsitikinkite, kad yra geras drenažas, nes Sausutis mėgsta drėgną, bet ne šlapią dirvą. Jei sodinate tiesiai į savo sodo dirvą, įsitikinkite, kad jis nėra linkęs į vandenį ar stovinčius vandens telkinius. Statant paaukštintas lysves užtikrinamas puikus drenažas ir Graikinis riešutmedis , jei jūsų vietinis dirvožemis yra sunkaus molio arba per daug šarminis.

2 veiksmas: paruoškite dirvą

Kad jūsų Sausutis būtų kuo geriau, paruoškite dirvą po juo. Laikykitės nekasimo metodo ir įpilkite organinių medžiagų, pvz., gyvulių mėšlo ir komposto, kad atlaisvintumėte dirvą ir paskatintumėte sveiką šaknų augimą. Įdėkite šias medžiagas į viršutinį 40 cm (16 colių) dirvos plotą, kad užtikrintumėte gerą aeraciją. Kadangi Sausutis reikia šiek tiek daugiau fosforo nei daugumai augalų, prieš sodindami dirvą patrinkite trąšomis. Bendrosios paskirties formulėje turi būti daug azoto, fosforo ir kalio.

3 veiksmas: sodinimas

Kai paruošite dirvą, laikas sodinti Sausutis. Sėjinukų galite įsigyti vietiniame medelyne arba padauginti iš sėklų. Iškaskite 15 cm (6 colių) skyles, tada įdėkite sodinukus į vidų, maždaug 45 cm (18 colių) atstumu vienas nuo kito. Prieš lengvai laistydami, tvirtai paspauskite aplink šaknis. Jei sodinate iš sėklų, įsitikinkite, kad jos būtų tolygiai pabarstytos ant paviršiaus ir padengtos plonu dirvožemio sluoksniu. Švelniai bakstelėkite šį sluoksnį, kad jis tvirtai priliptų prie sėklų.

4 veiksmas: priežiūra ir priežiūra

Dabar, kai pasodinote Sausutis, turėsite juos prižiūrėti, kol subręs. Reguliariai laistykite, kad dirva išdžiūtų tarp seansų. Visą auginimo sezoną tręškite bendrosios paskirties skystu pašaru. Nusausinkite nudžiūvusias gėlių galvas, kad paskatintumėte tolesnį žydėjimą. Žiemos mėnesiais nugenėkite likusius sumedėjusius stiebus ir mulčiuokite aplink savo Sausutis , kad apsaugotumėte nuo šalčio padarytos žalos.

5 veiksmas: derliaus nuėmimas

Kai Sausutis subręsta, paprastai per tris mėnesius nuo pasodinimo, jis yra paruoštas derliui nuimti. Švariomis žirklėmis nupjaukite atskirus stiebus tiesiai virš antrosios lapų poros. Pjaudami gretimus augalus būkite atsargūs, kad nepažeistumėte jų lapų struktūrų. Išauginti stiebai turėtų išsilaikyti iki 10 dienų 13–21 °C (55–70 °F) temperatūroje.

Išvada

Sausutis auginimas savo sode turi daug privalumų. Jis žydi ryškiai, linksmai ir toliau žydi visą sezoną. Jis taip pat yra labai tolerantiškas ir reikalauja mažai pastangų išlaikyti. Tinkamomis sąlygomis, šiek tiek rūpestingai ir dėmesingai bei atlikdami aukščiau nurodytus veiksmus, galėsite stebėti, kaip jūsų Sausutis klesti ir suteikia sodui spalvų.